Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Koliformní bakterie-vysoká hodnota

Od: vj odpovědí: 5 změna:
Dobry den, mame na zahrade starou studnu asi 8 m hlubokou.Kvalita vody podle detailniho rozboru odpovida ve vsech parametrech stanovenych vyhlaskou pitne vode,krome koliformnich bakterii a ecoli. Prvni rozbor ukazal 47 jednotek ecoli a 249 jednotek koliformnich bakterii. Studnu jsme nechali mechanicky vycistit a vydesinfikovat Savem. Ze dna se vyndaly asi 3 kbeliky hodne pachnouciho kalu,vymenili jsme kryt a opravili nadzemni cast. Podzemni cast studny je cihlova. Po 3 mesicich uzivani jsme nechali rozbor udelat znovu,ecoli 3 jednotky,koliformni bakterie 300 jednotek. Prosim jaky ted doporucujete zvolit dalsi postup,abychom se techto fekalnich bakterii zbavili? Da se nejak zjistit,odkud se tam dostavaji? Ve vzdalenosti asi 5 metru od studny je nase kanalizacni sachta,je v dobrem stavu,asi 10 m v silnici hloubkova kanalizace, asi 100 m potok a rybnik. Vodu mame jako uzitkovou na zalevani,ale v budoucnu bychom chteli zavest i do domu na koupani. Vsichni doporucuji UV lampu,ale premyslim,aby pri takto vysokych hodnotach ve vode nezustavaly nejake nebezpecne zmutovane latky z uhynulych bakterii. Jaka jsou dalsi negativa a uskali UV lamp? Ti,kdo maji UV lampu,skutecne po desinfekci voda neobsahuje zadne fekalni bakterie?Je mozne misto toho pouzit i nejake mechanicke filtry? Pripadne jake jsou jeste moznosti? Pravidelne chlorovani neni kvuli alergiim v rodine realne.Dekuji za jakekoli rady.

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar martincakl
Inu, ty bakterie se tam odněkud berou, odkud, to je otázka.
UV lampa funguje a bakterie usmrtí, ale pokud opravdu ta UV lampa funguje (to bývá trochu problém).
UV lampa není zadarmo a nevydrží věčně.
Mechanické filtry na tento problém neexistují.
vj
hodnocení

@martincakl Diky a jak byste tedy situaci resil,kdybyste byl v me situaci? Mam nechat studnu znovu vycistit? Nebo nejaky cas chlorovat a na koupani nepouzivat,pote znovu udelat rozbor,jestli jen nestacilo vice vydesinfikovat? Predpokladam,ze zdroj bakterii stejne nezjistim a pokud to jde odnekud zvenku,tak i po opakovanem desinfikovani bude mnozstvi bakterii bez desinfekce brzy na dve puvodni hodnote,je to tak? Diky
Ano, podle mne předpokládáte správně.
Já bych kontaktoval technologa, specialistu na tyto záležitosti a probral s ním možnosti, technickou a prostorovou náročnost a cenu samozřejmě.
Ale Vy takové možnosti asi nemáte.
vj
hodnocení

@martincakl Ne,to neni o penezich. Spis o neochote specialistu tuto situaci vubec resit. Udelali jsme rozbor za nemale penize,jehoz soucasti byl i navrh opatreni. Vysledek? Dejte si UV lampu a pokud mozno tu nejdrazsi,abyste meli jistotu,ze budete mit cistou vodu… proc byste to meli resit nejak jinak,kdyz na trhu jsou UV lampy… obratili jsme se s dotazem na dalsi 2 firmy a vysledek stejny,tyhle bakterie ma kazdy,dejte si UV lampu… ale po pravde ja se radeji nejdriv snazim odstranit pricinu nez vytloukat klin klinem… az kdyz zjistim,ze to opravdu nejde odbourat vycistenim,budu hledat system,ktery to znici…

 

hodnocení

0x
Pokud s té vody nebudete mít průjmy neřešte to. Stejně po každém větším dešti se bude složení měnit, pravidelným odběrem by měla být voda lepší.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]