Nejste přihlášen/a.
Odpojit přívod, pokud jde o nějaké krabice a zařízení, která jdou otevřít tak víka demontovat. Vše vysušit (možno opatrně i pomocí fénu) a po vysušení proměřit megmetem izolační stavy všech zařízení a vedení. Pokud budou vyhovovat, možno opět zavíčkovat a připojit na napětí a uvést opět do funkce. Spolupráce s kvalifikovaným elektrikářem pravděpodobně nutná a doporučuji. Jinak, přívod pro el. zařízení bazénu je jednoznačně nutný přes proudový chránič s reziduálním proudem 30 mA. Ten, pokud nebude zařízení dokonale vysušeno, by neměl dovolit zapnutí přívodu el. instalace a měl by okamžitě přívod vypnout.
No to je dobrý, a v čem se lišíš od mé odpovědi? To jako další poradce napíše další odpověď... Musíš otevřít víčka a nechat vyschnout, a pak změřit izolační stav - před uvedením do provozu?... Nechápu.
Přidám jen takovou zkušenost z praxe z dob povodní: elektroinstalace se vyměnila komplet celá. Kdo zaručí, že komponenty za čas nezreznou, kontakty nebudou pokryty oxidy kovů a bude to spolehlivé do budoucna? Bez ohledu na měření izolačních stavů. Kdo zaručí, že je vše vyschlé? Vidí někdo do jističe, jestli už je vyschlý nebo ne a co bude dělat za tři měsíce?
Nejen u Hujerů. Revidovali jsme několik bazénů - třeba fr. výrobce JD, a představ si, že pokud ho mají zákazníci
na zahradě, kde v okolí není nic, tak se to řešilo tak, že přívod ze stávající instalace zaústili do šachty. Tam se osadil
rozvaděč bazénu, zásuvka pro filtraci, trafo pro světla apod...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.