Nejste přihlášen/a.
Ahoj,
mám takový problém, na který jsem nedávno náhodou narazil. Zjistil jsem, že se mi hromadí vlhkost pod vanou - vlhká podlaha pod vanou (vodou částečně nasáklý papír) a naměřena (s uzavřeným deklem, aby se neředil vzduch s venkem) vlhkost 88 procent. Jinak v koupelně samotné a bytě vlhkost není (kolem těch 50 procent), jen pod vanou za deklem. Mám podezření na špatně těsnící silikonové těsnění kolem vany, resp. nemám vůbec představu, že by to mohlo být něco jiného, na odpad to nevypadá. Bohužel jsem na to přišel s určitým zpožděním, protože pod vanu nekouká člověk příliš často. Je odtamtud cítít zatuchlina, takže je celkem dost pravděpodobné, že tam někde asi bude plíseň. A tady narážím na ten problém, až vyřeším únik vody, vysuším prostor pod vanou, jak se mám sakra zbavit plísně a zatuchliny v místě kam nevidím a nedostanu se? Nemáte nějaký nápad?
Je pravda, že v horizontu 3-5 let začnu postupně byt rekonstruovat a koupelna půjde jako jedna z prvních místností. Problém, je že se mi teď kvůli tomu nechce vybourávat vana, když to za pár let půjde všechno pryč a pořád je tam aspoň ten dekl, kterej tu zatuchlinu drží vevnitř a nepustí jí dál do bytu. Jak byste se zachovali vy. Díky moc a měj te se fajn.
K.
unnamed -Ten silikon myslí "kurizovat". Pak to začne samo těsnit opět. Když na to budeš koukat jenom, tak si myslíš, že se to samo opraví? Jasně že přetěsnit znova. Ještě , že nebydlim pod Tebou.
tyto závady jsou způsobené v zásadě 2 nejčastějšími poruchami
1. Netěsnící silikon po obvodě vany,vaničky
2. Netěsnost kolem vtoku - uvolněný sifon, prasklé mezikruží a pod.
Pokud pod vaničkou jsou dvířka, nechá se dlouhodobě větrat , nasadí se pohlcovač vlhkosti. Nejlépe kondenzační . Nechá se běžet cca měsíc. Pokud by bylo ještě vlhké - samo časem doschne.
Přetěsnění kolem vaničky provést okamžitě. Starý silikon strhnout, podklad očistit, vytřít lihem do sucha a aplikovat silikonový tmel. Zkontrolovat utěsnění sifonu. Pak sledovat průběžně stav, jestli se vylepšuje nebo je stále stejné. Některé drobné mezírky kolem silikonu a obkladem jsou tak malé, že i po přetěsnění může zatékání pokračovat. Pak lze přetěsnit ještě jednou pečlivěji. Toto se mi už nedávno stalo s podezřením na špatně provedené napojení odtokového potrubí. Výsledkem bylo provedení destrukční sondy- muselo se sekat z druhé strany vany, naštěstí z prostoru skladu a výsledkem bylo - že nebylo možné i po přetěsnění dohledat místo zatékání. Po druhém přetěsnění problém ustal. Sušilo se tři měsíce. Plíseň nikdy neřeším. Po vysušení se plíseň dál nešíří a pokud je prostor pod vaničkou uzavřený, spory plísní se nedostávají do vzduchu. Ale pokud to chcete mít echt dobré, použijte UV lampu
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.