Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rekonstrukce bytu - co nejdříve

Od: nio odpovědí: 13 změna:
Budu kupovat byt po staré paní, v kterém bude nutná kompletní rekonstrukce.
Většinu peněz spláchne pořízení bytu.
Co byste zrekonstruovali nezbytně první, tak aby šlo v bytě žít a zbytek postupně, jak budou peníze?
Mně napadli rozvody elektřiny, podlahy a zdi.
Koupelna s WC počká a kuchyň může být také až časem.
Děkuji
doplněno 19.06.24 15:40: Můžu se zeptat, kolik tak může stát rozvod elektřiny a nové podlahy?
V bytě jsou staré parkety v některých místech větší nerovnosti. Jedná se o cihlový dům, rozměry 50 m², okna již plastová.

 

 

13 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar juraja
Elektřina
okna
podlaha

 

hodnocení

3x
Prvně by chtělo zjistit v jakém stavu jsou omítky, jestli jsou soudržné a nejsou nasáklé dehtem nebo plísní.
Před nastěhovaním zrekonstruovat veškeré instalace, elektro a vodu a odpady. Topení pokud je v dobrém stavu může zůstat. WC je dobré předělat před nastěhováním (alespoň odpad a vodu). Podlahy a fajnové omítky a malování jde dělat po čase postupně. Nábytek a kuchyňskou linku dovybavíte postupně.

 

hans
hodnocení

2x
Kompletní rekonstrukce takového bytu vyjde okolo 500 K. Dá se stihnout zhruba za měsíc až šest neděl. Elektroinstalace se vším všudy cca 70-90 tisíc. Máte-li napjatý rozpočet, doporučuji si zbylou částku půjčit v rodině/bance a vše udělat v jednom vrzu. Budete-li to flikovat po částech, budete žít pořád ve staveništi. Budete-li se pouštět do rekonstrukce koupelny a WC později, budete si muset zajistit náhradní místo, kde se budete zhruba 2 týdny mýt a nějaký čas i kam chodit na záchod. Řemeslníci se vás hned zeptají, proč to neuděláte komplet a jakmile jim řekněte, že smrdíte korunou, budou váhat, jestli takovou zakázku brát, nebo budou chtít platit vše předem. Postupnou rekonstrukci rozhodně nedoporučuji.

 

krtek6
hodnocení

2x

všechny hrubé věci dělat naráz a hned...žádné etapy...na etapy lze pořizovat až koncové prvky a věci, které se dají lehce vyměnit kus za kus...tzn...mít nachystané jádro a rozvody na kuchyň, ale samotnou kuchyň můžu dodělat později...

a opravdu nejde říct, kolik může stát elektrika...když nikdo neví kudy, čím a kolik všeho tam chceš...to samo podlaha

 

tm
hodnocení

1x
O jaký byt se jedná? Panelák, cihla? My v paneláku dělali nejdřív kuchyň, pač byla odporná tak, ze i kdybych měl pul roku vařit na krabici, bylo by to lepší. Zkratka jsme meli plotynkovy varic par mesicu na krabici a jedlo se jídlo, nenarocne na pripravu. Pak podlahy plovoucí postupně po pokojích. Až po roce koupelna a WC. Plovoucí podlaha nebo koberec stojí relativně par korun a je to hned. Jako klíčové pro byt vidím kuchyň, koupelnu a WC.

 

tj
hodnocení

1x
Podle sebe:
.
Napřed špinavé práce globální:
.
1) Okna(dveře), elektřina, voda, (topení?), podlahy, stěny, stropy
.
- tím máte základ a už si můžete na hotovo stavět svůj nábytek, zařizovat si místnosti. Co kam dáte, tam to už může zůstat napořád.
.
2) Až budou peníze, tak kuchyně a koupelna, to spolkne mraky financí, ale zároveň můžete bydlet, protože tohle jsou špinavé práce lokální, tedy v těchto místnostech lze zavřít dveře a dá se do nich přezouvat.
.
3) Rekonstrukce fasády, výměna střešní krytiny, pokud je sklep, může se nacpat i něco tam. (Pokud tedy nic z toho není v tak špatném stavu že to nepočká, potom se to musí udělat pochopitelně dříve.)
.
4) Zahrada a okolí domu. Tohle už vůbec nespěchá.

 

vili
hodnocení

0x
Nevím, jestli správně všichni chápeme otázku správně.
Vy máte byt, ne dům. Takže požadujete kompletní rekonstrukci bytu vevnitř, plus možná okna.
Berte to tak, že jestli nemáte peníze, je to úplně jedno, kde začnete. Protože když uděláte elektriku, a potom bude na řadě koupelna nebo kuchyně, stejně budete zřejmě bourat jádro, kde se bude elektrické vedení dodelávat, a a v celém bytě opět všude prach a bordel. To samé s okny a podlahami.
Já bych asi začal návrhem nové dispozice bytu. Pak bych nechal udělat rozvody elektřiny s přípravou na dodělání po rekonstrukci jádra. Pak bych zřejmě udělal to jádro plus vodu do kuchyně.
Pokud máte zájem vyměnit i okna, ty bych udělal potom. Nakonec podlahy a zdi.
Teprve poté bych řešil kuchyň.
Rekonstrukce může být v jakékoliv částce od cca 200 do 500 tisíc bez kuchyně. Záleží na vašich požadavcích a náročnosti, a taky samozřejmě na tom, koho seženete. Samotnou elektřinu bych tipnul, že dáte minimálně 40 a víc, pokud seženete někoho samostatného a ne moc drahého, ovšem pokud budou připraveny například drážky.
Pokud to neuděláte najednou, stejně budete mít všude bordel, takže je to asi jedno. Takže spíš koukejte na posloupnost prací tak, aby každý řemeslník přišel jen v jednom čase, pokud to je možné.

 

hodnocení

0x

Určitě začněte elektroinstalačními pracemi a připravte si cca 40 -50 tis.Dobré je už mít nakreslené, jak chcete předělat celý byt, takže, aby elektrikář věděl, co kam připravit. Tedy včetně konečného stavu koupelny,kuchyně.

 

hodnocení

0x
Budete preklinat svoje rozhodnutie urobit nieco neskor, kvoli prachu a neporiadku. 50m2 mozete dostat do pekneho a obyvatelneho stavu v jednom kroku. V izbach vam staci svojpomocne urobit drazky, osadit kable a krabice, elektrikar to len skompletuje, potom omietky a malba. Oblozit kupelnu a wc je pre majstra praca na 3 dni, vy osekate stary obklad a natriete hydroizolaciu. Zapojenie vody a odpadu = 1 den. Usetrit mozete provizornym pouzivanim bazarovej alebo starej linky, ale na novom rozvode voda, odpad, elektro, plyn.

 

hodnocení

0x
Urcite urobte aj podlahy, hlavne zistit, co je pod parketami a kym sa tam nebyva, podla potreby do hlbky vyburat.

 

riva
hodnocení

0x

Když v tom bydlela paní, tak se v tom dá zajisté žít i dál. Takže nejprve žít ve stávajícím stavu a časem se ukáže, co je potřeba, na co jsou peníze, co si člověk udělá sám a na co potřebuje specialistu.

Spěchá ten, kdo nezná cenu peněz.

hans
Tohle není dobrá rada. Tazatel neuvádí, jestli to pouze nevyhovuje jeho moderním požadavkům, nebo jestli je to totálně vybydlené. Už jsem viděl byty po důchodcích, kdy jim to stačilo, protože v tom třeba byli celý život a neviděli/nechtěli vidět, že je to totálně vybydlené a prakticky neobyvatelné. Do starých oken si byli schopní strkat za zimu hadry jako těsnění, křivou podlahu vyrovnávali různě koberci. Elektroinstalace v hliníku a všude prodlužovačky. Muzeální wawky a prehistorické plynové vedení. Koupelna a WC, které pamatovaly Mrtvé moře, když bylo ještě marod atd. Cena práce, která je na celé rekonstrukci největší položka, neustále roste. Bude-li tazatel roky váhat, až si na to vydělá, bude ho to stát pouze víc, nikdy to nebude výhodnější.
riva

Pokud je tazatel lempl a hodlá lemplem zůstat, tak ať si vezme úvěr a celkovou rekonstrukci zadá firmě. Je takových spousta. I na protékající záchod si volají specialistu.

V opačném případě má skvělou příležitost získat další dovednosti, které se mu budou v životě hodit. Bude zase o něco lépe chápat, jak vše okolo něj funguje.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]