Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rušení klidu

Od: jamil odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, už před nějakou dobou se k nám do družstevního paneláku nastěhovala dáma (byt je ale napsán na jejího syna).Vzhledem k tomu, že je to kompletně do posledního šroubku zrenovovaný byt, očekávali bychom, že bude klid.

Dáma se však rozhodla, že se ji již nelíbí podlahy a proto pozvala firmu, která přes týden dělala co měla ,včetně kraválu a nepořádku na chodbě a výtahu.Který následně nikdo neuklidil. Když však mi do služeb. emailu začaly chodit stížnosti (vč fotek) členů našeho BD,že paní dělá kravál i v sobotu a to i na chodbě-kdy firma tam pomocí míchadel připravovala nivelaci aj ,že porušuje klid, Paní jsem upozornila, načež po mě vyjela, že může krom svátků provádět stavební práce kdykoliv a že se nemám do ni navážet. Jak to tedy je se dny pracovního klidu? Patří tam soboty a neděle? (svátky jsou samozřejmé.) děkuji za Vaše odpovědi. JD

 

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

omg
hodnocení

2x

Pokud by se jednalo o SVJ, tak si může dělat stavební práce kdykoliv mimo 22. a 6. hodinou ranní. Pokud ve Stanovách není něco jiného. Do mluvní řád je prakticky nevymahatelný, pokud není součástí stanov.

Pokud ovšem hovoříte o bytovém družstvu, tak tam má pouze nájemní vztah, a tam jsou závazné i stanovy i domovní řád. Tak si to budete muset ujasnit.

V každém případě stavební úpravy by měla oznámit osoby je odpovědné za správu domu! Najděte si to občanském zákoníku. V případě družstva těžko může něco opravovat, když to není její ale je to Družstevní

 

krtek6
hodnocení

1x

řemeslníci potažmo paní by si měla po svých lidech uklidit už jen z jejich profesního a ona ze svého morálního hlediska...vymáhat po ní náklady na zvýšený úklid v rámci domu budete těžko, protože málo kdo tam má něco takového napsaného...

 

hodnocení

1x

Tak snad máte nějaký domovní řád, ve kterém je specifikováno, kdy se musí dodržovat klid v domě. Krom nočního klidu je většinou do toho zahrnuta neděle a sváteční dny (firma by tedy mohla pracovat v sobotu). Pokud paní po firmě neuklízí, je třeba pozvat úklidovou firmu a cenu ji naúčtovat, od toho snad máte družstvo, aby tyto věci řešilo.

Domovy poriadok je zdrap papiera a vymahat sa neda.

Rovnako nie je mozne niekomu udelit sankciu vo forme preuctovania faktury za upratovanie.

Paní píše, že se jedná o družstevní byt a dům. Domnívám se tedy, že družstvo má u svého majetku poněkud větší pravomoce než v případě, kdy jen dělá správce SVJéčku. Každé družstvo má svého právníka, tak by si s tím snad měli umět poradit.

sony*
Každé družstvo má svého právníka..?
Bytová družstva mají představenstvo družstva,(vybor),revizní komisi,ale o pravnikovi slyším poprvé.

Velká družstva mají právní oddělení/odbor, ve kterém je člověk s právnickým vzděláním, případně pro ně někdo takový pracuje na smlouvu (je tam třeba jen jeden den v týdnu). To jsou věci, co?

sony*
Vy píšete,že každé bytove družstvo má svého právníka.Později uvedete,že velká bytová družstva mají nasmlouvaneho právníka třeba na jeden den v tydnu. Je rozdíl mezi bytovým družstvem,které spravuje pouze vlastni majetek a mezi "velkým "družstvem,(jak to nazyvate),které spravuje majetek několika bytovych domů,která nejsou v majetku toho správce.
Ano,v těchto spravcovskych firmách je běžné že mají svého právníka. Ale není to běžné u bytových družstev.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]