Propadlá podlaha vs durelisové desky

Od: Datum: 15.11.12 15:46 odpovědí: 6 změna: 15.11.12 19:59

Zdravím širší veřejnost,

chtěl jsem poprosit o radu nebo jestli má někdo podobné zkušenosti a poradil si s tím, budu rád za každýž poznatek.

Tedy: ve starším domku jsme pokládali novou podlahu na starou, zvolil jsem durelisové desky 25mm neb nejsou tak hrubé jako OSB, vlastnosti stejné. Podlaha se nám v půli místnosti "prověsila" do vyrovnání místnosti je to na středu od okrajů zhruba 5cm, teď co s tím? Vylít samonivelačkou a položit "konečnou" podlahu? (dost drahé a unesou to rákosové stropy?). Podlahu rozebrat a podložit? (podlaha je slepená).

Jestli někoho něco napadne? budu rád.

Děkuji a pěkný den všem Jarda.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 16:02
avatar

Jardo,

Jednou jsem vyřešil podobný problém tím,že jsem do podlahy vyvrtal pár děr(asi 10 mm) a vstřiknul pod desky stavební pěnu.Je tu jen jeden problém,musíš desky zafixovat tak,aby se nemohly zvednout přespříliš.Pokud je vespod tu a tam nějaký trámek,stačí našroubovat několik vrutů,které se zašroubují jen do polohy,aby při nadzvednutí zarazily zdvih.Je dobré v místě propadliny položit pár pytlů cementu a zatížit podlahu.Jednou se to skutečně povedlo dobře,jednou jsme vyrobili bouli 5 mm.

Takže,mnoho štěstí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: luigiman
Datum: 15.11.12 16:33

Díky za radu,

nad opdobným řešením jsem taky přemýšlel, nicméně co pak s těmi dírymi? Chci položit lino jako konečnou podlahu, předpokládám že by se to časem asi prošlapalo vzhledem k dírám. A nerozstříkne se pěna spíše do stran? než že podlahu zvedne. A ještě jeden dotaz jakou předpokládáš "životnost" takto upravené podlahy?

Díky Jarda

Od: mowla*
Datum: 15.11.12 16:44

Jak dlouho má podlaha (celá konstrukce - nevím, jestli je to v patře atd.) sloužit?

Každopádně - stěrka není vhodné řešení, průhyb se bude, pravděpodobně, zvětšovat a každopádně podlaha bude pracovat, stěrka v malé vrstvě - ani vyztužená např. skelnými vlákny, to nevydrží, popraská a vydrolí se...

Buďto tedy zvolit řešení, které navrhuje Jabraka - bohužel nebude mít dlouhého trvání a podlaha se opět prohne, ale je to řešení rychlé a levné... A nebo celou podlahu rozebrat (případně vyspravit i nosné konstrukce - podle stavu) a udělat celou podlahu znovu... Přiznám se, že z dlouhodobého hlediska bych preferoval druhou variantu, první je jen provizorium...

doplněno 15.11.12 17:00:

"nikoho nenapadlo si ... položit na zem vodováhu" :-D

V patře bych pěnu určitě neriskoval - pokud by pronikla pod prkna staré podlahy do trámové konstrukce, opře se o spodní desky (strop v dolní místnosti) a shodí je(j)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luigiman
Datum: 15.11.12 16:51

Podlaha se nachází v prvním patře a durelisové desky jsou položené na původní dřevěnou podlahu která je tedy zřejmě prohnutá. A dufáme že podlaha nějaký ten rok či desítky vydrží.

PS: (přestože jsem měl ke spolupráci pokládky podlahy přizvaného jednoho stavebního inženýra a jednoho specialistu na dřevostavby, nikoho nenapadlo si před pokládkou nové podlahy položit na zem vodováhu )

Datum: 15.11.12 17:29
avatar

Takhle bych to taky viděl.oprava pěnou nebude na dlouho a 5 cm je opravdu dost. Ta pěna ze brzy sešlape. Jediný pořádný a dlouhodobý řešení, je bohužel to nejpracnější. Podlahu rozebrat a vyrovnat podklad. A potom celou podlahu dát zpátky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.12 19:59
avatar

Myslím,že pěna má obrovskou sílu.Protože na podlahu přijde ještě PVCrozloží se váha na velkou plochu a pár let to určitě vydrží.Jen ta pěna musí tlačit na spodní prkna a ne na stropní konstrukci.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.