Nejste přihlášen/a.
Zdravím, chtěl bych se zeptat, budu dávat na strop parotěsnou folii a na ni chci přišroubovat rošt z prken a pak položit palubky. Vadí když budu na tu parotěsku dávat ten rošt a připevním ho vrutama, myslím tim, že ten vrut projde skrz tu parostěsku.
Dávala jsem butylovou? pásku. Už nevím, jak se to jmenovalo, byla černá a dost silná, měli by vám poradit ve stavebninách. Něco takového:
Bylo na ni ale přímo uvedeno, že je to na utěsnění při šroubování vrutů skrz folii.
Tak to není dobrá rada. Páska se používá k hydroizolaci sprchových koutů k zapravení do hydroizolační stěrky . Pokud bude fólie přitlačena dřevěným roštem , tak opatření nemusí být žádné
Z dotazu nevyplývá,jaké složení stropu je.Pokud je pod parotěskou tepelná izolace,nebo jen původní strop a půda.Mohlo by se totiž stát,že bez izolace strop se prochladí a na parotěsce bude vlhkost kondenzovat.Takže pod parotěskou musí být 20 cm izolace.a zakryto sádrokartonem.Nebo přímo palubkami.Pokud je nad stropem obytná místnost,pak je parotěska zbytečná.
JABRAKA
Nad stropem je hned půda, strop je teď pobitý prknami. Tu parotěsku chci dát hlavně do koupelny, kde je dřevěný strop a ta vlhkost tam určitě bude + ji potáhnout v kuchyni, kde bude zas pára od vaření.
Složení stropu jsou prkna, pak karton aby nepropadával bordel z půdy a nad kartonem je už vata a nad vatou už jsou osb desky jako podlaha na půdě.
Osb jako konečná vrstva není dobrá . Často jsou zde obrázky jak zespodu je plíseň. Rozumější je dát obyčejná prkna. Tam se vytvoří mezery a odvětrá to.
Vilíku,pravda je totiž jiná.Rosný bod je teplota,při níž relativní vlhkost dosáhne 100%,a začne kondenzovat voda.tato teplota na stropě může být dosažena,pokud bude nedostatečná izolace stropu.Pokud se rosný bod utvoží pod parotěskou,kondenzace nastane na parotěsce a to může být katastrofálí,celý strop začne vlhnout.Své mylné loigické závěry důkladně promysliParotěska totiž má za úkol zadržet jen teplé páry,aby se nedostaly do stropních materiálů.Stropní výplň logicky nesmí propustit studený vzduch k folii.
JABRAKA
Nepochopení vzniku rosného bodu je zásadní problém zateplovacích systémů.Rosný bod v atmosféře suchého vzduchu nikdy nevznikne.(nebo až při extrémně nízkých teplotách.I na uzavřené půdě rosný bod obvykle nevzniká,protože tam nebývá ani v kruté zimě teplota pod 0stC.pokud není stropní dostatečná izolace,je lépe pustit vlhký vzduch do půdního prostoru,vytvoří se tam trochu vlhčí prostředí,ale obvykle se vlhkost nevysráží.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.