Nejste přihlášen/a.
Všechny rady dobrý, ale já bych navrhl jiné řešení. Pokud je to jen na jedné zdi, tak bych ji v létě zateplil zevnitř včetně parotěsné fólie. Nejjednodušší řešení by bylo celou zeď natřít protiplísňovým přípravkem, napenetrovat a po důkladném vysušení zeď natřít pevným neprodyšným nesmradlavým nátěrem.
Samotná vlhká zeď nevadí, dýchací problémy podle mě nemůže zhoršovat. Samozřejmě ale na ní nesmí být plíseň. Když zeď natřete přípravkem Detastop a pak běžnou malířskou barvou, tak na té zdi minimálně 2 roky, ale spíše déle, žádná plíseň neporoste. Ten přípravek se ze zdi nijak neodpařuje, takže může být použit i v dětském pokoji.
Dobrý den, plíseň. Zdravím!
Hlavně nevěřte, že pomůže Savo - to už je dnes spíše parfém, než dezinfekce .
orion - díky za potvrzení .
Savo je furt stejné, pokud se koupí Savo original, výrobce z neznámého důvodu začal tuto značku používat na různou jinou drogerii. Ještě dodám, že na plísně se nehodí, plíseň sice zničí, ale zanedlouho tam vyroste nová, jelikož Savo (chlornan) se rychle rozloží, je potřeba používat přípravky s dlouhodobým účinkem.
Jde o plíseň, která se objevuje na chladnějších místech zdi. Důvodem je zvýšená relativní vlhkost v místnosti a nízká teplota v místnosti a tím i na zdi (zdrojem vlhkosti může být špatné větrání a intenzivní zdroj vlhkosti- vaření, stále otevřené dveře do kuchyně, větší množství osob po delší dobu a podobně). Topit, větrat. Odstranit malbu oškrábáním, použít aktivní protiplísňový prostředek a znovu vymalovat, opět s přidáním protiplísňového prostředku.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.