Nejste přihlášen/a.
Dobrý den.
Uvažuji o kondenzačním kotli, na zemní plyn a vývod do komína.
První věc co řeším, je ohřev vody průtokem, nebo vnitřní zásobník.
V týdnu potřebujeme teplou vodu někdy trochu ráno, v průběhu dne málo, máme myčku a večer pro koupání, takže žádný extrém.
Každopádně kotel při puštění teplé vody stejně musí v létě nastartovat, tak je asi skoro jedno který by to byl a večer tu vanu zvládne asi každý- nevím nechám si poradit.
Ideální stav u těchto kotlů je, když odchází hodně teplá voda do radiátorů a vrací se dost ochlazená.(To vůbec nevím jak v mém případě bude) V současné době je kotel DAKON DUA starší.
Další co mě zajímá, je odvod kondenzované vody. V návodu píší, že má jít do kanalizace. Jak to máte vy?
Děkuji za reakce.
Doporučuji volit zásobník, ohřev vody je programovatelný a navíc voda v zásobníku vydrží poměrně dlouho teplá. Stačí dát tedy ohřev na hodinu okolo šesté večerní a máte vyhřáto na dalších 24 hodin. Odvod kondenzátu je nejlepší svést do kanalizace, ale jde to řešit i třeba kbelíkem, který je ale třeba pravidelně vylévat (není to každý den...). Vzhledem k tomu, že je kotel obvykle v dolní části domu, nebývá problém se napojit na některý z odpadových svodů...
Myslíte vnitřní zásobník? např 60litrů přímo v kotli?
Druhá starost moje je, zda kondenzační kotel je pro mě vůbec vhodný.
Zda využiji jeho potenciálu. Jde o to, abych ho nekoupil a on nepracoval jako normální kotel bez kondenzace.
Nevím jaká je teplota vratné vody.
Jedná se o 5+1 cihlový dům, zateplený 5mm polystyrenem, topná tělesa jsou klasická plechová.
Dobrý den,
prosím nedejte na rady a porady "amatérů", mazi které se řadím i já...
Koupě kotle je investice na několik let. Proto doporučuji každopádně radu projektanta, nebo jiné odpovědné osoby, která vám spočítá výkon kotle a poradí s dalšími nejastnostmi. Investovaných pár stokorun vám do budoucna ušetří sposty starostí. Já osobně jsem si nechala udělat kondenzační kotel se zásobníkem zvlášť na 100 l. Mám sice podlahové topení a tak ohřívám vodu na cca 30-40 stupňů, ale jemožnost navolit samozřejmě i teplotu vyšší. Myslím že kolem 80 stupňů pro topení. Nižší spotřeba plynu u kondenzačního kotel, která je dána jeho vyšší účinností, vám vyšší investici za jeho pořízení bohatě za dobu jeho životnosti vrátí. Princip zásobníku je, že se v něm voda ohřeje na nastavenou teplotu a pokud v průběhu odebírání vody klese, tak začne kotel zase přihřívat. Jinak jede ohřev vody na topení. Jinak jsme čtyřčlenná rodina a těch 100 litrů ohřátých na 50 stupňů je tak na osprchování.
K dotazu ohledně kondenzátu budu tlumočit slova "mého" projektanta: "Musí to jít do kanalizace, protože když by to náhodou vytopilo barák, tak Vám pojišťovna nic nedá."
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.