Zdravím, chystám se vyčistit vod.kámen v odtoku wc kyselinou solnou, ale v domě jsou přes 60.let staré litinové odpady. Jelikož kys.solná je rozpouštědlo, nejsem si u starých místy zrezlých odpadů jistá, jestli nenadělám víc škody než užitku. Prosím o Vaše názory. Děkuji
Kyselina solná se na vyčistění záchodu používá tradičně. Je to nejúčinnější a nejlevnější prostředek. Litinu nemůže poškodit. To jsou prakticky nezničitelné centimetrové odlitky.
jj opoměl jsm že jde o hajzlmísu..takže kysele al použil bych kyselinu citronovou a nechal dée působit + teplá voda
sss
Už někdo viděl rozpouštět zásadu zásadou? Já tedy né. Něco je jinýho je použít kyselinu na litinu. A jestli je litina vháji, tak to raději nedělat.
halamus
Louhem se čistí od usazenin, na vodní kámen jsou kyseliny.
Nejsem z oboru, můj laický názor je, že tam budou jak usazeniny, tak vodní kámen, zkusil bych louh a použití kyseliny nych raději konrultoval s nějakým vodařem-instalatérem.
Zkuste štětkou "vyhnat" větší část vody, která zůstává v míse a tvoří tzv. sifon. Trochu ji tam ale nechte, jinak Vám půjde do bytu smrad z kanalizace. Poté můžete čistit chemií, hladinu vody při tom udržujte tak, aby nepřetékala do odpadu (do litiny). Až bude vyčištěno, opakovaně spláchněte. Naředěná chemie proběhne potrubím a litině neublíží.
hoho
Přesně tak, vyhnat vodu, nalejt třebas 3 deci kyseliny dolné, zavřít dekl a nechat to klidně působit, ono se to s neutralizuje a pak, třeba za dva dny nebo po příchodu z venku opakovaně spláchnout. Já to nechal klidně tejden působit pak už to nebylo ani cítit
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.