Nejste přihlášen/a.
Ten podklad je právě z důvodu, že ochrání OSB před plamenem při nataveni dalšího pásu Ipy. Pokud je jeden šikovný pak to, lze z jedné vody načisto.
Horkovzdušnou pistolí tavit asfaltový pás? Jedině Pat a Mat to tak možná dělal. Profíci používají pořádný plamen poháněný plynem a výkon kolem takových 60kW.
Lze navarit modifikovaný asfaltový pás přímo na napenetrovany osb zaklop****ano, lze.
Prosím starší praktiky, pamatujete staré kůlny a domky, kde měli na střeše jen lepenky? Přímo na prknech? Dříve se nedávala podkladní vrstva, přímo se navařila lepenka na záklop. Pak dle potřeby druhá, či třetí vtstva.
Zkoušel někdo navažit lepenku přímo na OSB desku, co to udělalo? Drželo to, nebo byl problém.
Prot vždy sděluji, je více možností postupu.
Plamen nesměřujte na desku, ale na balík lepenky, tekutý asfalt neudělá s deskou nic. Ani krátkodobý plamen desku nespálí.
Krátká, přesná odpověď je málo?
OK,
Vy se ptal, Lze navarit modifikovaný asfaltový pás přímo na napenetrovany osb zaklop, já tvrdím že ano. Pokud potřebujete ješte další popis, není problém Vám sdělit podrobnosti.
Důležité je, je již víte jak na to. Přeji dobré dílo.
Pane Cukrář, proč ty dezinformace? Dříve se lepenky netavily ale přibíjely hřebíky tzv. lepeňáky. První vrstva se vždy dávala z papírové lepenky , té nejlevnější např. typu A330H, kde 330 znamená gramáž na 1m2. Pak se přibíjela lepenka o něco kvalitnější a s posypem. Ale to by jste měl jako bývalý prodejce ve stavebninách vědět
Určitě tu nikdo nedává dezinformace (úmyslně nepřesné, chybné, zkreslené infromace) ale snaží se poradit dle svých znalostí a zkušeností. I když se tu nějací vykukové asi najdou, nemyslím, že by p.Cukrář mezi ně patřil, s ohledem na kvantum jiných příspěvků, které jsem četl.
Zeptám se trošku bokem. Zmiňujete, že v minulosti se asfaltové pásy jen natloukaly hřebíky - i tento způsob zajistí funkční hydroizolaci? Neprosakuje kolem hřebíků voda? Utěsňovaly se ještě nějak místa, kde byly hřebíky? Nebo se asfaltové pásy používaly i k něčemu jinému než hydroizolaci?
Děkuji
Pane Mareši, opět Vás prosím, nevšímejte si mne, jako si nevšímám já Vás. Neřešte, prosím, co vím a nevím, když to nevíte.
To že něco Vy neznáte, nebo neděláte, klidně to můžou dělat jiní. A nešíří tím dezinformace. Mnoho lidí používalo lepenkáče, to bylo na staré papírové lepenky, které neměly vrstvu asfaltu. Pak se ohřál asfalt a tím se asfaltová papírová lepenka, třeba dnešní A330H, se natřela tím asfaltem.
Každý to dělá jinak, jen Vy vše podle technických listů a doporučení výrobců.
Děkuji.
Honzíku, jasně, že není stejný postup po celé ČR. Je taky jasné, že před 100 lety nepoužívali hořáky na PB, ale přitloukli to hřebíky. Někde na horách byly i svislé latě, aby lepenka více držela.
Ano, v době, kdy se nepoužíval plamen se přitloukalo a v době cca před 50 lety to přitloukal i můj otec. Ale to se používalo právě na ty kůlny. Dokonce na opravu roubenek se používal asfalt. Taková střecha měla ale spád ne 5% ale minimálně 30%. S příchodem plochých střech se přešlo na natavování. A ještě pro p.Cukráře : technické listy a návody slouží právě k tomu, že je to odzkoušené po mnoho let a jedině tam najdeme doporučený postup provádění. Oni ty normy nedělají magoři ale zkušení profíci, ústavy a vědecká pracoviště Takže , kdo to dělá jinak je buď hlupák , ignorant nebo ferda mravenec
Takže , kdo to dělá jinak je buďšikula, výzkumník, talentovaný člověk, machr, od kterého pak ti technici přeberou některé jeho informace a zkušenosti.
Vy si klidně dělejte vše podle doporučení jiných.
Postupuje se vždy podle pokynů výrobce asfaltového pásu. Pokud má uvedeno, že se modifikovaný asfaltový pás má natavit k podkladnímu asfaltovanému pásu, je třeba to dodržet. Zpravidla se asfaltové střešní krytiny provádí jako dvouvrstvé. Podkladní asfaltový pás se přibíjí hřebíky a slouží zároveň jako ochrana podkladu před deštěm. Vrchní asfaltový pás se nejčastěji provádí jako modifikovaný s vrchním posypem.
Problém: lepenka vydrží 10-25 let a co potom s ní? Z toho OSB ji budeš muset buď odsekat škrabákem na pneumatickém kladivu nebo jít s novou lepenkou "na prase" přímo na tu první vrstvu, což půjde dost blbě, jestli má minerální posyp. Ten bys musel nejdříve plamenem roztát a kamínky nějakou špachtlí, válečkem nebo zdicí lžicí zatlačit do toho roztaveného asfaltu.
Přímo na prkna nebo Osb by se měl dát térový papír (jak říkáš lepenka) minimálně na srovnání, pokud se nepletu.
Modifikovaný asfaltový pás až na něj, Už kvůli tomu, aby se díky nerovnostem či pohybu osb desek nenarušoval. To bude asi ten hlavní důvod, proč tam mají být dvě vrstvy že?
Protože jinak si tipnul, že když to daš rovnou na dřevo, tak to bude po pár letech roztrhaný (záleží jaká bude výztuž toho asfalt pásu) a poteče ti tam!
Případně postupovat podle pokynů výrobce, anebo výrobci zavolat...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.