Dobrý den, opravují starý dům a jsou tam staré omítky a chtěl bych to natáhnout lepidlem a síťkou. Myslite, že to takto mohu udělat? Nebo okopat omítky?
Osobně bych si perlinka a lepidlo na obyčejné zdivo nedával ani za nic (pouze a výhradně na nové stěny z pórobetonu). Nesoudržné, dutě znějící okopat nově ohodit, na tom co drží oškrábat výmalbu, "napenetrovat" vodu a celé nově naštukovat, případně sdk stěrka či jiná...
Clovek musi vedet, co a jak, pokud chce dosahnout dobreho vysledku. Znam pripad, kde se stary barak znova nahruboval, nastukoval a vysledek byl velke zklamani.. same vlasove praskliny a to delali zkuseni harcovnici. Proto to ted vsichni placaji perlinou, protoze je to rychle a vysledek je ok. Ja jsem nedal zachod do perlinky a dopadl jsem stejne. Rekl bych, ze jednou veci, kterou je treba neuspechat je dobre namichat jadrovku, pokud neni v pytlich a pak ji dat dostatečně dlouho pokoj, at vyschne a vypraska. Ale osobne si myslim, ze se takove neduhy resily napatlamim vapna jako prvni vrstvy. Staci navlhcit starou zed a krasne se ty praskliny vyrysuji.
však to má vypraskat...to je tak když někdo neví co je dobře a myslí, že to je špatně...hrubá omítka se musí naházet a pak se musí nechat minimálně měsíc vypraskat a vytvrdnout, vyschnout pak se teprve může tahat další vrstva...ale dneska je každej hrrrr a nemá čas čekat, proto když je to sotva suchý na dotek, ale zbytek podkladu je ještě vlhký, tak na to hned valí další vrstvy a pak to praská všechno...
A do půl roku vše plesnivý. Vidím to již několik let. Na jaře se začne kopat. Celé léto se to žene jako o závod, aby se na vánoce bydlelo a na jaře se vše na vidlích vynáší ven, neb plíseň klíčí a klíčí.
Jojo, pokid tam tak mesic v kuse pred nastehovanim neduni odvlhcovace, tak bych mel trochu obavy. Slysel jsem od stolare, ze si nejaci lide necvali namontovat linku, ale evidentne zed byla jeste nevyzrala a skrinky prolezla plisen za nehaky cas.
o vypraskání je běžné, zejména pokud se používají původní materiály-vápno a cement, sampzřejmě i písek a voda ve finále pak výpenný nátěr , který vlasové praskliny zacelil. bylo běžné že se staba začala koncem léta aby do zimy byla hrubá, vše vymrzlo a na jaře pak dodělání a nejdříve v zimě druhé zimě-se stěhovali. Dnes se na vše chvátá-zažil jsem stavbu kdy se v září koplo do země a v prosinci bydleli -chtěli bydlet- byl jsem tam jen na základy a pak šel na jinou stavbu.Ty chemické materiály-pytlované nebo ze sila směsi tolik nevypraskávají jako klasika. Tolik asi k tomu. JInak psal jsem jak bych to provedl na SVÉM, pokud druhému -záleželo by komu a zda by s dotyčným byla řeč- pak by možná dle přání nastala doba lepidloperlinková!
Taková je realita. Ja jsem jen pripojil poznamku, ze pokud se rekne a, tak se musi rict i to b. Protoze si to nekdo vezme k srdci, bude, jak říkáte chvatat, sice ušetří na materialu, ale z vysledku může být nešťastný a misto aby se těšil z noveho bydleni, tak bude chodit se stetkou a maskovat praskliny. Treba jako já na wc
Okopat, očistit, napenetrovat (nechat zaschnout) a znovu nahodit. Jinak si přiděláte hrozně práce. Jinak já bych použil perlinku. Záleží na vás, ale je zde riziko, že vám to bude praskat. Risknete to? A pak to pořád opravovat, nebo předělat komplet? Tohle není jednolitá zeď v paneláku, ale cihly.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.