Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Parotěsná folie

Od: riky odpovědí: 15 změna:

Zdravím, chtěl bych se zeptat, budu dávat na strop parotěsnou folii a na ni chci přišroubovat rošt z prken a pak položit palubky. Vadí když budu na tu parotěsku dávat ten rošt a připevním ho vrutama, myslím tim, že ten vrut projde skrz tu parostěsku.

 

 

15 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

2x
Nevadí, pokiaľ ju tým prknom v mieste prieniku pritlačíte, aby tade neprefukovalo. Tam, kde prechádzajú vruty, ktoré držia len máičké oceľové kotvy, by sa to ale malo prelepiť.

 

hodnocení

1x

Dávala jsem butylovou? pásku. Už nevím, jak se to jmenovalo, byla černá a dost silná, měli by vám poradit ve stavebninách. Něco takového:

siko.cz/...

Bylo na ni ale přímo uvedeno, že je to na utěsnění při šroubování vrutů skrz folii.

Tak to není dobrá rada. Páska se používá k hydroizolaci sprchových koutů k zapravení do hydroizolační stěrky . Pokud bude fólie přitlačena dřevěným roštem , tak opatření nemusí být žádné

re4zon
To je dobra rada. Je uplne jedno, k cemu je paska urcena, hlavne ze je pruzna, aby se stahla kolem zavitu vrutu a ze je parotesna. Pritlaceni folie drevem opravdu nestaci, protoze nemusi byt tesne. Chtel bych videt tlakovou zkousku pasivni drevostavby, kde by byl provrtany parotes pritlaceny drevem..

 

joudic*
hodnocení

0x
k parotesce jsou i lepici pasky napr gutta neco neco
riky
hodnocení

Lepicí pásku mám, tou přelepím spony až budu tu parotěsku přidělávat na strop, ale až budu přidělávat rošt, tak ten vrut projde skrz rošt i parotěsku.

Nesponkujte, lepte obojstrannou páskou.

 

jabraka*
hodnocení

0x

Z dotazu nevyplývá,jaké složení stropu je.Pokud je pod parotěskou tepelná izolace,nebo jen původní strop a půda.Mohlo by se totiž stát,že bez izolace strop se prochladí a na parotěsce bude vlhkost kondenzovat.Takže pod parotěskou musí být 20 cm izolace.a zakryto sádrokartonem.Nebo přímo palubkami.Pokud je nad stropem obytná místnost,pak je parotěska zbytečná.

JABRAKA

riky
hodnocení

Nad stropem je hned půda, strop je teď pobitý prknami. Tu parotěsku chci dát hlavně do koupelny, kde je dřevěný strop a ta vlhkost tam určitě bude + ji potáhnout v kuchyni, kde bude zas pára od vaření.

Složení stropu jsou prkna, pak karton aby nepropadával bordel z půdy a nad kartonem je už vata a nad vatou už jsou osb desky jako podlaha na půdě.

jendad

Osb jako konečná vrstva není dobrá . Často jsou zde obrázky jak zespodu je plíseň. Rozumější je dát obyčejná prkna. Tam se vytvoří mezery a odvětrá to.

vilik*
Pane Jabrako, z logiky vyplývá, že parotěsná fólie musí být aplikována jako první ve skladbě ve směru od vytápěné strany. Pak nic nemůže kondenzovat, protože rosný bod je posunut do oblasti ZA parotěsnou fólií (sádrokarton nebo jiné obložení interiéru se do skladby zateplení z tohoto hlediska nepočítá, nemá vliv).
Právě proto se pod parotěs dává v nezbytném případě zateplení, ovšem takové, aby byl dodržen poměr zateplení pod a nad parotěsnou fólií.
Pokud je nad zateplením na půdě volný prostor, zakrývá se vata paropropustnou fólií kvůli prachu.
Celý váš názor je špatně.
jabraka*

Vilíku,pravda je totiž jiná.Rosný bod je teplota,při níž relativní vlhkost dosáhne 100%,a začne kondenzovat voda.tato teplota na stropě může být dosažena,pokud bude nedostatečná izolace stropu.Pokud se rosný bod utvoží pod parotěskou,kondenzace nastane na parotěsce a to může být katastrofálí,celý strop začne vlhnout.Své mylné loigické závěry důkladně promysliParotěska totiž má za úkol zadržet jen teplé páry,aby se nedostaly do stropních materiálů.Stropní výplň logicky nesmí propustit studený vzduch k folii.

JABRAKA

vilik*
Pane Jabrako, rosný bod v konstrukci vznikne vždy. Pokud vznikne v oblasti zateplení, bude vata mokrá, budou ovlivněny její izolační a jiné vlastnosti a bude nefunkční. Proto se předřazuje parotěsná folie, aby zkondenzovaná vlhkost ve vatě byla minimální a bilance par byla taková, že se více může odpařit, než do ní z vytápěného prostoru vniknout. Vy byste naopak vlhkost ve vatě zachytával. Píšete, že POD fólií budete chtít 20 cm vaty.
Skladba bez izolace je podobná, v případě sádrokartonu vznikne rosný bod zřejmě těsně v oblasti sádrokartonu, protože v místnosti je obvykle návrhová teplota větší než 18 stupňů a rosný bod vzniká cca okolo 12? stupňů Celsia. Dobře je to vidět v nezateplené místnosti za nábytkem a v rozích, kdy by normálně byl rosný bod v hmotě zdiva a eliminací proudění teplého vzduchu se posouvá na okraj zdi směrem dovnitř do místnosti. To ovšem popírá smysl instalace parotěsné fólie, a celkově takové skladby, protože 1 cm sádry potažené papírem bez dodatečné tepelné izolace by bylo šíleně neefektivní z hlediska nákladů na vytápění.
Myslím, že aj Jabraka to myslel správne, akurát si musíme dodefinovať “NAD” a “POD”. Sám som si musel jeho text prečítať 2x, kým som pochopil, čo tam Vilikovi nesedí.

 

jabraka*
hodnocení

0x

Nepochopení vzniku rosného bodu je zásadní problém zateplovacích systémů.Rosný bod v atmosféře suchého vzduchu nikdy nevznikne.(nebo až při extrémně nízkých teplotách.I na uzavřené půdě rosný bod obvykle nevzniká,protože tam nebývá ani v kruté zimě teplota pod 0stC.pokud není stropní dostatečná izolace,je lépe pustit vlhký vzduch do půdního prostoru,vytvoří se tam trochu vlhčí prostředí,ale obvykle se vlhkost nevysráží.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]