Nejste přihlášen/a.
Problémů může být více a na různých místech.
5cm zateplení je dnes "nic moc".
Pokud je koupelna na sever a okna jsou stará nebo "jen" s dvojsklem, pak jižní a jihozápadní strana "hřeje" a severní vychladne, to je logické. V koupelně se logicky více větrá...a možná i zdi majíá z nějakého důvodu menší tepelnou akumulaci.
A samozřejmě mohou být další problémy, které ale bez znalosti domu nelze určit.
Nicméně že by se mělo z 20°C v koupelně (zvláště při současných letních teplotách) mělo dělat drama, to zase ne...
Je to normální stav..
Teplý vzduch 25°C tu koupelnu (protože v noci, navečer a ráno jsou teploty ještě klidně kolem +10°C) prostě za pár hodin na více než na 20°C není schopen vyhřát. V dalších obytných místnostech větráte méně, v kuchyni vaříte (a zabytkového tepla tam je spousta) a v dalších pokojích zase několik hodin přebýváte (a jak známo, 1 osoba "produkuje" cca 60W tepelné energie).
Že jste z paneláku zhýčkaný, to také není překvapení (to většina lidí). Až Vám po první sezoně přijde faktura za elektřinu či plyn (zvláště za nové ceny), budete rád za těch 20°C...
A problémem je, že teplota klesá, nebo že se drží na 20°C? I dokonale zataplený dům (což Váš není) má tepelnou ztrátu, takže je jasné, že když je venku chladněji než uvnitř a přestanete topit, tak začne teplota klesat. U vás bude ale zásadní akumulace. Plná cihla má velmi dobrou akumulaci, takže když na hodinu zapnete topení, ohřejete vzduch na 24°C, ale teplota stěn se v podstatě nezmění. Takže po vypnutí topení vám stěny chladí. Když naopak budete topit na 24°C několik dní, tak se stěny ohřejí a po vypnutí topení se teplota udrží dlouho.
To jsou normální vlastnosti cihlového rodinného domku. Cihla má velkou tepelnou kapacitu, takže změna teploty má prodlevu. Za čas se s tím zžijete. Pro přitopení na koupání je dobrý teplovzdušný ventilátor, který rychle zahřeje vzduch, takže se neztrácí tolik tepla ve stěnách.
Já na tom nevidím nic divného. Sám píšete, že to na venkovní teplotě téměř nezávisí, jde pouze o to, že když nárazově zatopíte, vzduch se rychle ohřeje, ale jak přestanete topit, teplota vzduchu se vrátí na 20 °C. To je přece logické, na těch 25 °C jste ohřál vzduch, ne steny,ty stěny mají velkou tepelnou kapacitu, po vypnutí topení se tak nutně teplota vzduchu postupně vrátí cca na teplotu stěn.
Dobrý den. Nijak zde nevidím, že by někdo řešil co je pod tím "přízemím". A to je také stejně důležité jako stěny a okna. Je pod koupelnou sklep, základová deska, nebo jen zásyp mezi základovými pasy? Jaká je skladba podlahy, jak je tepelně izolována, je suchá, neproniká tam ze spodu nějaká vlhkost? Není tam v tomto směru nějaký problém a "sklepní prostředí" se vám nechtěně posouvá trochu i do přízemí?
Problém je ten, že přestanete topit! Jak jednoduché! Když přestanete, pokoje chladnou celkem logicky. A to tím více, čím je menší akumulační schopnost zdiva,podlahy, stropů,oken
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.