Proudový chránič

Od: Datum: 15.11.12 14:40 odpovědí: 8 změna: 18.11.12 15:08

Dobrý den,

chtěl bych znát názor odborníků na moji otázku. Chci provést úpravu již dříve (r.2007) zapojeného domovního rozváděče v bytu a to:

Vložit 3F 4pól. pr. chránič 40A jakožto jediný( centrální ) chránič. Vedle (vlevo před) 3F jističe průtok. ohřívače umístím zmíněný chránič, který bude připojen kabelem od ER zespodu (vím, že by správně měl být připojen ze shora na svorky 1,3,5) a za chráničem (nahoře) bude použit nový hřeben k propojení stávajících jističů s tím, abych nemusel všechny přepojovat(vývody ze zhora). Samozřejmě stáv. 1F proud. chránič pro koupelnu nahradím jističem 16A. Hnědý vodič připojený na N můstek byl přeznačen na modro a v současné době je již vyměněn za orig. modrý vodič N.

Mnohokrát Vám děkuji za názory a případné návrhy na lepší řešení. Vše bude realizováno s ohledem na pobyt malého dítěte v bytě pro sichr.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 18:46

Přívod/vývod dole/nahoře je úplně jedno. Musí vyhovovat pro montáž hřebenu. Není rozumné dát všechny obvody na jeden chránič, i když to přímo normně neodporuje..

Od: zabu
Datum: 15.11.12 20:58

Jestli mohu radit, nedělejte centrální chránič pro celý byt(dům). Je to nepraktické, a hrozí škody na majetku. Představte si, že Vám vybaví chránič, touhle dobou, a vy máte jednak okamžitě v celém domě tmu. Budete po tmě hledat fungující baterku. Nebo svíčku a sirky, jen pro to aby jste nemusel do rozvaděče na nahozeni chrániče hrabat po tmě.

To je ten lepší případ, ale když nebudete doma, rozmrzne Vám díky tomu mrazák, veškerá elektronika ve StandBy režimu budete muset naprogramovat, přestane Vám nabíjet zabezpečovačka - pojede chvíli na baterky, pak se odstaví. Vymažou se Vám elektronické budíky, atd. atd.

Chraňte chráničem jen ty prostory, kde je to účelné(koupelna, venkovní zásuvky). Nikoliv vše.

Datum: 16.11.12 10:34

Já naopak tvrdím, chraňte chráničem všechno.

Podle nových předpisů stejně musejí být za chráničem všechny zásuvky (až na nepatrné vyjímky) a když jde o bezpečnost vlastních dětí, nedělal bych kompromisy.

To, že mi možná jednou za deset let vyteče lednice nebo že půjdu občas po tmě nahazovat chránič, mi rozhodně za tu ochranu stojí.

BTW - jen jsem nepochopil, že místo stávajícího 1 poloveho chrániče pro koupelnu teď dáte jistič...ta koupelna dosud neměla jistič?

Pozor na to, proudový chránič v žádném případě nenahrazuje jističe, jsou to dvě odlišné ochrany!

Ohodnoceno: 2x

Od: jardal*
Datum: 16.11.12 11:57

Děkuji, stávající chránič pro koupelnu je tzv. jističochránič...uvedl jsem to špatně.

Datum: 16.11.12 14:43

Přidej 2-3 jističochrániče na další zás. obvody. Za cenu třífázového. Na světla zbytěčné... Žili jsme před chrániči v pohodě... Navíc je to TN-S, Cu, vše v úpohodě...

Datum: 16.11.12 18:56

Ale ano, ať si dá za chrániče všechno. Když si myslí, že to bude potřebovat a má na to, tak klidně. Já tvrdím, že je nesmysl jeden centrální chránič pro celý barák. To je ta největší hloupost jakou jsem slyšel. On to sám pozná. Stačí si neopatrně v zásuvce "cvrnknout" vadaskou o zemnící kolík a máte celý barák potmě.

Datum: 17.11.12 17:22

Nic proti, ale často se procházíte po baráku s vadaskou v ruce? Já ani ne..

Datum: 18.11.12 15:08

Ono to není JEN o té vadasce, a vy to dobře víte. Jak říkám, ať si to udělá jak chce. Že je to nepraktické sám pozná, během používání. Howgh.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.