Izolace mezi základní desku a podlahové topení

Od: ® odpovědí: 27 změna:

Dobrý den, Chtěl bych se prosím optat kolik by měl být polystyrén mezi základní deskou a podlahovým topením. Projektatnt mi napsal v projektu 15cm a zdá se mi to zbytečné. Bude to v roubence kde trámy mají 26 cm. Děkuji

27 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar jenyk
15 cm, klidně i víc.
Projektant si to nevymyslel, k té hodnotě nějak došel. Proč topit v zimě krtkům?
Navíc, co s tím mají společného trámy? Nebude ti vadit, že v rohu uvidíš místy skrz, ven?

i Krtci mají v zimě rádi teplo...*slunce**frajer*

 


1x

Uvědomte si základní věc . Do podlahy už nikdy více nepřidáte . Na zed se běžně dává cihla 30cm (to je jako 10cm polyše) a na to 15cm polyše jako izolace . Celkem tedy nástřelem 25cm polyše (R 6,5)

Vy dáte do podlahy 15cm a vlastně ještě dáte na něj tepelný zdroj co bude zářit do země. Tudíž rozhodně nejdětě u podlahového topení pod 20cm polyše. Kdyby to bylo bez podlahového topení tak těch 15cm je dostatečných.

Pod podlahovku se dává reflexní folie. samozřejmě čím víc izolace tím líp ale praktická funkčnost toho polystyrenu na terénu v nepodsklapeném baráku je 1,5 m po obvodu ,taky hodně záleží na zateplení soklu a základů

 


1x
avatar jabraka

Záleží také na tom,jestli chalupu obýváte jen v létě,nebo celoročně.Pak se uvažuje o návratnosti nákladů za topení.Když jedu na chalupu,trvá jeden den,než se celý systém podlahového tepení ustaví a podlaha začne topit.Druhý den se začne vyhřívat zdivo a stěny a když odjíždíte z víkendu,tak je chalupa akumulována a teplo,které jste pracně dodali,jen po vypnutí podlahovky zbytečně vychládá-.Zde se uplatní rychlé vytápění ,tedy ohřev vzduchu uvnitř.Aby si obyvatelé tepla domova užili.

Pokud jde o trvalé bydlení,pak se základová deska,samozřejmě s kvalitní hydroizolací,zateplí proti úniku tepla pro krtky,aspoň 20 cm deskou z polystyrenu.Na něj jen systémová deska s a co nejslabší krycí nášlapná deska.Ja preferuji záklop podlahovou deskou RIGIDUR.

JABRAKA

 


0x
avatar milancukrar

Josko,

Je pravda, že se Vám to zdá, že je to hodně, v poměru k špatně izolavané stěny, ale opravdu 15 cm není nic moc. Když už stěnu máte mizernou, dejte alespoň do podlahy pořádnou izolaci. A kvalitní okenní zasklení.

Milane, kolem roubenek se pohybuji dnes a denně.
Že si tam lidé nechávají dát ty nejobyčejnější okna co se vůbec nechají udělat, na to jsem si už zvykl a ani se kvůli tomu nerozčiluji. To je prostě každého věc.
Ale 68 okna, dvojsklo a proti tomu vevnitř dubový dveře, jasanový schodiště, kachlový kamna přes půl světnice... vždyť nemusím všemu rozumět.

Jenyku, my spolu často souhlasíme, takže Vás nemusím přesvědčovat. Občas tazatelům sdělím, že dvojskla jsou ty nejhorší okna, co se vyrábějí. Opravdu chcete ty nejhorší okna?

Milane, je to tak. Já se už ani neptám, jestli chtějí nejhorší okna. Jen se zeptám, zda-li opravdu 68, často je mi odpovědí,
- vždyť jsou v projektu.
Ale sem tam se někdo zamyslí a změní to. Poslední dobou často i špaletový okna. Tak by to ostatně v roubence mělo být. Uznávám, že samotný roubení již nestačí dnešní době, ale když chce někdo retro baráček...

 


0x
avatar ingjirimares

Projektant má uvažování typu - dodržení tepelné normy a přes to vlak nejede. Z vašeho pohledu, kdy trámy mají 26 cm, je pak 15 cm polystyrenu hodně. Přes trámy vám unikne více energie , než se protopí do země. Tedy uvažujete správně a můžete s klidem ubrat, pokud to ovšem nejde s projektem na stavební povolení.

 


Děkuji za rady takže opravdu 15 cm nechám , popř. zvednu na 20 cm ještě uvidím, okna budou samožřejmně dřevěná , žádný plast , na podlaze lino atd.

Okna, jasně jen ty nejlepší, ale jaké bude zasklení?

To je důležité.

Jak říká Milan. I v dřevěném euro okně existuje to nejhorší. Profil silný 68 mm a dvojsklo.

Budou dvojskla ale profil nevím, dodavatele ještě neřeším, to až příští rok

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]