Kdy je nutný podpis souseda pri stavbě

Od: Datum: 16.11.12 09:15 odpovědí: 7 změna: 17.11.12 16:53

Jak daleko od hranice sousedoveho pozemku můžu postavit pergolu,abych nemusel ho žádat o podpis ze souhlasem o stavbě?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pit
Datum: 16.11.12 12:33

2m od hranice pozemku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wenzel
Datum: 16.11.12 13:04

dnes je to 2 metry nebo v případě, že přes jeho pozemek potřebuješ kopat např. kanalizaci nebo nějaké jiné napojení na inženýrskou síť.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelurbanec
Datum: 16.11.12 23:39

Teď zrovna taky lítám okolo ohlášení stavby ( Pergoly) a můžu říct ze své zkušenosti toto :

Přišel jsem na Stavební úřad a doložil jsem souhlas všech sousedů.Pracovnice mi řekla že musím stavět stejně 2m od hranice pozemku.Toto je podel stavebního zákona dána vzdálenost mezi pozemky na Stavbu.Potom mi poslali dopis,že se rozhodnutí prozatím zastavuje na dobu max.60 dní a musím do té doby doložit ještě vyjádření elektráren,plynáren,vodáren a telefoniky.

Pokud se to nedoloží,tak se to všechno zastavuje.

Takže souhlas sousedů je důležitý a nejen on.Jinak pokud by některý ze sousedů nesouhlsil a trval na svém,že mu to bude stínit atd. ,tak to může být dost velký problém a Stavební úřad by si mohl všechny pozvat jako účastníky řízení a pokud byste se nedohodli,tak by to mohlo skončit až u soudu,který by rozhodl,jestli to bude opravdu vadit tomu sousedovi nebo ne.

Určitě si do začátku ten souhlas domluvte,i když vím že je to někdy těžké se dohodnout se sousedem.

Karel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.12 08:04
avatar

to měposer, od kdy je pergola právně stavbou . . .tenhle stát jeopravdu absurdním zřízením. Pergolu bych založil nějak "fikaně", aby nebyla pevně spojena základem se zemí a pak se právně o stavbu nejedná. To se snad dnes dělá i SP na udírnu a podobné." "pane Daniel, kde to sme?"". Mi.

doplněno 17.11.12 08:06:

zachvíli se tu objeví otázka jestli jepotřeba územní řízení a územní rozodnutí na sušák na prádlo. Opravdu takový sušák může mít základy ze solidního betonu a solidní velikosti. Ach ti úředníci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karelurbanec
Datum: 17.11.12 12:38

Máte pravdu,je to tak.Říkal jsem na Stavebním úřadě o co jde,sousedi souhlasí,nebude jim to vadit a nejedná se o stavbu s pevným základem.Říkal jsem že tam nebude ani betonová podlaha,prostě nic,pouze patky v zemi a z hranolů konstrukce,která je podle mě rozebraná cca za 30 minut s nabitým aku šroubovákem.

Střecha se přikryje nejakou krytinou a je to.A už to začalo,jakou krytinou co na to CHKO atd.Mimochodem tam jsem musel jít taky jako i na životní prostředí,aby mi změnili ornou půdu ( máme to vedené jako zahradu) na nějakou stavebí plochu či co.

No prostě co Vám budu vyprávět.Kdybysme ji tak moc nepotřebovali,tak na to víte co *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: st*
Datum: 17.11.12 08:53

díky všem za odpovědi...;)

Od: mana*
Datum: 17.11.12 16:53

Opravdu má pravdu pan KarelUrbanec. V létě se byla známá ptát na úřadě, že chtějí postavit altán a tohle vše ji řekli, že musí vyběhat. Ze stavby sešlo. :(

Mně zarazil tento případ. Je to možný?

http://jihlava.idnes.cz/obri-…27_1834209_jihlava-zpravy_mkk

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.