Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

PUR pěna ve spreji na přidělání střešní tašky?

Od: joka odpovědí: 18 změna:
Je vhodná nějaká pěna ve spreji na přidělání střešního hřebene na střeše? Jen na 1 rok.Prý nasává vlhkost.To by vadilo, protože pod hřebenem je těsně dřevěný trámy a hnil by.Těžko se tam leze s maltou tak to chci nechat až za rok

 

 

18 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

2x
Klasický pálený hřebenáč, pokud není hřeben blbě udělaný, drží v pohodě vlastní vahou a svázáním s ostatními.

 

hodnocení

2x
avatar clas
Pod hrebenacem pena nasavat vlhkost nebude, to by tam muselo zatekat. Klidne tu penu, na rok, tam dejte.

 

riva
hodnocení

1x

Mám to taky pur pěnou jako "dočasné" řešení asi 15 let. Aby se to nezvedlo, tak je potřeba s tím hřebenáčem pohybovat aby se hodně bublin vyhnalo a pak to je jak nízkoexpanzní pěna a lepí to hřebenáče k sobě i taškám pod nimi.

 

el
hodnocení

1x
Používám často lepící pěnu od den braven ta to v pohodě udrží, ač mi nejde do hlavy proč hřeben nedrží.
Aplikujte tedy pěnu, počkejte cca 5 minut a přilepte, dotlačte na doraz. V průběhu cca 20 - 30 minut ještě 2x dotlačte jestli bude vůbec třeba, nic se nezvedne.
Rychlost vytvrzení klasické PU pěny se odvíjí od vzdušné vlhkosti.
Pokud si nejste jistý, někde si to kdyžtak vyzkoušejte na kus kartonu bokem jak se to chová, (jak rychle tvrdne, a nabírá objem)

 

hodnocení

0x
avatar ernie

Hlavně by vadilo to, že i když tam aplikuješ nízkoexpanzku, tak se ti to zvedne.

 

hodnocení

0x
avatar diesel

Ano PUR pěny nasají vlhkost. Jedině studniční pěna, ale ta to zase nepřilepí tak jako lepicí pěna. Pokud budete dávkovat trubičkovou , tak Vám to skoro určitě hřebenáč nazdvihne!

 

hodnocení

0x
avatar milancukrar

Záleží jaký hřebenáč, páč je lehký a těžký. Ve většině případů lepidlo PUR, neboli pěna nezvedne hřebenáč. Nebojte se nasáklivostí, ono to není tak hrozné.

Tytan 753


60 sekund

 

hodnocení

0x

PUR pěna nenasává vodu, to je nesmysl. Pouze pokud je vystavena dekomposici na slunci, tak se postupně stává nasákavou. Jak už bylo zmíněno, měl bych obavu z nadzvednutí hřebenáče, raději bych ho přilepil Mamutem nebo PU tmelem (pokud se nelepí ve vlhku, tak napěňuje jen trochu). Nízkoexpanzní lepící pěna, jak radí milancukrar, také vypadá jako dobrý nápad.

A zase moudro "odborníka"! jak jste na takovou pitomost došel?!

Tipnul bych si, že o polyurethanu vím desetkrát tolik co vy. Montážní PU pěna vodu nenasáká, ono to ani dost dobře není možné, protože její póry jsou uzavřené, možná si to pletete s molitanem, to je také pěna na bázi polyurethanu, ta má ovšem póry otevřené. Odborníku ;)

Ještě doplním, že lze zakoupit i montážní PU pěny s otevřenou strukturou pórů, ovšem ty jsou určeny jen pro speciální účely, tím to asi lepit nebude, běžné PU pěny mají strukturu uzavřenou.

orione, měl bych obavu z nadzvednutí hřebenáče,

Proč obavu, jaká síla a čeho by měla zvednout hřebenáč?

milancukrar:
Mám tu zkušenost, že pěna expanduje nejprve rychle, expanze se postupně zpomaluje, nicméně i těsně před definitivním vytvrdnutím se mírně nadouvá, což způsobuje odtlačování lepených předmětů, pokud nejsou zafixovány, což u hřebenáče asi nelze docílit. Ale ta vámi linkovaná lepící pěna by nejspíš použít šla.

No jo a jak mi pane pdborníku vysvětlíte že když je to ve vlhku, tak je ta nenasákavá pur pěna mokrtá jako mořská houba.?! Nic končím končím jste obroník tak raděj už na Vás odborníku nebudu reagovat .

Pae Milane kdo to s pěnou neumí-potom to opradu dokáže nazvednout , zde hřebenáč, nebo jinde prohnout zárubně zafouknuté pěnou atd. Prostě jako vše-musí se to umět.

 

To jsem vám už přece vysvětlil. Běžná PU pěna nemá dobrou odolnost vůči povětrnosti, zvláště když je na slunci. Dochází k tomu, že se tenké stěny buňěk proděraví a pěna ztrácí schopnost odolávat vodě. Pokud si někdo zadělá okna PU pěnou a zatepluje až za dva roky, kdy do ní pere slunce a prší na ni, tak ta pěna už často stihla natolik degradovat, že je mokrá jako houba, pane odborníku.

O oknech a kde je vystaveno UV záření,povětrnosti jsem NIKDE nepsal jen a pouze o vystavení vlhkosti , bez výše uvedené degradace-třeba když někdo zapění nezaizolovaný prostup základem pro IS.Například!

Například na zapěněných rámech oken je pěna vždy suchá, tedy mimo kdy vítr na okno zahání déšť!

Polyurethan patří k méně chemicky odolným plastům, ale vůči čisté, např. dešťové vodě literatura uvádí dlouhodobou odolnost. Ovšem je pravdou, že někteří výrobci PU pěny nedoporučují používat ji pro trvalý styk s vodou, obzvláště znečištěnou (splaškovou). Pokud se utěsňuje něco kde je pěna vystavena trvalému působení znečistěné vody, doporučuje se použití tzv. studnařské nebo kanalizační pěny. Mluvíme zde však o dlouhodobé odolnosti v řádu desítek let, pro připevnění čehokoli na jeden rok lze použít jakoukoli PU pěnu s uzavřenými póry, jelikož za ten rok si udrží své vlastnosti a nebude nasávat vodu, i kdyby byla na povětrnosti. Tím bych to asi uzavřel.

 

asd1
hodnocení

0x

Myslíš za rok předělat na maltu? To je nesmysl, odtrhávat, čistit a malta = o dost víc práce, lepší rovnou to udělat "na furt" Malta se dá tahat venkem na kraj hřebene, uděláš pokrývačskou lávku apod.

Pěna i nízkoexpanzní ti může hřeben zvednout (nutno vyzkoušet jestli se nezvedne nebo bude nutná zátěž do vytvrzení).. pěna na rok asi v poho.. PUR je hydroskopický = přijímá vodu, mráz po pár cyklech potrhá stěny buněk a je to jak houba.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]