Složení betonu - co udělá vápno?

Od: ® odpovědí: 8 změna:
Ahoj, v betonové podlaze se vyboural fundament pro boiler, zbyla po něm díra. *hi* Takže bych potřeboval asi 1/2kyblik betonu, abych to vyrovnal. Nechce se mi kupovat směs, ani písek, ale zbyl mi kus maltové směsi a cement. *ee* Co se stane, když do té maltové směsi hodím nějaký díl cementu? Udělá mi to beton? *zed* Kolik by se toho cementu tam mělo strčit? Na jeden díl cementu asi dva, nebo tři díly malt. směsi? *nevi*
Co by udělalo vápno v betonové směsi?
Dekuji za praktickou odpověď :). *palec*
8 odpovědí na otázku

0x

Vápno ti udělá z betonu zdící maltu. Bude pevnější, ale nebude to beton. Pokud tu díru nebudeš nějak-jakkoli zatěžovat, použij, co máš a tak, jak to navrhuješ (na 1 díl cementu 2-3 díly maltové směsi).

Jo? - Dík *palec*
Co to je zatěžovat, je to v podlaze, dalo by se po tom chodit? *frajer*

Dej fotku té díry a řeknu ti víc. Protože netuším, jak to tam vypadá, nedovedu to objektivně posoudit. A zatěžovat znamená chodit po tom, skákat, tahat přes to nábytek, postavit na to akvárium... A podobně. Dokud nepovíš víc, víc neporadím.
Hezký den.

Zkusím říct mladýmu, aby mi to vyfotil na mobila. (Asi to chvíli potrvá)
No představ si normální betonovou podlahu ve slepě, *hi* předělala se kotelna, zrušily se staré boilery a uboraly se fundamenty, které držely ty boilery a protože ty fundamenty tam byly dřív, než ta podlaha, vybouraly se až pod úroveň podlahy a teď by bylo potřeba tu podlahu"dodělat". *uf*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]