Drazka na topeni

Od: Datum: 15.11.12 23:38 odpovědí: 14 změna: 20.01.13 13:58

Dobry den, mam dotaz ohledne hloubky drazek na topeni. Rekonstruji byt v rodinnem dome z roku 1935 a nyni doslo na topeni. S topenarem jsme se dohodli, ze pripravim drazku na topeni (cca 10 cm nad zemi, vyska 6cm, hloubka cca 7-8 cm ). Vzhledem k tomu ze vnitrni omitka je 3 cm, zasahl jsem cca 5 cm i do obvodove nosne zdi ,ktera je tlusta cca 60 cm (po odecteni omitek cca 50 cm - pálene cihly). Jelikoz dum neni muj, vznikly tu nyni vetsi emoce ze dum spadne, popraska apod. Prosim o nazor nekoho kdo tusi, aby mi rekl,jak je to relevantni, pripadne kde najdu nejake normy, abych to vyvratil.

Dekuji David

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.11.12 23:48

Podle mne, pokud je ten barák dobře postavený (což by z roku 1935 být měl) a není dlohodobým chátráním změněný v ruinu, ani si takových drážek ´nevšimne´... Nic to neudělá...

Ohodnoceno: 1x

Od: ladaadal*
Datum: 16.11.12 07:27

Nevím, jestli to najdeš v nějakých normách, ale každopádně ten, kdo ti tvrdí, že spadne dům nebo popraská je debil. Toto se dělá běžně - sám to mám v baráku ze 40. let. Tahle drážka nemůže absolutně mít vliv na jekékoli pohyby stavby. Ovšem, jestli jde o majitele domu, tak spíš dělá bububu, protože jsi mu o tom neřekl předem, jinak si takový stupidní výrok neumím představit u normálně myslící osoby.

Ohodnoceno: 0x

Od: sok
Datum: 16.11.12 10:28

Dobry den, dekuji moc za odpoved

Od: kolo*
Datum: 16.11.12 17:29

Hlavně jde o to,že chalupy i domy se často stavěly ve 30.letech tím způsobem,že nosné zdi byly duté.Prostě cihla,pak dutina a cihla.Stačí to ověřit tím,že budete vrtat do zdi.Začnete vrtat,jednu cihlu odvrtáte a pak tam vrták najednou hupne a pak zase bude vrtat.Pak to to znamená,že dům má duté zdi.Chce to pro jistotu zkusit na více místech,protože vnější a vnitřní zdi jsou sem tam v dutině spojené cihlou,aby to jakž takž drželo pohromadě.Jestli má dům duté zdi,tak bych raději zdi nekopal.protože cihla má šířku dost malou na to,aby byla ještě zůžená o 5cm!Proč nevedete trubky normálně venku?

Datum: 16.11.12 17:59

kolo: protože venku to vypadá hnusně. A běžně se kope i v dutých cihlách. Nejsi ten jeho majitel?

Datum: 16.11.12 18:18

v dutých cihlách se kope,to jo.Protože jsou širší než normální cihla.Ale nekope se ve zdi z plné obyčejné cihly,která má šířku jedné obyčejné cihly,do hloubky 5cm.Kord když je to po skoro celé délce zdi domu.Alespoň já takový vůl nejsem.Ale najdou se takový.

Od: sok
Datum: 16.11.12 18:27

Dobry den, dekuji za odpoved. Ne, nosne zdi nejsou dute. Je to komplet cihla minimalne 50 cm

David

Datum: 16.11.12 18:35

kolo, "nejsem vůl" o tom silně pochybuju. Měl jsem samozřejmě na mysli dutou zeď o které píšeš. Trubky se do ní zasekávají běžně, trošku se pokoukej a počti než něco plácneš.

Datum: 16.11.12 18:43

čti raději pořádně ty,než něco plácneš.Psal jsem jasně o duté zdi,která má zdi z normálních obyčejných cihel

Datum: 16.11.12 18:53

A v čem je problém, já vím, co jsi myslel.

Datum: 20.01.13 13:43

Jak víš že duté jsou větší než CP?Pkd by šlo (jen teoereticky) o dvojdutáky tak ta má stejný rozměr jako CP!

Datum: 20.01.13 13:34

Dobry den tak to je naprosta hloupost komu tohle vyletelo s pusinky to bohuzel i s takovyma lidma musime zit

Datum: 20.01.13 13:40

V šedesátce zdi se tímto vůbec nevzrušujte!

Datum: 20.01.13 13:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.