Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Domácí vodárna uniká voda, byl vyměněna tlaková nádoba

Od: kataaa odpovědí: 47 změna:

Dobrý den,

před asi 3 měsíci odešla tlaková nádoba (unikl z ní vzduch a nešla dopumpovat). Nějakou dobu se to řešilo tak, že jsme plnili vodu do zásob - museli jsme ve vodovodu otevřít na plno vodu a čerpadlo pracovalo (jakmile sme nechali vodovod zavřený, tak čerpadlo úplně šíleně rychle spínalo a rozpínalo). Takže jsme to tak dělali asi 2 měsíce, než jsme se dokopali k nákupu tlakové nádoby. Nádoba vyměněna a vše pracovalo ok. Tedy bylo v načepovaných lahvích dost rzi, ale postupem času čím více vody jsme vyčerpali, tak už to bylo méně viditelné. Teď je to asi měsíc a najednou začla unikat voda - mizí.

Zkusili jsme na noc vypnouč čerpadlu elektřinu a ráno nebylo v trubkách nic (na čerpadle měřák ukazuje 0). Zaplo se čerpadlo a dlouho to pumpovalo. Bylo slyšet jakoby vzduch s vodou při plnění. Sledoval sem ručku a pomalu klesá. Ale trvá to několik hodin než klesne na 0. Něco jsem četl o pojistném ventilu? Když jsme poprvé vyměnili vak, tak to hrozně dlouho pumpovalo - snad přes 30 vteřin a zatím to tak stále dlouho pumpuje. U staré nádoby to bylo max. 20 (po dopumpování pumpičkou na max..-cca 500x..), více jsme se nikdy nedostali. Jinak u bojleru který nepoužíváme máme vyvedené a zaslepené trubky, ale teď poslední týden si najednou vzpomněly a začla z nich unikat voda. Tak proto mě napadl ten pojistný ventil, nevím kde vůbec je, jestli to je celé z přetlaku a voda se vrací tak zpět do studny? A jak vlastně případně docílit toho, abysme z tlakové nádoby ubrali vzduch? Když jsme ji přes měsícem namontovali a zkoušeli dofouknout, tak to nešlo a vzduch se vracel. Díky

 

 

47 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar bohumil

Je vidět, že absolutně tápete, co se týká funkcí jednotlivých součástí domovní vodárny a jejich souvislostí. Popíši tedy, aby bylo jasno, konkrétně celý systém, se samonasávacím čerpadlem (které máte zřejmě Vy) , ne s ponorným. Mezi nimi jsou rozdíly hlavně v sací části. Část s tlakovou nádrží a spínáním čerpadla je shodná.

Takže začnu od studny. Ve studni máte sací potrubí, které musí být na spodním konci osazeno kvalitním sacím košem se zpětnou klapkou. Ta zajišťuje, aby po zalití sacího potrubí před prvním spuštěním čerpadla (provádí se na sacím hrdle čerpadla) zajišťovala, že sací potrubí bude stále zaplněno a při sepnutí čerpadla toto bude okamžitě sát vodu a ne vzduch. Žádná další zpětná klapka pak už není nutná. Rovněž zajišťuje, aby tlak v čerpadle a sacím potrubí neklesal a "nevracel" se do studny.

Dále čerpadlo. Na sací stranu (sání) čerpadla je napojeno sací potrubí. To bývá většího průřezu. Na čerpadle zde bývá umístěn zazátkovaný otvor, kterým je nutné čerpadlo, včetně sacího potrubí, před prvním spuštěním čerpadla zalít vodou až po vrch otvoru. Pak dokonale zazátkovat.

Nyní tlaková (expanzní) nádoba. Popíši dnes již většinou používané, tedy s gumovým vakem, ne tedy starší typy, bez vaku. V těch byla voda přímo a muselo se v nich udržiovat určité množství vzduchu, nad hladinou vody. V nynějších tlakových nádobách voda není, ta je pouze v gumovém vaku, v ní vloženém, který se roztahuje podle množství vody. Ten musí být absolutně nepoškozený, jinak systém nebude správně fungovat. Pokud je vak děravý se snadno pozná, pokud při vyšroubení (nebo stisku) kuželky ventilku (pokud bylo čerpadlo v chodu), vytéká z ventilku voda. Což znamená, že je vak vadný a že je nutné vak vyměnit. Vak pak musí být vždy, před prvním spuštěním čeradla, správně natlakován vzduchem. Toto se musí rovněž kontrolovat v určitých intervalech i během běžného provozu a případně dotlakovávat. Tlak ve vaku má vliv na inervaly mezi spínáním a vypínáním chodu čerpadla. Se snižováním tlaku v něm, se interval zkracuje.

Správné natlakování se provede tak, že se, při otevřených ventilech na systému vodoinstalace, aby byl celý tento systém bez tlaku a vypuštěn, tlakuje vzduchovým ventilkem (nejlépe kompresorkem, pumpičkou je velmi pracné) gumový vak na tlak, který je o cca 0,1 baru nižší, než je zapínací tlak tlakového spínače čerpadla. Toto je nutné změřit spolehlivým externím tlakoměrem-manometrem. Po dosažení tohoto tlaku se pak pouzavírají veškeré ventily (výtoky) a pokud je sací potrubí a čerpadlo zavodněno (viz předešlé), spustí se čerpadlo hlavním spínačem. Nyní se musí postupně zvyšovat tlak na manometru vody na nádrži (nebo na výstupním potrubí do systému). Po dosažení hodnoty vypínacího tlaku tlakového spínače, tento vypne čerpadlo.

Tlakové spínače bývají většinou nastaveny v rozsazích 1,4 baru (zapne) - 2,3 baru (vypne), pro objekty nízkopodlažní a cca 2-4 bary (objekty s více podlažími). A i klasické, mechanické, se dají v určitém rozsahu přenastavit. Poz. : 1 bar je tlak vodního sloupce ("vodní sloupec") cca 10 m.

Nyní je potřeba opatrně otevírat jednotlivé ventily na výtocích (jak teplé, tak i studené vody), až do doby, kdy ujde veškerý vzduch a počne vytékat voda. V průběhu tohoto klesá tlak na manometru na nádrži a po poklesu k zapínacímu tlaku tlakového spínače čerpadlo zapne a tlačí vodu do nádrže. Může se opakovat vícekrát. Pokud je množství vody z výtoku (nebo současně z více otevřených výtoků) velké, může se stát, že čerpadlo běží stále (nestačí vytvořit tlak na tlakovém spínači, který by je vypnul ). Takto se systém vodoinstalce postupně "zavodní" a pokud se pak výtoky uzavřou a čerpadlo natlakuje tlakovou nádobu a tlakový spínač čerpadlo vypne, musí být na manometru tlakové nádoby maximální tlak (vypínací tlak tlakového spínače). A pokud se nikde voda neodpouští (nebo neutíká netěsnostmi), musí být jeho hodnota neměnná a stálá. Ale i drobný únik se projeví pomalým poklesem skoro okamžitě.

Pokud je takto vše provedeno, je v pořádku zpětná klapka na sacím potrubí v sacím koši, je těsné sací potrubí, nejsou úniky na čerpadle a na tlakové nádobě, není vadný gumový vak v nádrži a rovněž pokud je těsný celý systém vodoinstalace, pak by měl celý systém domácího vodovodu fungovat bez problémů. Ovšem v určitých intervalech je nutné zkontrolovat ten tlak ve vzduchovém vaku a případně jej dotlakovat. Pokud tlak ve vaku klesá, zkracuje se doba (interval) mezi zapnutím a vypnutím čerpadla, pokud jsou výtoky uzavřeny. Pokud je některý výtok/výtoky, při čerpání čerpadla otevřen/y, prodlouží se pochopitelně i tento interval o množství vody, vytékající tímto výtokem/ky.

To´t celá problematika "domácího vodárenství". *smich*

Věřím, že by tento "elaborát", mohl být přínosem i pro případné další uživatele. ;)*smich*

kataaa
hodnocení

Dobrý:) a díky.

Teď jsem si ještě přečet ten svůj "eleborát" a omlouvám se. Přišel jsem na menší chybku.*alene*

Tak aby nedošlo k nedorozumnění. Tlakuje se prostor v nádrži za vakem, ne vlastní gumový vak. Do toho vaku pak tlakuje čerpadlo vodu. ;) Opravuji tedy toto v původním textu:

Původní text:

"Vak pak musí být vždy, před prvním spuštěním čeradla, správně natlakován vzduchem. Toto se musí rovněž kontrolovat v určitých intervalech i během běžného provozu a případně dotlakovávat. Tlak ve vaku má vliv na inervaly mezi spínáním a vypínáním chodu čerpadla. Se snižováním tlaku v něm, se interval zkracuje."

Správně má být:

"Prostor v nádrži za vakem pak musí být vždy, před prvním spuštěním čeradla, správně natlakován vzduchem. Toto se musí rovněž kontrolovat v určitých intervalech i během běžného provozu a případně dotlakovávat. Tlak v tomto prostoru má vliv na inervaly mezi spínáním a vypínáním chodu čerpadla. Se snižováním tlaku v tomto prostoru, se interval zkracuje."

;)

 

111®
hodnocení

2x
Kddyz nejde dofouknout vzdusnik a uchazi ventilkem tak adi vyměnit ventilek. Kdyz nedrzi voda kontrolovat saci koš. Ale na konkretno radu je dobré znát i čerpadlo protoze neco jiného bude u ponorneho a něco jiného u cerpadla vnejsiho.
kataaa
hodnocení

Neuchází. Natlakované je. Jde mi spíše o to, jak vzduch z nádoby odpustit. Dříve nám to pumpovalo max. 20 vteřin ( se starou nádobou i po čerstvém dopumpování vaku). Teď 30 vteřin a ani neklesá. Zatím.. U staré nádoby se čas pumpování pomalu zvětšoval a pak jsme museli cca po půl roce dopumpovat protože to spínalo už velmi často. Jinak se jedná o horizontální čerpadlo JY 750/2 a tlakovou nádobu Aquasystem VAO50.

111®

Každá expanzka má předepsaný tlak. Odpustit vzduch jde přece ventilkem jako u kola. Jde o to jaké máte zapínací a vypínací tlaky.

kataaa
hodnocení

No jasně. Jj, už odpuštěno stlačením a interval pumpování se zkrátil. To je tak, když už si nepamatuji, jak jsme si jako děti vypouštěli navzájem ventilky, automobil nemám..

 

riva
hodnocení

2x

Asi zpětná klapka. Ta brání tomu, aby se po vypnutí čerpadla voda nevracela do studny.

Ale z dotazu je vidět, že tomu vůbec nerozumíte.

 

hodnocení

0x
avatar ferax

Na dálku lze těžko radit. To je potřeba řešit na místě. Zda je vše správně zapojené a nastavené.

 

kataaa
hodnocení

To jsem taky vyčetl, ale v záchvatu boje sem zmínil jen pojistný ventil... Ta zpětná klapka je přímo v čerpadlu počítám? Napadlo mě, že když se to 2 měsíce používalo jednorázově tak vlastně čerpadlo bylo převážně bez vody a na vzduchu, tedy zpětná klapka mohla zrezavět a teď propouští? Ještě mě napadlo zkusit po sepnutí čerpadlo nechat pumpovat a dříve než tlakáč vypne, tak vytáhnout z elektřiny a tím by se odzkoušel pojistný ventil - tedy přesněji to, jestli nesepla ochrana a díky tomu se pak voda vrátí do studny?


doplněno 23.10.23 09:08:

Pro sasa. Děkuji. Nechápu proč mi na to odpovídáte, že tomu nerozumím (což je částečně pravda, ale jinak bych se tu neptal), když sám tomu také nerozumíte.

sasa*

Prosím, doporučuji z důvodu tvých (ne) znalostích řešit odborníkem, nebo kdo se v tom vyzná!

Zpětná klapka bývá většinou z mosazi- takže většinou nerezaví, montuje se do sacího putrubí apod...

sasa*
23.10.23 09:04

5

 

hodnocení

0x
1. Nechápu, proč jste tak dloho vodárnu s prasklým vakem provozovali tak šíleným způsobem. I s prasklým vakem se dá vzduch dopumpovat a funguje to normálně, jen se občas připumpuje vzduch.
2. Nerozumím tomu, kde vám to teď teče u toho bojleru. Jeho přetlakovým ventilem? Zdá se vám, že nyní máte v rozvodech vyšší tlak? Pak se mohl zanést přívod k tlakovému spínači.
3. Ta voda vám nejspíš uniká sacím košem, musí se vyměnit.
kataaa
hodnocení

Finanční situace a strach z toho, že ta výměna nádoby stejně nepomůže... Na staré nádobě jsme zkoušeli vzduch dopumpovat a pumpičkou nešlo - vzduch se vracel.. Asi 4 dny předtím, než to přestalo fungovat (neboli začlo spínat a rozepínat neustále čerpadlo ve vteřinových intervalech a nic ani nedopumpovalo ) bylo slyšet úplně miniaturní syčení vzduchu, ale nešlo v té době vypozorovat odkaď. Teď nikde nic nesyčí ani neuchází voda (až na tu záslepku z které zmizí cca 1 litr za 24hod..)

Co znamená "vzduch se vracel"? Do pumpičky? Pokud je tam autovrntilek, nemůžete mít zamáčknutou osku ventilku. A pokud jde o peníze, proč jste nekoupili jen nový vak?
kataaa
hodnocení

To už je vcelku jedno. Ta nádoba už měla stejně nejlepší za sebou... Už se tam měnila rozpadlá příruba a byla všude rezavá, hlavně co se týče držáků na čerpadlo.. Pumpičkou to dopumpováváme jednou za půl roku, protože jsou čím dál rychlejší intervaly spínání čerpadla a natočilo to na jedno dotočení stále méně doby. Děláno takhle už 5 let...

 

111®
hodnocení

0x

zpětná klapka není součástí čerpadla, ta se montuje samostatně. Já ji mám na výstupu z čerpadla do expanzky aby se nezatěžovala tlakem ucpávka.

 

kenav
hodnocení

0x

A co říká manometr?aJakej pretlakovej ventil u boileru?

kataaa
hodnocení

Manometr ukazuje snad ok. Spína na 2 barech a rozpíná na 4 barech. Stále ve stejných intervalech, když pumpuje novou vodu.

 

kataaa
hodnocení

Přidávám fota jak vodárny tak i přivodů k bojleru (ten už se ale roky nepoužívá). Bojler je odpojen, přívody k němu zaslepeny. Co se týče ztrát vody někde v okolí vodárny, prohledáno a sucho. Až na únik vody ze zaslepeného přívodu k bojleru. Dva dny nazpět sem dal úplně novou zátku a pak už nic neunikalo, ale dnes po 2 dnech a napumpování čerpadla na doraz zase odkapává (čím méně je čerpadlo natlakované, tím samozřejmě méně kape). Ale dal sem pod to zkušebně petku a ukape za den necelý 1 litr. Tím to nebude, opravím později, jinak asi odrovnám další novou zátku... Počítám že by ty ztráty musely být i mnohem větší..

Domácí vodárna uniká voda, byl vyměněna tlaková nádoba
Domácí vodárna uniká voda, byl vyměněna tlaková nádoba #2

 

hodnocení

0x
avatar milancukrar

Tak jako mnozí, nechápu kde je problém.

Tlak vzduch se odpustí v tom místě, co se nafukuje, páč je tam ventilek. jako u kola.

Pokud se Vám ztrácí tlak, tak je třeba zjistit, kde. Nejlépe. když dáte na sání zpětnou klapu, ale správně namontovanou. Pak nebude utíkat voda směrem ke koši.

...začla z nich unikat voda...kde to kape? V zátkách?

Zkuste jednodušeji popsat závady.

.

kataaa
hodnocení

Co se týče těch ztrát vody, to je třeba 0,4 baru za hodinu, někdy i méně. Trvá to skoro celý den, než po dopumpování čerpadla (kdy ho tlakáč nahoře na těch 4 atm. vypne), voda úplně zmizí. A ta voda na jedno dopumpování čerpadla je tak 20 litrů vody počítám. Do čerpadla vedou ze studny staré trubky a od čerpadla do rozvodů kohoutků, záchodu a zaslepeného bojleru sou nové plastové. Únik vody na kohoucích a okolí 0, až na tu záslepku, ale to je ten 1 litr za den. Kdyby se rozervalo potrubí, tak ztráty a pokles tlaku bude mnohem rychlejší?

kataaa
hodnocení

Samozřejmě nemyšleno že se rozerve na sra... Ale dejme tomu, teoreticky, že by se v přivodu, cca 15 m potrubí udělala trhlina, menší. "Vzalo" by to s sebou potrubí tak, že by se dříve či později roztrhlo? Napadlo mě to ještě sledovat dlouhodobějším záznamem z mobilu a pak napsat...

 

hodnocení

0x

Spaduje vám voda do studne,potrebujete vymeniť sací koš v studni. Dopručujem liatinový príslušného rozmeru podľa trubky v studni.

ivatoshop.sk/...


doplněno 23.10.23 22:25:

Tak konkrétne tento sací kôš drží najdlhšie a iný ani nechcem. Ten s guličkou vydržal málo a mosadzné nechcem už ani vidieť.

kenav

Tak konkrétně tenhle koš patří mezi nejhorší

Od té doby, co jsem vyměnil sací železnou trubku a litinový koš, za PPR 32 a koč z plastu, nemám žádný problém čerpat vodu z hloubky 10 metrů.

U košů pozor - při určitých podmínkách nemusí čerpadlo ten mosazný " přetáhnout"

 

111®
hodnocení

0x
Zeptam se, dopumpovate expanzku bez vody a s otevrenym nejbližším kohoutkem?
kataaa
hodnocení

Ano co se týče nádoby (stříbrné). Před dopumpováním kohoutky také povolené, ale zaskočil jste. Dělali jsme to už minim. 10x - ale u těch kohoutků si nejsem jist. Ale roky to bylo bez problémů. Ta stříbrná část, viz foto, tak vždy povoleno, vytečou z toho většinou cca 2 litry vody. Pak dopumpujeme vzduchem, následně doplníme z lahve zpět 2 l vody, zašroubujem a pak zapneme a čerpadlo zase pumpuje vodu jak má - tedy cca 20 litrů, než spustí znova... Vždy se interval spínání čerpadla postupně snižoval. Po půl roce bez dopumpování to spínalo snad po každých odtočených 2 litrech vody z kohoutku..

riva

Ani bych se nedivil, kdyby předchozí expanzka byla v pořádku, akorát jste ji nedovedl správně natlakovat. To vaše "vzduch se vracel zpátky do pumpy" mohlo znamenat, že expanzku máte úplně bez vzduchu a tedy plnou vody a protože je voda nestlačitelná, už se k ní žádný vzduch nevejde.

kenav

Pokud pumpujete vzduch do té stříbrné části jak píšete tak je to špatně. Jinak kovové potrubi se proderavi nejčastěji v závitu u kose takže výměna vás nemine/

riva

To vypadá na dobrý fór a šťastný majitel vodárny tlakoval vodu a ne vak. Snad mu pomůže návod, který pasuje snad i na ten jeho zázrak. Tam má popsáno i jak se nádoba tlakuje a kde je ventilek: triton-drabek.cz/...

kataaa
hodnocení

No dobře, zapomněl sem dopsat do textu, že se samozřejmě pumpoval vak, ne stříbrná část. Ale ano, jsem vinen... Jinak teď čerpadlo seplo, na 2 barech a rozeplo na 4,2. Ale jako kdybych slyšel takový halsitější únik zvuku při rozepnutí... Je tam takhle, podle fota co sem sem dal, někde nějaký pojistný ventil? Počítám že ne.. A že si to dělá jen ten tlakáč.. (jen mě napadlo jestli to už nerozepíná nějaká jiná ochrana jelikož je tlakáč v hajz... ) Stejně uvažuji o snížení, našel sem na netu přímo video na tlakový spínač, tak to asi bude potřeba stejně snížit si myslím.

kenav

Tlak nesnižuje tohle je optimální,, když stiskněte ten ventilek jde vzduch nebo i voda.?Žádný pojišťovací ventil tam není ani nic jinyho,ten zvuk je jak to utíká do studny apochopitelne při 4barech je jiný než při 2.Pokud byste do tý stříbrný hadice vlozil zpetnou klapku tak by jste si dočasně trochu pomohl,ale to je asi nad vaše síly když nenapakujete zatku aby netekla , apokud ten tlak držel saci kos není divu že to odešlo

kenav

Stou hadici a klapkou jsem se upsal ta klapka musí být jinde..Jak je připojeno saci potrubi na.čerpadlo nějak nevidím šroubeni

kataaa
hodnocení

Tlak už jsem snížil... Rozepíná to teď na 3,6. Večer to dotočilo na doraz, zkusil sem vypnout ventil co jde přímo do rozvodů ke kohoutkům, WC atd. a utíkal tlak pomalu dále. Tedy v trubkách od čerpadla do rozvodů to asi nebude, ale vidím to na ten koš... Teď ráno ve třičtvrtě na 5 to ukazuje 1,3 baru (ve 4 ráno to samé). Večer ve 22 hod. bylo 2,5 a pak už sme vodu neodtáčeli. Včera to ale zmizelo do rána - 6 hod., tlak celý. Čistá 0. Čistě teoreticky, když se to bude provozovat s tím rozbitým košem, tak se sníží trvanlivost čerpadla, ale jinak by to asi vadit nemělo? Ta vodárna je celé je datum výroby 2006... Chtěli jsme vyměnit teď celou vodárnu, ale žili jsme v představě že to stojí celé cca 17.000Kč jako před lety. Pak jsme nakonec koupili jen nádobu, jak kvůli financím, tak i z toho důvodu, že to šroubení celé rozdělávat by bylo veselé... Klíč 52 atd...Takže by to skončilo stejně u instalatéra, termíny jsou kdovíjaké a co si člověk dnes neudělá sám, nebo nemá známého, tak mi přijde že to nemusí být ťip ťop... Chyba byla v tom, že jak jsme tam dali novou nádobu, tak jsme to pak zapojili nazpět a neřešili, jestli není náhodou přetlakovaná. Fungovalo to ale cca 4 týdny bez toho, že by utíkal tlak vody. Pak jsme si všimli jak ze zátky u bojleru (nepoužívaného) kape voda a že čerpadlo samo pumpuje, i když se neodpouštěla voda. Ale nevíme jestli to bylo vše naráz.. Takže jestli to udělala ta přetlakovaná nádoba, protože s ničím jiným se tu nehýbalo... a šlo to tou nejslabší cestou. Tedy zátka a dole to odrasovalo koš...?

 

111®
hodnocení

0x
Zmertr tlak ve vzdusniku beu vofy. Tedy na ventilku expanzky
kataaa
hodnocení

Změřím zítra, jen co najdu tlakoměr. Taky mě napadlo to změřit, ale teď už je asi stejně vymalováno.. Včera jsem tomu trochu ručně odpustil, takže už nezjistím jestli to bylo přetlakované.. Ale změřím, jen co to klesne a pak to vypustíme, když tam nebude čistá 0. Pamatuji jen, že když jsme to zapojili poprvé, tak to pumpovalo snad 33 vteřin. Ta stará nádoba, tam to nepumpovalo nikdy déle jak 20 vteřin a hlavně docela brzo se změnila frekvence spínání. Už po 3 měsících to bylo skoro na dopumpování, po 6 měsících to natočilo snad 2l a už jelo znova...

katkaa

Jinak ještě uvažuji o nějakém čerpadle, které má zpětnou záklopku přímo v sobě a šlo dát na tuto nádobu? Existuje něco takového? Aby se to na noc dalo třeba vypnout a voda se nevracela. Přes den mi to je vcelku jedno... To čerpadlo je stejně už zrezlé, koukal sem na ten tlakáč, ten už se snad rozpadá a bojím se na to šáhnout klíčem..., že by pak vzalo za své. Jestli něco takového existuje, nebo jestli instalatér musí přimo na potrubí co je u čerpadla udělat zpětnou záklopku...?

Doporučuju zavolat dobrého instalatéra nebo se vrátit do školy na fyziku . Tlak v nádobě nemá s tlakem v systému moc společného - kdyby byl větší než tlak čerpadla, dojde k tomu že vzduch se nestlačí,Ale "účinný" tlak dává čerpadlo, nádoba má pobrat určité množství vody a pomalu pouštět ven.Proč máte na čerpadle nastavené 4 bary? Pro většinu baterií stačí 2 bary, u některých je MAX omezení na 3 . Takže kapání vody pod bojlerem nená s nádobou moc společného.

Zpětná klapka mezi sacím košem a čerpadlem - podle přívodního potrubí, pokud se ucpal koš může se ucpat i klapka. Může vyřešit filtr - ale účinný filtr má zase dost velký odpor

kenav

Zpetna klapka se nedává na sání ale na výtlak čerpadla, pretlakovana nadoba nemohla způsobit tuhle zavadu ale trvalý tlak 4bar na saci koš

kataaa
hodnocení

Ok. S tím tlakem na sací koš. Ale 10 let se s tím nic nedělalo (s nastavením tlaku). Tak se to holt unavilo..., případně jestli zafungovala rez a nebo točení vody na plný ceres..., než se dala nová nádoba (protože to jinak rozepínalo a spínalo snad 2x do vteřiny...). Spíše to typuju na souhru více věcí.

 

111®
hodnocení

0x
Zpětná klapka mezi vytok čerpadla a expanzzku. Duvod? Nenamaha se tlakem cerpadlo a ucpavka. Sekundarne jisti proti uniku vody zpez do studny.

 

kenav

Absence zpětně klapky je způsobena že výrobci čerpadel s mechanickou ucpavkou ji nedoporučuji ,z vlastní zkušenosti tvrdím že je to špatně

 

111®
hodnocení

0x

(protože to jinak rozepínalo a spínalo snad 2x do vteřiny...)
No a měl jste rozebraný vzdušník? Asi ne . To spínání odpovídá prasklému vaku.

 

111®
hodnocení

0x

Tož jak to dopadlo, slušelo by se to sem dát..tazateli.

kenav

Místo aby se přiznal taktně mlčí *sok*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]