Igelit v odpadové trubce

Od: Datum: 15.11.12 10:42 odpovědí: 11 změna: 22.11.12 10:14

Dobrý den,
prosím o radu.

Při rekonstrukci koupelny jsme používali jako zátku do neukončených odpadových trubek igelitové sáčky, aby k nám do bytu nešel zápach. Nyní je koupelna hotová, ale ejhle, jedna zátka zůstala v trubce a když jsem poprvé pustila pračku, voda igelit posunula a ten ucpal trubku. Zkoušeli jsme igelit vytáhnout instalaterským pérem, ale bez úspěchu, podařilo se vytrhnout jen mikroskopický kousek. neexistuje něco šikovnějšího? Nebo nějaká žíravina, která nepoškodí plastové odpady v bytě nebo litinovou stoupačku? Omlouvám se pokud používám špatně názvy.

Budu vděčná za nějaký nápad co s tím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.12 10:58
avatar

No, první co mne napadlo...je použít laparoskopiscké kleště..Ale první problém by byl je sehnat..a druhý problém je, že jsou cca 35-45cm dlouhé..a to Vám asi nebude stačit.

doplněno 15.11.12 11:07:

S chemickou látkou, která "sežere" mikrotenový sáček (tedy polyethylen) a zároveň nepoškodí PP trubky (tedy polypropylen) a litinu, bude asi problém..i pro chemika.

Díval jsem se na chemickou odolnost PP/PE a moc jsem toho nevykoumal...a ještě v kombinaci s litinou..Tak jsem zvědav co zdejší chemici..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.11.12 11:00

I když je mikroteňák dost odolný, zkusil bych, jestli ho nerozežere krtek. Mohlo by to pomoci. Zkusit několikrát za sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolevec*
Datum: 15.11.12 11:22

No je třeba vědět, jak je pytlík daleko zastrčený, jestli je to přes metr bylo by to horší, ale i to vy šlo. Jinak bych zkusil vzít kabel na konci dobře připájet (nebo přes svorkovničku připojit ) nějaký odpor, žádná tiňtítko, a přes kabel a konec s odporem střed pytlíku spálit (odpor nesmí být ale žhavý tak, abych nepoškodil rouru a nesmí sklouzávat ke straně. Prostě takové udělátko, tím bych to uprostřed propíchl a pak znovu to pero. Výkon odporu spočítat, záleží co má kdo doma za zdroj. Pochopitelně ne na 230V. Z tou chemií nevím, nevěři bych tomu. Myslím, že po propíchnutí díry do zmuchlaného pytlíku už kabelem s háčkem to vytáhnete. To mi jen tak napadlo. Pochopitelně ten přípravek udělat poctivě, abych si dodatečně ještě nezacpal rouru elkektro borde.em. dejte vědět jak se zadaří. nebál bych se toho do 2m.

Pavel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marte
Datum: 15.11.12 12:20

A nebo od 19.11 mají v LIDLu čistič trubek za pár korun *smich* http://www.lidl.cz/cps/rde/xc…idl_cz/hs.xsl/index_28689.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.12 12:25
avatar

skusil bych slabší svářecí či měděný drát který se pužívá na elektroinstelaci 1.5ku na konci ohnout udělat háček a skusit tahat

nebo mi napadá přidělat na konec drátu menší rybářský trojháček a musí to jít *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: momo®
Datum: 15.11.12 12:28
avatar

No já jsem si vyrobil "udělátko" ze staré sprchové hadice(dost ohebná a zároveň pevná ) a většího rybářského trojháčku. Zní to podivně ale moc mi to pomohlo. M.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sanyo*
Datum: 15.11.12 12:33

Můj názor je ten, že bych upřednostnil výkonný vysavač do vody - asi Rainbow, nebo podobný, udělal bych si přípravek z patřičné hadice(asi 3/4) kterou tam dokážu zasunout a aby mi to nesála falešný vzduch a zahájil bych operaci, myslím, že budete mít stoprocentní úspěch. Pouze musíte bystře reagovat na případné ucpání haice a vytázhnout jí při puštěném výkonu ven.Normální vysavač bych moc nezkoušel, nevím, zde by nenasál nějakou vodu či její zbytky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemuralie*
Datum: 15.11.12 13:22

Moc děkuji všem! Asi zkusíme postupně vše, dokud nebudeme úspěšní. Dám vědět, který postup byl nejefektivnější.

Datum: 15.11.12 15:23
avatar

Při čtení odpovědí mě napadlo několik řešení z praxe,instalaterské pero mě mnohokrát nezklamalo,i když se jednalo o dámské kalhotky či vložku.,PE sáček by neměl být větší problém,je potřeba na konec pera upevnit něco jako pružinu,do které se sáček namotá.Pak by se měl dát z hladké trubky snadno vytáhnout.Další poslední možnost by mohlo být použití topné spirály na konec pera,ta by při rozumné manipulaci trubce neublížila,a sáček by se roztavil,byl by povolnější.Další možnost je použít tlakovou vodu a folii protlačit do silnějších partií odpadu.(doufám,že není konstrukce provedena pošetile ze silnější roury do slabší,také jsem se s tím setkal.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemuralie*
Datum: 22.11.12 09:58

Dobrý den,
tak se hlásím s výsledkem. Igelit jsme úspěšně vytáhli. Byla to igelitová taška z Bauhausu smotaná do koule. Po několika neúspěšných pokusech s instalaterským pérem, vysavačem i udělátkem s háčkem, jsme nakonec rozbily zeď a trubku otevřeli. Pak už to šlo hned, pomocí předtím neúčinného péra. Mám rozbité dvě obkladačky a trubku stoupačky, ale to se opraví a já jsem ráda, že to mám za sebou. Necháme si tam pro jistotu revizní otvor ;). Díky všem za rady!

Od: luke237
Datum: 22.11.12 10:14
No vidite, alespon jste se naucila, ze priste mate "zaspuntovat" trubky, tak se to ma delat (vickem + zaletovat/zalepit) a ne to ucpavat igelitovym pytlikem, ktery stejne dokonale tu trubku neutesni.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.