Nejste přihlášen/a.
je to OK, ale jak tu psali kolegové...železa je tam teda požehnaně, na to že to bude RD...netuším na co tam máte 2 vrstvy kari sítí...tady vás chce někdo oj**at o peníze
co to s tím má společného? kari síť je plošná a obvod je obvod...jak říkám...je tam toho moc..a není důvod... nebo plánujete v baráku jezdit vysokozdvižným vozíkem a skladovat tam palety s tunovýma věcma?
Pamatuji, jak před mnoha lety se používala kari o průměru 4mm. Pak začala pětka. Když jsem končil, tak byla vhodná jen kari 6x150x150. Teď je již 8mm OK.
A dříve žádná kari.
co to s tím má společného
Jen se ptám. Co jsem viděl stavby domů, tak pod základovou deskou nebylo bednění jen po obvodu, tedy jen pod budoucí obvodovou zdí, ale i uvnitř pod vnitřními zdmi (některými). Tunové palety nejsou třeba, postačí zdi mezi místnostmi.
orion: a to je právě důvod, proč musí být deska vyztužená při obou površích. Tahy vznikají nejen dole ale i nahoře. Proto taková výztuž , jak je. Ostatně je to tak v projektu , tak není co rozporovat
Milan: před 20lety jsem ještě nedával nic a věřil všemu co mi rvali do hlavy dneska vím, že stačí 1 vrstva..
Bohužel jen jedna vrstva stačit nemusí. Aby se tím statik nemusel zabývat výpočtem, dá se síť při obou površích. Při určité kombinaci zatížení lze očekávat i tah při horním povrchu. Pokud bych jako projektant nechtěl obtěžovat statika a bylo by to jen na telefonické domluvě, dopadne to vždy takto. Při kladení výztuže jen při jednom z povrchů už musí statik počítat a dávat podmínky pro zhutnění a kvalitu podkladu. Dále se musí zabývat kombinacemi zatížení od nosných stěn, příček a dalšího užitného zatížení. A to může být v domácnosti třeba posilovna nebo i půltunový klavír. V kombinaci s nevhodným podložím a hydrogeologickými podmínkami to může být fatální nedostatek. Není deska jako deska. A když dělají dva totéž,není to totéž
Ne nedělá se to tak jak myslíte . Je to v pořádku, navíc máte desku vyarmovanou víc než je nutno! Ocel vypodložena, není nic na vytknutí!
Jedině doplním-pohlídat při betonáži aby na spojích ocel nevylézala z desky-aby byl dostatčný překryt betonem
Ale to by jste se nedoplatili. Existuje ještě u firem systém řízení jakosti dle ISO. Tedy betonářská firma nebetonuje dříve, než převezme řádně provedené železářské konstrukce. Záznamy o kontrolách jsou uvedené v knize jakosti. Ale podotýkám, každá firma nemusí mít zřízen systém řízení jakosti a nad tím funkční audit kontroly jakosti.
Stavební dozor, jezdící jen na zavolání je nejhorší typ dozoru. Lepší by bylo pravidelné jednotýdenní kontrolování v rámci tzv. kontrolního dne. Ale to je u malých staveb řešeno právě z ekonomických důvodů takto. Mě by zajímalo, na čí zavolání ten dozor přijede? Na zavolání stavební firmy, když si je jistá, že něco provedla dobře? Podle mého by měl dozor jezdit vždy při dokončování důležitých prací bez ohledu na to, jestli se to firmě povedlo, či ne.
Dobrý den. Tady to bude chtít názor statika nebo výrobce a prostudovat montážní postup, zda. li nedošlo k porušení technologické kázně. pokud to leží na rostlé zemi nebo zhutněném podloží, zase tak velký prohřešek to nevidím.. Horší by to bylo v patře, kde by to byl vážný problém pro vykrytí ohybových momentů
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.