Závazky k trvalému bydlišti

Od: odpovědí: 5 změna:
Může někdo poradit, jaké závazky jsou spjaty s trvalým bydlištěm?
Musím na místě, kde jsem nahlášen k trvalému pobytu platit fixní částky za elektřinu, plyn apod.? Popelnice? Jinými slovy: když se přechodně odstěhuji jinam, zůstane mi na staré adrese závazek k platbám jakéhokoliv druhu?
5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Za "popelnice" - tedy odpady zcela určitě ano. Za vodu se zálohy platí rovněž podle počtu přihlášených osob - ty se ovšem na rozdíl od poplatků za odpady vyúčtovávají. Pak možná ještě měsíšní paušály telekomunistům. To ostatní závisí na tom, zda byt je "opuštěný", či v něm ještě někdo bydlí. Popiš (svoji?) situaci, dozvíš se více.
Hezký den.


Popelnice - jo, to je fakt. Situace: stěhuju se z bytu, kde jsem přihlášená, do podnájmu a jde mi o to, zda na starém = trvalém bytě budu muset kěco platit. V bytě zůstává jedna osoba.

Jak jsem řekl, popelnice a zálohy na vodu se počítají podle počtu přihlášených osob. Nic dalšího mě nenapadá, ale ještě se jistě ozvou i jiní poradci.
Hezký den.

 


0x
Kdysi se musela odhlásit k určitému datu elektrika a plyn. A přepsat elektroměr a plynoměr na nového majitele. Podívejte se na inkaso. Pokud opouštíte byt, musíte se všude odhlásit a vyrovnat. Ale možná je to ťeď jinak.
Dobrý deň.ja robim na obecnom úrade a u nas je to tak ak dokladujete doklad o prechodnom pobyte, alebo ak ste zamestnany mino trvaleho bydliska a byvate v ubytovni a ak sa na trvalom pobyte nezdrzujete vobec tak sa neuctuje smetie(popelnice)a ak ste len docasne prec tak sa uctuje maximalne len polovica za smetie.majte sa pa

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]