Bytovka vedle rodinneho domu

Od: Datum: 04.11.12 19:51 odpovědí: 5 změna: 05.11.12 19:43

Dobrý den,

Můžete mi prosím Vás někdo kdo tomu rozumí poradit.Bydlíme v rodinném domě.Vedle na sousední parcele ( podél plotu v těsné blízkosti) začali stavět bytový 3patrový dům.Podnikli jsme snad všechny možné kroky přes stínění atd.aby jsme tomu zabránili,bohužel marně.Přesto stavbu schválili.Nyní je stavba v plném "proudu" a vypadá to opravdu hrozně.Prakticky jsme přišli o veškeré soukromí nejen na zahradě.Jsme z toho dost nešťasní.Znehodnotili tím "monstrem" náš dům.Dá se třeba napadnout kolaudace,či získat nějaké odškodnění?Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 19:56
avatar

U nás podobný projekt stavební odbor zamítl.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.11.12 21:34
avatar

.Podnikli jsme snad všechny možné kroky přes stínění atd.aby jsme tomu zabránili,
Této větě nerozumím. Snad jste byli přizváni jako účastníci stavebního řízení a vaše námitky byly zaprotokolovány? Nebo ne? Ztoho je třeba vycházet. Co na vaše námitky stavební úřad? Kolikrát jste ho s protesty navštívili? Máte písemná stanoviska k vašim námitkám? Co na to vyšší instance? A tak bych mohl pokračovat. Ptát se a řešit to když je stavba v plném proudu je trochu pozdě.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: misap
Datum: 04.11.12 22:39

Jako účastníci staveb řízení jsme přizváni nebyli.jelikož nám bylo řečeno,že nejsme přímý účastníci.( aby se s námi nemuseli bavit rozdělili to 1,5m chodníkem,tudíž nesousedíme přímo se staveb.parcelou),na městském úřadě ,odbor výstavby,přes projektanty a starostou jsme byli nesčetněkrát ...stejně jako na životním prostředí.Všechno je v normě podle nich...

Datum: 05.11.12 01:26
avatar

Potom již nezbývá nic jiného než v parlamentu iniciovat změnu zákonů, pokud možno se zpětnou platností.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.12 19:43
avatar

ten chodník byl účelová jednoznačná záležitost! Neberte to tak tragicky, co setýče bytových domů,dnes tam lidi jen přespávají,z oken moc nekoukají, a o víkendech jezdí pryč. Nevím o tom, že by ve městě moc koukal z okna na sousedy. Město jde developerůn na rukupáčmají hodně peněz a semo tamo dávají všimné v obálkách. V jednom nejm městě ve stř. čechách jsem projektoval parkoviště,kde bylo investorem město, byly s tím i tak docela patálie, na ruku nám nikdo nešel. Najedou se objevilu parkoviště developer a vše se ohýbalo na jeho stranu a dokonce nás oslovili abyvhom pro něj vyprojektovali další příjezdové komunikace.Když jsmedali cenovou rozvahu, tak jsme byli osočeni, co se týče výše ceny. Tady vydíte, jak se jim vesměs všichni snaží jít na ruku, jelikož cití peníze na dálku. Možná by Vám pomohl nějaký soudní znalec v oboru stavebnictví, že by sestavil posudek, ale nedávám tomu velkou šanci. Pokud je třeba parcela v úz. plánu určena k bytové výstavbě moc s tím pořízení není. ÚP je závazný dokument.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.