1xParkování pod okny

Od: ® odpovědí: 35 změna:

Dobrý den, rád bych se zeptal na parkování před naším domem. Bydlíme v rodinném domě, který je v úzké ulici a před naším domem je ulice rozšířená. Pod okny nám stále parkuje auto souseda, který tvrdí, že se jedná o veřejné prostranství a může si parkovat kde chce. Auto (auta) nám parkuje pod okny ložnice (cca 30-40 cm od domu). Pozemek, na kterém parkuje není veden jako silnice, ale jako ostaní komunikace a je majetkem obce. Je nějaká možnost, když se sousedy není domluva tomuto zamezit?

35 odpovědí na otázku

 

 


3x
Zamezit jedine tak, ze presvedcite obec, aby tam nechala dat znacky / zabranu / kvetinace apod. Ale to ze mate vedle dum asi nebude zcela validni argument.

 


3x
avatar jofa

To si s ním nedokážete poradit? Pokud tam parkuje trvale i v noci a není domluva začněte tím, že mu auto hlídat nebudete, že tam každouu chvíli někdo auto obhlíží cízí a snaží se dostat dovnitř a něco odmontovat. Třikrát jsem je hnal, ale počtvrté ať vám to třeba rozeberou. Snad mu dojde. A jsou další a další slušné páky jak na něj.

Tak na to ten soused určitě skočí *smich2*

 


2x

Je to v katastru čí?

Měli jste si tam udělat zelený trávník. Pak by tomu zamezit šlo.

Nebo se takto domluvit s majitelem komunikace.

Jinak máte smůlu.


V katastru je to majetek obce.

Pokud je ulice obousměrná a není tam 6 metrů k druhému okraji silnice tak porušuje vyhlášku.

Prosím, jakou vyhlášku*sok*

 


2x

Tohle mi udělat soused bez domluvy, naskládám tam obrubníky, kameny, lavečky ... Když tam může stát auto, dám si tam co chci já.

Zábor veřejného prostranství je aspoň u nás pěkná pálka za metr a den. To se ani kioskářkům nevyplatí prodávat zemědělské produkty.

Toleruje se maximálně fůra uhlí jeden den.

To je právě to, že tam nemůžete dát cokoliv, ale auto parkovat ano, pokud nepruší dopravní předpisy. Když se o ty obrubníky někdo přizabije, bude to vaše vina, že jste je tam naskládal. Pokud někdo vlítne do zaparkovaného auta (dle předpisů) , je to chyba jeho. Nedávno jsem řešil něco podobného se starostou a spol, které jsem náhodně zastihl v blízkosti domu a poukázal, že všichni v ulici parkují na chodnících a musí se chodit po silnici. To mu nevadí, ale pokud si tam složíte písek, tak ho musíte co nejdřív odstranit, jinak pokuta za zábor veřejného prostranství.

Parkování na chodníku nemusí starostovi vadit. Mělo by to ale vadit strážcům místního pořádku to jest Městská policie. Pokud chodí kolem a neřeší tento přestupek, tak se jedná o trestný čin Zneužití pravomoci veřejného činitele. Nejlépe by bylo na to policajta nejdříve upozornit. Pokud to nebude řešit je to na trestní oznámení. Starosta by měl kontrolovat činnost policajtů.

 


2x

Znám případ podobný, kde to postižení řešili hřebíky. Po několikerém lepení pneu tam nikdo neparkuje a sousedi nemusí mít budíček při odjezdu parkujícího auta ráno někdy kolem 03:00 hod, kdy majitel auta odjíždí do práce.Starosta není panovník a je zbytečné ztrácet čas jeho návštěvou. Toto řeší odbor dopravy v obci s rozšířenou pravomocí.Vzdálenost průčelí budov, v nichž jsou okna z bytných místností, musí být nejméně 3 m od okraje vozovky silnice /§ 25 vyhlášky č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území, dříve vyhláška č. 137/1998 Sb. o obecně technických požadavcích na výstavbu/. Ve vyjmenovaných případech umožňuje vyhláška z tohoto ustanovení udělit výjimku. Ta se však týká pouze nově umisťovaných staveb. Pokud řidiči automobilů projíždějí či parkují na pozemku, který není v katastru nemovitostí veden jako komunikace ani není určen pro parkování vozidel, využívají tak pozemek pro neschválený účel. Obraťte se proto na dotčený orgán státní správy - dopravní úřad /odbor dopravy městského úřadu/ o pomoc při řešení v této věci. Tento, ve spolupráci s vlastníkem pozemku a Policií České republiky, podle situace na místě samém posoudí, zda je zde možné problém řešit např. instalací značky "zákazu vjezdu", či "zákazu zastavení".

Právě v tomto místě má dopravníé značka svůj smysl, ne jak píše jeden přispívatel. V tom se naprosto plete !

Včera bylo v TV že je preznačkováno a řídíči ani nestačí dopravní značky zaregistrovat a taky se jimi řídit. Je naprostý nesmysl dávat dopravní značku tam, kde totéž řeší jiná zákonná norma.

No podle dotazu to nefunguje. Pak musí přijít značka. To se nadá nic jiného dělat. Takto to bude trvat roky a kde nic tu nic. Značky a hotovo.

To je nesmysl. Tam, kde lze uplatnit zákonnou normu, nemá DZ co dělat. Ale má tam co dělat policie, ať už státní, nebo obecní.

 


2x
kupte si 2 stary pojizdny polovraky a zaparkujte si je pod okna tak, aby se tam uz dalsi auto neveslo. a nechte je tam stat.

Ale to je naprosto reálná situace a prapůvod celého problému v naší zemi... každý občan má 10 polorozpadlých vraků, které měly být ve šrotu už před 20 lety, ale pořád je drží a pak není kde parkovat.

 


1x
avatar idanova

Zdravím. K tomu, co již bylo řečeno, bych jen dodala. Chápu, že pokud vám soused parkuje pod okny ložnice, vadí vám to z různých důvodů. Ale na 2. fotce vidím auta 2. Tak pokud je to stříbrné auto vaše, parkujte si ho u oken své ložnice sami, a soused tím pádem bude parkovat "u kuchyně". A nebo, zauvažoval jste nad přestěhováním ložnice do místnosti situované do zahrady? Tam byste měli úplný klid. Ida

 


0x
avatar milancukrar

Mnohým lidem parkují vozidla pod oknem. Ve Vašem případě lze jen argumentovat tím, že vedle vozidla nezbývá 6 metrů, což musí při obousměrném provozu zůstat. Pak teprve lze zákoně požadovat, aby tam neparkoval.

Pokud není se sousedem domluva, zkuste požádat starostu, zdali to nepomůže, nebo jiný soused.

Milane tohle nikdo neresi. V nasi obci maximalne v mistnim obezniku napsali at lide neparkuji v ulicich. Ale jen pro to ze si nekteri stezovali. Policajti to maji uplne na parku. Nedavno u nas v ulici neco resili a nezajem. Podle me jedine reseni je donutit obec, aby tam dala znacky. Coz nebude tak jednoduche.
Značky být v daném místě nemusí (a je to i nesmysl), protože platí zákony a vyhlášky, které musí vlastník ŘP znát.
To že PČR tyto věci neřeší je sice fakt, ale je to špatně. Ze zákona je řešit má.

Zákon je zákon. Že se to neřeší je pravda. Ono to často ani jinak nejde. Jenže pokud budu vyžadovat 6 metrů tak se z toho žádný policajt nevykroutí. A pokud by chtěl tak je to zneužití pravomoci veřejného činitele, což je trestný čin. Jedině iniciovat změnu zákona. Jistěže třeba na sídlištích není šance. Kde je ale ta hranice co se může tolerovat. Tolerovat se nesmí nic. V praxi to vypadá, že u nás za parkování na chodníku cizí dostane pokutu, místní se nic neděje. Pak ovšem o tom co je porušení vyhlášky rozhoduje policajt, nikoliv zákon. Policajt není nad zákonem.

 


0x
avatar bimbam

Trochu smutná zkušenost z minulých let: V příštích volbách kandidujte do obecního zastupitelstva. Pokud se stanete zastupitelem, věci se pohnou. Pokud budete přímo v radě obce, pohnou se rychleji a pod ony budete mít chodníček nebo velké květináče.

 


0x

Bohužel, věc neřešená a přenesená z minulých stolení. Obce to neřeší a pak to takto dopadá. Auta je třeba někde parkovat - na to by se mělo při rekonstrukcích komunikací a ploch myslet - zde se na to opět a zas někdo vys*al. Vzadu je vidět, že auta parkují na hraně nějakého potoka.

Vozovka je z této strany vykrojená vzadu plotem - vozidlo tedy přímo nepřekáží - je relativné logické ho dát na vaši stranu - na druhé straně by jej musel každý objíždět a obcházet.

Druhá strana je legislativa, ta tu dodržena není, ovšem ani dodržet nejde - pokud zavoláte policii mohli byste se divit, že vás vykáže všechny a budete pakrkovat někde o kilometr dál.

Na mě to působí spíše tak, že se snažíte vykonstruovat problém tam kde není. Reálně tam ty vozidla vadí čemu? Z oken stejně přes ty kytky nevidíte a kdyby ano tak máte výhled na co? Na zeď domu naproti?

 


0x

Vedle zaparkovaného auta je kanál. Já v noci chodím na nočník a ráno ho vylévám z okna do toho kanálu ... ;)

 


0x
Kupte si za par tisicovek dva vraky a misto pod okny s nimi obsadte

 


0x

Připomíná mi to jedno místo u Bobravy v obci kousek od Brna ale to bude asi náhoda.

Určitě je ten pozemek obce až těsně k obvodní zdi? (chtělo by se to mrknout do katastru). Většinou byly tyhle cesty označené jako pojezdový chodník. Nevím jaká přesně pravidla pro něj existují ale stání těsně u baráku docelá brání v přístupo k němu (kdybych chtěl na domě z venku cokoli dělat tak tohle by dost zavazelo. Další možnost je si ten pozemek před barákem pronajmout čistě pro sebe (chtěli za to v obci asi 2000kč na rok).

 

Ano - kdyby nááááhodou bylo zcela teoreticky jednou potřeba na polorozbořené staré chalupě něco udělat na venkovní zdi... kvůli tomu budu komplikovat život všem - hlavně, že tam je prázdno *ee*

 


0x
avatar ingjirimares

Jsou věci řešitelné v rámci zákona a věci neřešitelné . Do těch neřešitelných se nikomu nechce. V případě , že by se jen přeci podařilo vytěsnit souseda z parkování před vaším domem, se také on bude domáhat toho, kde bude moct parkovat a pokud se jiné místo nenajde, je věc neřešitelná. Potom záleží jen na lidské domluvě. Taková je situace v Praze, že se lidé z parkingu vytěsňují bez možnosti co nejbližšího zaparkování u domu. Možná uspějete na odboru dopravy, který by to měl řešit, nebo také ne.Na vesnici jsou si lidé trochu blíž ( soused může být dobrý známý starosty a pod.), tak to může dopadnout jakkoliv

 


0x

Tak si dejte pod okno kvítka, at mu padá listí a kvítí na kapotu,přelívejte, at mu kape hlína/bahno/substrát na kapotu. to ho pak přejde chuť tam parkovat, když musí to auto pokaždé umýt.

 


0x

Tak v každém případě je to nepříjemné, ale je to bohužel daň zřejmě minulosti, že máte dům na špatném místě...

Pokud to obec nevyřeší nějak ve Váš prospěch, tak asi máte smůlu, nikdo nic neporušuje... .

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]