Nejste přihlášen/a.
Chodíte pořád dokola, od minima k maximu. Vykašlete se na nějaké prskání na pozinkovaný výfuk, tam to fakt jde špatně a sežeňte si kus plechu tak 4-5 mm a na něm dělejte sváry. Zkoušet nastavení, po malých kouskách pootáčet nastavením rychlosti drátu. Hubici držet oběma rukama, to je při učení základ. Až zvládnete pěknou housenku na rovném nerezatém plechu, tak potom můžete zkoušet kouťáky a ještě později slabostěnné jekly s provařením. Ale to nebude za dvacet minut. On si každý myslí, že to podle reklamních obrázků dá každá modelína, ale opak je pravdou. Zkoušet, zkoušet, zkoušet! Odkud jste, nejtepší je se k někomu podívat.
Zváračku si najmä vyberte podľa dostupnosti servisu vo vašom okoliu. Volil by som vaše české výrobky,ktoré majú aj dobrý servis. Na výber je Most, Omicron alebo Kuhtreiber. Zváračku si potrebujet zvoliť podľa toho,čo chcete zvárať. Ak výfuky,tak potom ceočko,ak len jakle,tak postačí elektroda. Záleží aj na vašej cenovej relácii. Potom sú tu kombinované stroje,kde je všetko v jednom a použijete to,čo potrebujete. Dám tip napr. na Omicron,výber značky a stroja je na vás.
invertor: eshop.omc.cz/... , eshop.omc.cz/...
Ceočko: eshop.omc.cz/...
Multifukčné: eshop.omc.cz/... , eshop.omc.cz/...
Myslím,že u tyých ostatných výrobcou sú aj zváračky,kde je tiež možné použiť aj ten trubičkový drôt.
Špatně je celá ta mašina. Od laciný sr. zázrak nečekej (a ještě ani neni levná..)
Jestli to můžeš vrátit do 14 dnů tak to vrať, jinak sběrný dvůr nebo na bazoši zkusit najít hejla..
Dráha mašina z tebe mistra neudělá. Z nouze jsem si koupil laciný COčko, abych nemusel všude přetahovat svoji velkou a těžkou svářečku. Po chvilce jsem ji vychytal mouchy a s trochou trpělivosti se s ní dělá slušně
Ta neni laciná ve smyslu ceny ale kvality - čínská sračka. Je to obyčejný trafo a ještě odlehčený (ošizený) co to jde - viz zapalovací napětí a zatěžovatel.. Schválně se koukni pod dekl jak a z čeho to je vyrobený
To máš jak laciný bity z Kauflandu (a taky zrovna levný nejsou) - místo povolení šroubu se ti akorát zkroutí do vrtule
@asd1
Mám mimo jiných i svářečku na plněný drát z LIDLU a svařuje dost slušně
začínal jsem na obyčejném trafu z bazaru za 1000Kč, šlo to hůř bez "blbuvzdorných funkcí" anti stick ,hot start, arc force , ale jsem za to rád, svářeč je ten, co vezme do ruky i laciný stroj a zvládne přijatelně svařit
Stále to môže byť rukami. Ale toto vyzerá na pomalý alebo nepravidelný posuv drôtu. Buď bude stačiť zdvihnúť rýchlosť alebo aj odladiť prítlak na kladke a bowden k hubici neohýbať v malých polomeroch. Taktiež skontrolujte všetky elektrické spoje. Pritiahnuť matice, dobre založiť spojky, atď., prípadne odstrániť skorodovaný povrch z kolíkov...
Máte správnu kladku pre plnený drôt - so zúbkami - a o správnom rozmere?
Možno sa vám to nebude páčiť,no čo robíte zle je to,že používate blbú zváračku a technológiu zvárania určenú skôr pre strojové zváranie. Verte,že normálnou zváračkou na elektródy vám to pôjde lepšie a normálnym ceočkom tiež.
Podívej se na to takhle: Já mám starou trafosvářečku a mám možnost nastavit svařovací proud od 40A do 90A po krocích 10A a pak ještě na svařování silných materiálů 120A a 155A.
S touto svářečkou jsem se naučil celkem dobře amatérsky svařovat.
Když si představím, že bych měl na výběr pouze dvě hodnoty proudu, tak nevím jak bych dokázal svařovat různé tloušťky materiálů.
Co jsem viděl invertory, tak mají vždycky potenciometr, kterým si plynule nastavíš velikost svařovacího proudu.
Takže navštiv nějakou prodejnu svářeček a nech si tam navrhnout vhodné řešení a pro tebe ještě přijatelnou cenu.
To, co tady předvádíš není svařování, ale "prskání". Jestli chceš umět svařovat, tak se zeptej nějakého svářeče, ať ti to ukáže a něco k tomu řekne. A svařovat je potřeba kvalitní svářečkou. Na nějakém šuntu se amatér nenaučí svařovat. Elektrody a nastavení proudu musí odpovídat síle materiálu. Pak je třeba znát techniku sváření.
Veľkosť cievky musíte prispôsobiť otvoru v ktorom je pre hmotnosť akú max. udáva výrobca kvôli podávaču,aby to utiahol. Myslím,že 1 kg a 5 kg by to malo utiahnúť. heureka.cz/...
velkým problémem jsou "originální"svařovací trubbičkové dráty dodávané k těmto svářečkám
co zkusit nějakou kvalitku?
ale i tohle by moihlo být lepší než doodávají ke svářečkám
rád bych poradil něco co pomůže, ale takhle od počítače je to těžký, může být hafo věcí špatně, včetně napětí u tazatele, špatné jsou prodlužováky na kterých jsou svářečky zapojeny atakdále...
To už je lepší.. Tady vidíš že i pravěký trafo je mnohem lepší než ta čínská parodie.. A ohledně elektrod (MMA), pokud pořídíš slušnej invertor (Gama Omicron Kitin ca kolem 5k i s kabelama), tak tim to jde řádově líp, jak zapálení oblouku tak samotný vaření.
Kompletní info najdeš na svarinfo, příprava materiálu, vedení elektrody, materiály, proudy atd. se tam rozebírají podrobně. Na webu jsou i různý videa..
Na slabý materiáli CO nebo TIG, tam je ale stroj už dražší + potřebuješ flašku s plynem..
K vášmu zváraniu tou trafozváračkou.: Dosť sa vám trasie ruka,pohyb elektródy je nepravidelný,taký skokovitý. Neviem akú máte kuklu a či vidíte dobre do zvaru. V oblúku by ste mali vidieť tekutý kov a tekutú strusku,sú trochu inej farby. Pri zvárani vám struska nesmie predbehnúť ten kov.
Podle vzhledu svaru to vypadá, že máš elektrody R-113, ty jsou na svařování tenkých plechů a líp se u nich dostává struska do sváru a neprovařují tolik do hloubky.
Zkus R-117, ty jsou lepší na konstrukce, provařují víc do hloubky a struska jde líp ven.
Možná máš moc světlý sklo kukly a nevidíš ten rozdíl v barvě strusky a roztavenýho železa a nebo sis toho rozdílu ještě nevšimnul, dokud to neuvidíš, tak nemáš šanci postoupit dál.
Pohyby do stran, rychlost pohybu dopředu a náklon elektrody se nedají pořádně naučit a vysvětlit, jsou pokaždé jiné, podle toho, jak se chová ta žhavá loužička pod elektrodou, to je automatický proces mezi okem, rukou a mozkem a to ti dá jenom dlouhá praxe, ale i tady je potřeba mít k tomu trochu buňky.
pro tazatele:
Jsi si jistý, že se chceš učit umět svařovat? Opravdu se jedná o dlouhodobou cestu, aby to za něco stálo a byl bys schopen svařit "cokoliv" v "jakékoliv" poloze. Život je velmi krátký, možná je lepší se věnovat tomu, co člověka živí a v tom být lepší a lepší, než zkoušet být ferdou mravencem.
Já včera svařoval "na koleni" nejdřív jeden malý heftovací svar-takový bobek, ťukáním jsem to přesně vyrovnal, aby byla svařovaná věc na svém místě, z protilehlých stran dal další dva body a pak to svařoval v ruce vestoje, neměl jsem možnost mít stůl a svařovat na zemi se mi nechtělo. jednou rukou držel svarek, druhou elektrodu. Výhoda je v tom, že si můžu natočit svarek jak chci, svařovat do kopce, aby struska odtékala a nepletla se do svaru.
Zkus elektrody od různých výrobců, to je taky pak rozdíl.
ER 117 je na tenké plechy, jen bych doplnil, že někdy mohou být označeny jako "6013"což je značení "american welding society"mělo by se jednat o jedny a ty samé elektrody, nebo elektrody s podobnými vlastnostmi. Někdo totiž 6013 uvádí jako alternativu k "ER 117"
Dle technického listu by mělo jít s ER117 svatřovat v různých polohách, mně se však lépe polohuje s "bazickými"ESAB 48
Zatím jsi nenapsal z kterého konce republiky jsi. Třeba někdo z rádců je blízko a byl by ochoten ti poradit nebo se podívat na to jak svařuješ.
Já jsem teď o víkendu dokončil výrobu takových hrábí za teru. Všechno co jsem svařoval, tak bylo elektrodou ER-117 a trafem bez usměrňovače. Pouze podle prostoru, který chci svarem zaplnit si vybírám menší nebo větší průměr elektrody.
Svařoval jsem plocháče, jekle, úhelníky, kulatinu, trubku.
Některé svary se mi povedli, některé jsem pokazil, že jsem vyrobil svar pouze na jedné straně a odklepnutí strusky jsem zase viděl nespojené části, Tam jsem musel udělat ještě jeden svar větším proudem, abych původní svar roztavil a spojil obě součásti. Při svařování trubky s dvoumilimetrovou stěnou jsem si nepohlídal elektrodu a v jednu chvili jsem elektrodu zastavil. Tím jsem trubku příliš ohřál a propálil.
Ten jäckel by měl jít svařit. Záleží ale, jakou stěnu má. Podle toho použít R-117 průměr 1,5, nebo 2, nebo 2,5. To všechno se zjistí praxí. Ty elektrody R-113 to budou propalovat, jsou na silnější materiály. Dělají větší žár.
Nechci tě urazit, ale vypadá to, že na to nemáš asi vůbec buňky.
Za tu dobu co to zkoušíš bys už měl zvládat udělat na rovině aspoň rovnou housenku, stejnoměrnou na šířku a i na výšku,
zatím je to něco divnýho.
Je vidět, že nezvládáš udržet rovný směr, nezvládáš udržet pohyby do stran na stejné úrovni a ani se ti nedaří dodržovat stejnou rychlost pohybu dopředu.
U toho kouťáku je vidět, že na to buď v kukle nevidíš a nebo že nemáš dostatečný orientační smysl udržet se mezi dvěma stěnama sváru tak, aby se ti tavily oba materiály najednou, lítáš z jednoho na druhý jakoby bez rozmyslu, jako bys na to neviděl. Můžeš dělat pohyby ze strany na stranu, ale musíš to uhlídat, aby tam byla nějaká pravidelnist a plynulost, jako ty bych to neudělal ani naslepo.
Trénuj dál.
Je to "oprskané" a s kvalitní svárem to nemá nic společného. A pak, nejde jen o "housenku", také o kvalitu samotného provaření materiálů, aby se to neulomilo. Zřejmě na to nemáš, nebo nejsi schopen se to sám naučit. Zkus svářečský kurz.
franko, svařování není jako vaření na plotně, podle receptu. Není to jen tak snadné, proto to nemůže dělat každý a kvalitní svářeč musí projít kurzem, kde pak dostane odpovídající průkaz, podle druhu svařování. Ty se zřejmě bez kurzu neobejdeš, ale pochopit to nechceš.
Když píšeš že housenky už umíš, tak vem ocelový kartáč na svary na první fotce a svary ocelovým kartáčem pořádně očisti. Pak udělej stejnou fotku (ze shora) a nějakou fotku pod úhlem - aby byla vidět housenka i zboku.
A kdybys napsal aspoň okres odkud jsi, tak se za ty měsíce už mohl ozvat někdo, kdo ti zkusí pomoct.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.