Někdo dává křemen, někdo igelitový pytlík naplněný vodou. S žulou mi to připadá jako pověra. Pokud tam jsou stopová množství železa , tak v komplikovaných vzorcích a je to to samé, jako kdybych tvrdil, že voda je výbušná, protože obsahuje prvek vodíku
S žulou můžete být v klidu, obsahuje víc než 65% SiO2
liska5
Žula nevadí. Za křemen to vyměníte kdykoliv, Dejte šutr umýt do myčky. Já si jednou kamenem otloukla sud, tak jsem pak používala sáček s vodou.
kenav
Žula se akorat špatne myje protoze je na povrchu hruba na rozdil od valounu kremene ze řeky .
Moje babi vždy používala velkou dlažební kostku, takovou co bývala ve městech na vozovce. Měla odhadem nějakých 8 kilo. V kameninovém sudu, na zelí položená utěrka, na ní pak z tvrdého dřeva vyříznutá, kulatá deska, asi pět centimetrů vysoká a na ní pak ta kostka. Později jsme v tom pokračovali i my. Dnes už zelí nenakládáme, protože Křimické je perfektní a je to bez práce.
Asi tak nějak Naše teta kdysi, ještě za socíku, nechala si udělat krásný šutr na zatížení kysaného zelí - a jelikož dělala účetní v kamenosochařství, udělali jí to z mramoru. Krásný leštěný šutr - po pár týdnech byl k nepoznání.
Ono i zelí obsakuje železo. Krom toho - obsah vitaminu C v zelí mohl mít význam pro středověkého námořníka, aby ho chránil před kurdějemi. Jinak to není žádná sláva.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.