Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Napojení rychlospojky na hadici

Od: lennykrip odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,

poradil by prosím někdo s připojením této rychlospojky? Je to asi velmi jednoduché, možná proto jsem nenašla nikde na netu návod. :) Mám zkušenost s jiným typem, kde je způsob montáže na první pohled jasný. Nechci to zničit. Nevím, zda mám hadici nacpat pod ty plastové obdélníčky (červené puntíky) nebo nasunout zvenčí na ty obdélníčky (žluté čárky). Opačným otvorem se tam hadice nasadit nedá. Děkuji moc.


Napojení rychlospojky na hadici
Napojení rychlospojky na hadici #2
Napojení rychlospojky na hadici #3

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

6x
avatar hejkal
Hadici pootáčením jde opatrně nasunout hluboko mezi lamely a střední trubku. Matka potom dotažením dotlačí lamely na hadici, zabrání vytažení.
Spojka na foto tazatele má stopventil! Pokud není tato spojka nasunuta na protikusu, tlak vody v hadici uzavře průtok vody spojkou. Nasunutím spojky na protikus se stopventil mechanický posune a uvolní průtok vody. Tato spojka je vhodná na konec hadice, při výměně pistole či postřikovače a pod. není třeba zavírat přívod vody.
Napojení rychlospojky na hadici #4
Napojení rychlospojky na hadici #5
lenykripp
hodnocení

Ano, je to se stop ventilem, přesně pro ten účel, jak píšete. :)

Pokud je velký tlak vody je stop ventil spíše na škodu protože to tam pak abslutně nejde zacvaknout.

Při velkém tlaku vody je vhodnější napřed zavřít kohoutek a uvolnit tlak v hadici vystříknutím.
Potom není problém cokoliv do spojky nasunout. Tak často zase neměníme pomůcky, nebo neprodlužujeme hadice, aby se při tom nemohl ventil zavřít, otevřít.
Je vhodné po ukončení práce nezapomenout kohoutek uzavřít. Nespoléhat na stopventil, může se uvolnit hadice ze spojky, poškodit případně rozpojit spojka nebo hadice.
A voda většinou teče potichu. A dlouho, pokud je. Když vyteče ze sudu, dobrý. Z vodovodu je to horší. A drahé.
Doplním...
Velký tlak vody na stopventil může dělat problém se zasunutím např. pistole, jak píše kolega @taalla výše.
Kdykoliv při zasouvání zatlačíte na stopventil, pootevře se a velký tlak vody opravdu brání lehkému spojení spojky s protikusem; voda stříká kolem, třeba velkou sílu, protože tu funkci stopventilu přebírá uzavřený ventil stříkací pistole.
Stačí při připojování pistole PODRŽET její OTEVŘENÝ ventil. Voda může pistolí protékat bez odporu, nevytvoří protitlak.

 

hodnocení

5x
Pod obdélníčky. A raději to nedělejte v zimě, ať se neulámou. Vzít do tepla a klidně i polozit na radiátor. Půjde to pak i snadněji. Někdy se pod to ta hadice blbě vsluvá, tak opatrně třeba šroubováčkem napřed ty obdélníčky lehce odtáhnout od středu.

Pripadne aj vratane konca hadice namocit do vody teplej cca 60 stupnov.

Dobré je také srazit vnější hranu řezu na zasouvaném konci hadice /oříznout nožem, vytvořit krátký kuželový náběh/. Hadice se snáze zasune a nehrozí ulomení přítlačných jazýčků.

 

lennykrip
hodnocení

Super, děkuji všem za cenné rady! Povedlo se. A ještě jedna zkušenost: Kdo maže, ten jede! Na sucho se hadici moc nechtělo, po namočení v teplé vodě tam vklouzla jako Němec do krytu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]