Měříte u bazénu alkalitu vody?

Od: odpovědí: 7 změna:

Mám prosím dotaz, měříte u bazénu alkalitu vody? my to nikdy nedělali, letos se pereme s tím, že pořád se nám nedaří mít více dní po sobě klid a voda je buď to zakalená nebo nazelenalá, už jsme nasypali dost různé chemie, říkám si, jestli zkusit koupit ještě něco právě na zmíněnou alkalitu. Alkalita a pH vody se ovlivňují, pokud chápu správně. Pokud nekolísá pH tak nemám alkalitu řešit? Možná blbá otázka, ale jsem na ten bazén letos uplně sama a zoufalá...

7 odpovědí na otázku

 

 


3x

PH vody a alkalita vody je jinými slovy jednoa to samé.

 


2x
avatar figurek

Já nejsem expert na chemii, můžu vám říct že na škole jsem ji bytostně nesnášel a dodnes nesnáším, ale tohle si pamatuji.

PH je stupnice, která má na jedné straně kyselost, uprostřed neutrál, na druhé straně alkalitu. Takže alkalita není nic jiného, než stupeň PH.

Ono by spíš chtělo nechat si udělat rozbor vody, aby vám řekli z čeho ten zákal je a odkud se vlastně bere. Píšete, že jste do bazénu nasypali dost různé chemie. Docela normálně se mohlo stát, že se vám v bazénu rozběhla nějaká reakce, ze které se něco vysráželo.

 


2x
avatar totak
Ten bílý zákal může být i od předávkování vločkovače. Hodně lidí dělá tu chybu, že se jim zdá že vločkovač nezabral a tak ho tam nalije 2x-3x a pak se nestačí divit.
To je stejná chyba, jako sypat kvanta chlóru do vody která nemá upravené Ph kolem 6.8 -7

 


0x
avatar jabraka

Už jsem tu jednou odpovídal na podobný dotaz.Pokud vzniká v bazénové vodě nějaký zákal,pak je při správné doporučené hodnotě pH problém v bakteriální činnosti,nebo tvorbě řas.To lze řešit určitými technologiemi,zejména odstraňování fosforu z vody. a účinné filtraci.

JABRAKA

 


0x
Mam 10 kubiku. Upravuju jen ph ke spodni hranici tak jednou tydne. Do vracecky vody davam dve mini tablety nejake trio neco, vydrzi tak tyden. Obden dam cca 2dc sava a nic vic. Kazde rano i vecer par minut cistim sitkou a jednou za 14 dni vysaju bordel na dne. Vetsinou je to takovej natahanej pisek/prach. Jednou mesicne vycistim filtraci. S timhle postupem nemam zadny problem s vodou. Je ze studny a tvrda. Pozivam merici prouzky a tam vidim ze mam vysokou alkalitu to neupravuju. Hlidam jen to ph. Pri pouzivani sava nevidim ani obsah chloru.

 


0x
Ak nenapúšťate bazén dažďovou vodou a nelieta Vám pH ako na hojdačke, alkalitu príliš asi riešiť nemusíte. Testerom na celkovú alkalitu zmeriate koncentráciu hydrogenuhličitanov (mg / l). Tie pôsobia v roztoku tlmivo na kyseliny (aj zásady) vo vzťahu k schopnosti zmeniť jeho pH. Druhý spôsob merania alkality je určenie látkového množstva kyseliny, ktoré zrazí pH jednotkového objemu roztoku na hodnotu 4,5. Tzv. kyselinová neutralizačná kapacita. Ale s takýmto testerom pre bazény som sa ešte nestretol. Dá sa však urobiť samodomo za pomoci pH testeru titráciou HCl (pri dodržaní elementárnych pravidiel bezpečnosti) a podľa chemických tabuliek si to prepočítať na tie hydrogenuhličitany.

Při měření pH se samozřejmě měří celková kyselost vody.Obsah hydrogen uhličitanů je iluzorní,u dešťové vody se jedná spíše o obsah kyseliny uhličité z pohlceného oxidu uhličitého ze vzduchu.Ten má velmi příznivý účinek na udržování optimálního pH,jde o pufrování ,stabilitzace pH.Soli kyseliny uhličité se mohou tvořit až přídavky chemikálií zvenčí.Asi není optimální,plnit vodu jakýmikoliv chemickými solemi.Pro desinfekci stačí SAVO,přidávat až při snížení obsahu chloru.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]