Kde sehnat kovovou dutinku+válcovitou krabici

Od: Datum: 04.11.12 13:34 odpovědí: 9 změna: 04.11.12 22:23

Dobrý den,

jsou to dva problémy.

1) mám hřídel o průměru 4mm a potřeboval bych k tomu sehnat kovovou dutinku, kterou bych nasadil na hřídel. Délka cca 1,7-1,8 mm a účel této dutinky by měl být chránit hřídel před opotřebováním. Hřídel (váha se zátěží cca 6kg) totiž bude vložena mezi železný plech (1mm), dřevo (1,5) a železný plech (1mm). Při otáčkách (1ot. za sekundu) by se tedy pravděpodobně do hřídele časem vyryl zářez u otvorů v plechách.

2) potřeboval bych sehnat nebo udělat pouzdro (krabici) podobného tvaru jako je krabice od CD/DVD verbatim - obrázek zde:

http://zkracovatko.cz/fPG1J2

tato krabička by byla naprosto perfektní, kdyby byla ale ve větším provedení (vnitřní průměr 20cm, výška 20cm). nemáte nějaký nápad kde sehnat podobnou krabičku? Plast mi přijde jako nejlepší, protože je pevný a nemění tvar; naopak papír nejhorší řešení, to by se asi brzo opotřebovalo.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 04.11.12 14:54

Jste si jist temi rozmery?

Ctyrka hridel ma se zatezi 6kg? Pocital nekdo takovyto hridel na ohyb? 1ot/s sice neni zadna velka rychlost, ale i tak nebude pruhyb zanedbatelny. Davat ocelove futro na ocelovou hridel taky neni stastny napad, pokud tam nebude nejake solidni mazani tak se to bude zadirat a navic delka futra 1,7-1,8mm je nesmysl, realnych je tak 10x vice. Kdyz uz nejake futro tak z bronzu ci plastu (silon, PA...)

Asi nejlepsi bude, kdyz napisete, co ma vlaste vzniknout...

Datum: 04.11.12 16:46

Pardón, zátěž je jeden kilogram.

Datum: 04.11.12 16:50

Další chybu kterou jsem napsal, to bylo ne 1,7-1,8 mm, ale 17-18 mm. Plech, dřevo, plech, to dělá tloušťku asi 1,7-1,8 cm. V tom je díra pro hřídel. Zátěž bude max. 1 kg - to jsem už zkoušel, ohnutí je minimální. Bude na tom klubko, které se bude zmenšovat, takže i váha bude klesat.

doplněno 05.11.12 20:35:

Tak problém s dutinkou jsem vyřešil. Nejdříve jsem uvažoval o propiskách, které jsou ale z plastu. Pak jsem si ale uvědoml, že pentilka, kterou dennodenně používám je zkovu. Vnitř. pr. 5mm, vnější pr. 7mm, docela jde. O 1mm navíc, což neuškodí protože hřídel se bude možná prohýbat při zátěži 1kg na délce 20cm.

Od: zabu
Datum: 04.11.12 15:26

Aniž bych z popisu dokázal vyčíst k čemu to bude: Tak pouzdro, nebo spíš ochrana hřídele, by šla udělat třeba z dutinky svorkovnice, nebo chcete-li z lustrsvorky příslušných rozměrů. Tipnu si pro průřez 6mm? No a to pouzdro, bych se v domácích podmínkách pokusil stočit z plechu. Co bude. Třeba nějaký pozink? 0,6, 0,8mm2? Nebo koupit někde, třeba v Almiu nebo u klempíře nerez plech. Ostatně když narazíte na ochotného klempíře, tak Vám to pouzdro z nerezu stočí a snýtuje celé i čely které k tomu budete potřebovat. Co to bude stát si netroufám odhadnout.

Datum: 04.11.12 17:14

Výroba zní docela složitě. Spíš jsem si představoval užíznout to z nějaký trubky. V po zajdu do železářství, ale kdoví jestli tam něco takového vůbec mají.

O zadření jsem už taky uvažoval, možná tam bude nějaký malý prohyb a kdyby to bylo přesně na těch 4mm, tak by se to zadřelo... Pak možná tedy větší průměr, ale snad by 5mm stačilo až až...

Od: mkat®
Datum: 04.11.12 16:50

A čo tak sa popozerat po nejakej rure.Najst vhodny priemer ,odrezat na určenu dlžku,a skoro to maš hotove. Stači ist do nejakeho kovošrotu.

Datum: 04.11.12 17:01

dneska je neděle tak se jen ptám elektronicky

Od: zabu
Datum: 04.11.12 19:49

A co použít kus plastové KG trubky na odpady. průměr 200mm má světlost, tedy vnitřní průměr 191mm. A v délce 50cm, což asi bude nejkratší díl, to nevyjde tak draho.

Datum: 04.11.12 22:23

To by muselo být 200mm vnitřní průměr a tloušťka stěny tak max 4mm... je to dost na fest. Jak by to bylo moc tlusté tak se to nevleze. Jak moc malý průměr, tak se tam zas nevleze to co do toho mám vložit.

doplněno 04.11.12 22:27:

Kde by se dala sehnat plastová trubka s tenkou stěnou? Možná nedostatek v tom, že když to vyrobím z trubky, tak stěna musí být tlustší, pokud bych chtěl, aby držela válcovitý tvar... Protože to nemá základnu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.