Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Podlaha, odpady

Od: jiris* odpovědí: 7 změna:

Dobrý den, vím že se tu už něco takového mnohokrát řešilo, ale třeba se doba posunula a jsou nové možnosti. Chystám se vyhrabat současné podlahy v přízemí, kvůli novému vedení odpadů a navrch podlahové topení, případně bych v tepelné izolaci natáhl i vodu. Dům není podřezaný.

Otázka zní, jak vymyslet skladbu podlahy, děsí mě představa, že odizoluju podlahu ipou a eps a vlhkost se začně tlačit směrem do zdí. Nebo je to mýtus? Podřezání bych se chtěl vyhnout z finančního,časového i statického hlediska, pokud ta možnost existuje. Každopádně každá rozumná rada na kompletní skladbu podlahy je vítaná.

Díky a hezký den Jiří

 

 

7 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

1x
Při takovém zásahu do podlahy je více než rozumné udělat hydroizolaci zdí. Finance se vám časem vrátí na menších nákladech ba vytápění + větší komfort bydlení a vaše zdravý nebude ničeno plísněmi.
Vidím to úplně stejně.
Je to větší zásah do baráku, ale začal bych podříznutím.
Vykopat podlahy, podříznout a spojit hydroizolaci v podlaze s podříznutím. Teprve potom dělat podlahu jak myslíš.

 

hodnocení

0x
avatar bohumil

Pokud není mezi základy a obvodovými zdmi izolace proti vodě, tak je Vaše úvaha, že se bude voda, po uzavření podlah, tlačit do zdí, velmi reálná. Takže bych opravdu řešil jako první, provedení té izolace. Nakonec i náklady na ty nové podlahy a jejich celou rekonstrukci nebudou nijak malé. A pokud by jste měl už podlahy nové a měl pak ten problém se vzlínající vodou do zdí, tak by to bylo prakticky neřešitelné, bez poškození těch nových podlah a dalších nákladů tím vzniklých.

Zkontrolujete, zda není ta izolace opravdu provedena. Někdy je hůře zjistitelná. Nebývala sice většinou moc kvalitní (jedna vrstva tenší asf.lepenky) , ale pokud nebyla poškozena nějakými zásahy, může být ještě docela funkční. Většinou pak bývá ale poškozena na vnější straně, u výstupu z pode zdi a zde se dá i případně opravit navařením IPY. Toto uvádím z vlastní zkušenosti u našeho staršího RD z roku 1924.

 

hodnocení

0x

Doba se sice posunula ale přírodní zákonotosti ne a ne*smich*. Hydroizolací podlahy se vlhkost přesune do zdí, takže začněte hydroizolacemi zdí, pak podlah. Podlahové vytápění si nechte na pozdější etapu.

 

jiris*
hodnocení

0x
Děkuji všem za rady, doufal jsem, že se podrezani vyhnu, ale nevypadá to. Každopádně ještě jeden dotaz, když už se to podřízne, ipa se položí a spojí, jak se to řeší s vnitřními zdmi? Zdí je uvnitř dost a z velké části jsou nosné.
Tak jistě nejsou všechny příčky nosné. Ale je třeba podříznout všechno.
km

Možná nerozumím ale: podříznout se musí samozřejmě všechny zdi, které se stýkají s podložím a nemají hydroizolaci.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]