Sousedka nás šikanuje

Od: odpovědí: 14 změna:

Dobrý den,

bydlíme v pronájmu, v rodinném domě v malé vesnici (cca. 700 obyvatel). Sousedka bydlí ve 2 generačním domě se svou dcerou. Její dcera, se kterou vycházíme v pořádku si našla přítele a její matka jí ho asi závidí. Nadává jí do k*****, p***, prostě jí psychicky ničí. Bohužel si zasedla i na nás. Zničeho nic nám umřel pes, na pitvu jsme se nedostali... Když jdeme venčit o půl 8, tak ona jde zavřít slepice, i když bylo známo, že chodivála zavírat v 9. Jak je začne zavírat, tak začne bouchat vším co najde, což naše psy straší. Když odněkud přijedeme, tak okamžitě rožne v koupelně, a poslouchá. Bohužel má 4 okna přímo na náš dům, tudíž nám vidí do ložnice, dětského pokoje a obýváku. Když sedíme v pergole, tak si vypne šlágr. A nejhorší je to, že nás všude pomlouvá, ale vymýšlí si. př. psali jsme si s její dcerou, o tom, jestli je možné, že by otrávila toho psa, a ona hned začala říkát po vesnici, že jsme řekli, že nám toho psa otrávila.

Její dcera má dítě. Ona tu holku navádí na to, že její pravý otec je k****, apod. (má střídavou péči). Teď jí její matka zakázala stýkat se s babkou, ale předtím to bylo, že jí začala povolovat věci, jako být do 23 hod venku (je jí 7), prostě to, co jí matka zakázala, to babka povolila.

Prosím, co máme dělat, zkoušeli jsme jí domluvit, ale nešlo to. Doopravdy nás to štve, jelikož když se bavíme na zahradě, tak ona všechno vykecá ve vesnici, ale hlavní je to, že všechno zveličuje.

Díky, Katka

14 odpovědí na otázku

 

 


7x
avatar jofa

Bábu nepředěláte. Jediné řešení je ignorovat, ignorovat, ignorovat, nebo se odstěhovat.

A k tomu vracet stejným způsobem. Prostě bábu ve vsi znemožnit.

 


5x
Je to musí být super, hned bych si začal povídat na zahradě úplný nesmysly a famy, at je začne roznaset po vesnici.

 


3x
avatar bimbam

Jiný pronájem? Se psy budete hledat obtížně, ale je to řešení.

Vztahy mezi matkou, dcerou a vnučkou? Do toho se přiliš nepleťte. Dcera to musí řešit sama. Třeba i za cenu, že odejte za svým partnerem.

Pohledy do místností řešte co nejvíce záclonami, závěsy i roletami.

Odposlechy ze zahrady - dobrou radu dává @motak. Vzpomínejte, jak byl dědeček náčelníkem u indiánů, že tetička přeplavala Středozemní moře kraulem a podobně. V malé vesnici se všichni znají. Znají tedy i povahu té paní. S největší pravděpodobností si o jejích novinkách myslí své.

 


1x
Moc nerozeznávám problém.
Zavírá slepice dřív? Její věc. Bouchá s věcmi, že se plaší vaši psi? To je ale vaše riziko, to není šikana. Můj soused například nyní brousí bruskou a něco sváří.
Jestli vám kouká do oken, pořiďte si záclony.
Jestli vypíná šlágr v době, kdy jste v pergole, ještě bych jí v duchu poděkoval.
Co říká o vlastní rodině není vaše starost.
Takže zbývá jedině nepotvrzené otrávení psa a pomluvy. Otravu jste mohli prokázat, váš problém, navíc nedokážete, že se angažovala zrovna ona.
Pomluvy problém jsou, ale dají se taky řešit. Je to nehezké a možná skončíte u přestupkové komise, ale jestli se nad tím nedokážete povznést...
Na závěr, nedávno se rozvedli jedni lidé u nás ve vsi. Dům koupily dvě zvláštní paní, asi matka s dcerou. Mají dohromady 8 čoklů, kteří, když to na ně přijde, dělají neskutečný kravál. A to říkám jako chovatel psa. Ženy nikdy nikam nechodí, s nikým se nebaví. Jen jejich sousedovi vyčítají, že jejich psům vadí jeho povolené podnikání, které v místě funguje už 30 let.
Na "oslavu kolaudace" uspořádaly velký ohňostroj. Samozřejmě při tom vznikl nějaký ten hluk, smrad a kouř. Dopadlo to tak, že soused na ně zavolal policii. I takhle to končí.

Vaše odpověď je velmi vyčerpávající. Ale taky je vidět, že jste se nikdy s podivíny a existencemi, kteří dokáží lidem neskutečně otrávit život, nikdy nesetkal. To je úskalí této poradny, že radí i ti, kteří nemají zkušenosti s tím, v čem radí. Někomu, kdo vychází s každým, vůbec nedojde, že jsou i ..., s kterými se nedomluvíte a naprosto nechápou, že i policajti vás pak ještě litují, vedle koho bydlíte .

Naopak, mám to taky doma.
Zastávám souhlasné stanovisko s příslovím, že na hrubý pytel hrubá záplata.
Jen odmítám zabývat se problémy, které nejsou.

 


0x
avatar idanova

Zdravím. Když jsem byla dítě, měli jsme v ulici dědka Šmidrkala, a byl úplně stejný, jak popisujete svou sousedku. Na nás děti byl zlý, a když jsme nedávaly pozor, přetáhnul nás bezdůvodně holí. Bály jsme se ho, dospělí z celé ulice ho nesnášeli. Až když moji rodiče zestárli do jeho věku, došlo mi, že měl jen stařeckou demenci. Pokud je taková i vaše sousedka, její dcera by se měla poradit s obvoďákem, co má dělat a jak hlídat "únosné meze", případně ji napsat léky. Vy se můžete jen pod pergolou (na zahradě) chovat tiše, aby vás hned nezaznamenala, a povídat si taky tiše, aby dobře neslyšela. Do oken na straně k jejímu domu dát žaluzie nebo závěsy. Jinak asi nenaděláte nic. Bohužel. Ida

Já bych třeba šel zalévat zahradu a "náhodou" bych jí do těch oken hadící řádně nastříkal. Myslím, že už by je neotevřela*smich*

 


0x
Sehnal bych si klakson na fandeni nebo z kamionu a az bude uporne poslouchat, parkrat bych ji zatroubil co nejvic do okna. Zavrit psy, at se neleknou taky.
A jestli mate podezreni, ze vam otravila psa, dejte si nekam skryte kameru. To se stat me a zjistit s jistotou kdo to byl, asi by bylo o babu mene.

 


0x

Kolik roků už se takto staráte o sousedky?

 


0x

Ani nevíte, jak vás chápu. Máme něco podobného vedle, ale nemůžu jít jinam, protože manžel se nehne, protože se na baráku nadřel. Ta baba je psychicky nemocná a buďto si na to zvyknete nebo musíte jít pryč. Kdo nezažil, nepochopí. Nejhorší je, že vás nepodpoří ani lidé z blízkého okolí, protože vy víte své a pro ně je to jen k smíchu. Snad vám někdo poradí lépe.

 


0x
Koupit rolety, postavit plot, postavit pergolou, na které vás neuslyší.

 


0x

Nechtěl bych být váš soused !

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]