Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zateplení ploché střechy

Od: karelst® odpovědí: 22 změna:

Dobrý den,

mám dotaz, na kolik dnes vyjde zateplení ploché střechy?

Předpokládám, že dnes je již vrstva zateplení cca 30 cm, tak jaká je cena za metr?

Děkuji.

 

 

22 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

paveldvorak
hodnocení

3x

Plochá Střecha

cena je smluvní , odvozuje se od ceny materiálu + ceny prací + DPH...vzhledem k tomu že nidko neví, jak za střecha vypadá, z čeho je složena atd považuji celou otázku bez uvedení podstatných souvislstí za hloupou...

 

hodnocení

0x
avatar milancukrar

Pokud se domníváte, že najdete zde finanční rozpočet, to nedopadne dobře. Páč to můžete mít zateplení od Jardy, za půl šupů, nebo od Bohouše za velký prachy. Přitom Bohouš Vám může udělat mizerné zateplení, kdežto levnější Jarda udělá klasiku.

Doporučím tedy, abyste oslovol alespoň 10 firem, oni navrhli řešení, i rozpočet. Vy si pak vyberete, co je Vám libo, jak materiálově, tak cenově.

hodnocení

Teorie dobrá, ale těch 10 firem to dokáže podle čeho?

Tak proč to neumí někdo říct i tady?

To není teorie, ale letitá praxe z oboru. Páč to někdo musí přijet na místo, podívat se na stav, plochu, detaily a podle toho vypracovat nabídky. Včetně dopravy, přesunu materiálu, popřípadě lešení, likvidace odpadů atd.

Pokud Vám líbí cena, tak od 600 do 2500 za metr...

 

hodnocení

Díky, to všechno je mě celkem jasné, ale nevěřím, že nejde říct cena za metr jenapř. 3-5000 kč.

Jaká je skladba střechx nyní asi není důležité, když chci v podstatě nadstavbu...

Píšete asi něco jiného, chcete nadstavbu, z čeho, a jaké matroše, nebo jen zateplení, jako v dotazu?

Třeba EPS 100S v síle 30-40cm, na to Fatrafol 810, plus klempířské prvky?

Víte, že cena v Horní Dolní bude jiná, nežli ve Zlámané Lhotě?

Ještě dnes udělejte poptávku a v lednu máte obrovský přehled, nikoliv jen dohady o nějaké ploše.

A jestli jsem správně pochopil, že chcete něco na stávající střechu? Tak na toto zapoměňte, pokud pořádně a funkční, pak nově celou konstrukci střechy. Tedy pokud to není plech-lepenka rovnou na panelu-bet.konstrukci stropu

hodnocení

Právě, že to jenom zakrytá fatrafolem betonová plocha. Barák starý 40 let, tehdy to byl standard.

Proto to chci zateplit.

Tak opět dejte

Třeba EPS 100S v síle 30-40cm, na to Fatrafol 810, plus klempířské prvky?

 

paveldvorak
hodnocení

0x

z tazatele to leze jak z chlupaté deky...cena za metr bude 19.987,- Kč...

Stačí, nebo se chceš ještě na chvilku přitulit?

 

krtek6
hodnocení

0x

jestli tazatel není schopen napsat ani základní informace o střeše, tak nemůže čekat odpovídající odpověď... já vím kulový z čeho tu střechu máte, v jakém stavu, jak je velká a co všechno si představujete pod pojmem zateplení... na vaši otázku odpovídám tedy standardně...koule sice mám...ale ne věštecké

 

pteras
hodnocení

0x

Zateploval jsem nově plochou střechu o rozloze cca 110m2 + hydroizolační fólie po celé ploše i na atikách + posunutí odtoků o něco výše kvůli vyšší izolaci. Od specializované firmy to celé vyšlo na 650 tis.

Zateplení 30 cm EPS.

hodnocení

Díky, tak to je pořádný ranec.

Ten únik tepla bez zateplení ohaduji za tu cenu tak min. na 10 let.

pter

Ale pokud jí zateplujete uvnitř v konstrukci, tak to bude určitě znatelně méně. Jenom cca 140 tis byla hydroizolace + práce, nějakých 20 tis. bylo posunutí všech odtoků atd.

Určitě se nevyplatí šetřit na firmě, proto jsem také střechu musel předělat - nekvalitní firma ji neprovedla dobře (kondenzace vlhkosti uvnitř střechy). Celková cena byla vyšší, ale odečetl jsem demontáž původní izolace apod.

ahoj1

Původní asfaltové pásy jsi tam mohl klidně nechat, proč si je demontoval? Asfaltovy pas to bude dneska tak 120,- za m2 bez prace co? I tak mi ta cena prijde moc, zalezi jak moc slozita ta strecha byla.

ty firmy mají dneska šílený ceny, já pár těch ci... znám, chlubí se jak vydělávají 60 000 měsíčně. Specialisti. Holt si je musí předat hlídat. Je to prostě zlatej důl no ...

ahoj1

pokud nepočítám složitosti atiky, tak se jenom pěnou při lepit polystyren ve dvou vrstvách a na to se hodí asfaltové pásy, hotovo. původní izolace se nechá, vyspárování taky, pouze se prodlouží odtoky a tak.

pter

@ahoj1 Já ale mluvil o tepelné izolaci, kterou bylo nutné sundat, plus kačírek. Šlo o inverzní skladbu, tedy: asfaltové pásy, 20 cm XPS, geotextílie a kačírek.

Firma musela sundat kačírek a rozebrat XPS, které nešlo použít znovu (lab. zkouška prokázala, že tento údajně nenasákavý materiál zas tak nenasákavý není, pokud do něj difunduje pára...). Pak přisla nová tepelná izolace ve dvou vrstvách, úprava atik, hydroizolační fólie a nové odtoky.

Mám položkový rozpočet, a přestože se to nezdá, komplet všechno (s lešením, odvozem apod.) vyšlo na více než 700 tis.

pter

@ahoj1. Pro zajímavost posílám pár položek z rozpočtu: EPS včetně práce - 136 tis. Ukončení fólie na záhlaví atiky - 77 tis. Hydroizolační fólie - 44 tis. Krycí maska PZ polak plech - 47 tis, nové odtoky a chrliče - 60 tis, přesun hmot - 51 tis...a pak řada menších položek do 20 tis.

 

ahoj1

Jak se mohla pára dostat do XPS? Chápu správně že to XPS nebylo podloženo hydroizolací?

tak já znám asi jenom skladbu : stropní panel na tom hydroizolace na tom XPS a na tom zase hydroizolace a nazdar.

Ale dělal jsem to ještě před velkým zdražením polystyrenu i asfaltových pásů.

pter

@ahoj1: U inverzní skladby je tepelná izolace až nad hydroizolace, tedy XPS samozřejmě podloženo hydroizolací bylo, ale to je součást problému. Nedostatkem této skladby je, že voda která protéká pod deskami XPS tam zůstává a difunduje do nich, což potvrdil i laboratorní rozbor. Podle znalce, se kterým jsem to řešil, je to jeden z důvodů, proč se od inverzní skladby upouští (tedy že XPS prostě není zcela nenasákavé). Zároveň je třeba říct, že ani asfaltový pás není dokonalá parozábrana, ale při běžném řešení to prý nevadí.

XPS do dvouplášťové střechy není vhodné (kvůli ceně i propustnosti), ideální je vata a odvětrání dutiny, a člověk má po starostech.

 

hodnocení

0x
Já v roce 2019 zateploval dvouplášťovou plochou střechu zafoukanim 30cm finální vrstva a 100m2 včetně odvětrávání vyšlo na necelých 60tis. Dnes to bude více.
pter

To je ideální, osobně mě mrzí, že nemám dvouplášťovou s odvětrávanou mezerou, odpadlo by stálé hlídání vlhkosti v domě kvůli možné kondenzaci uvnitř pláště, což u jednoplášťových neodvětrávaných prostě hrozí.

EDIT: Nevím, proč je můj příspěvek červený. Jednou jsem se podepsal s dvěma písmeny navíc, a už to vypadá, že jsem podvodník :)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]