Prokápávání vody ve šroubení

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den, potřeboval bych poradit. v jednom šroubení začala prokapávat voda viz foto. Netuším co to je za typ ale při pokusu utáhnout závit voda stále prokapává více. Dá se toto opravit svépomocí nebo to je už na topenáře?

Díky


Prokápávání vody ve šroubení
Prokápávání vody ve šroubení #2
4 odpovědi na otázku

 

 


4x

Podle fotky je to filtr v nějakém potrubí.

Musíš na obou stranách zavřít nejbližší kulák / uzávěr. Pak můžeš tu netěsnící zátku vymontovat. Přitom zkontroluješ nebo vyčistíš i filtr uvnitř a vyměníš těsnění na dosedací ploše zátky.

Zdá se mi to jednoduchý. Jestli to zvládneš sám - to musíš posoudit ty.

 


4x
avatar figurek

ano, topenářské spoje se dají opravit svépomocí. Základní metoda je namáznout prokapávající spoj epoxydovým lepidlem, ale to je opravdu improvizace, která problém neřeší.

To co vidíte je filtr na rez a nečistoty a vám kape jeho zátka. Je otázka, jestli má pod sebou normální těsnící kroužek, ale vypadá to, že má. Vypusťte systém, vezměte hasák a zátku vyšroubujte. Těsnění vyhoďte, sítko filtru, závity a dosedové plochy očistěte, na zátku nasaďte nový kroužek a zašroubujte ji zpátky.

Žádná velká věda. :)


těsnící kroužek to žádný nemělo. Díky za rady, dám tam těsnící kroužek a zašroubuju zpátky

 


0x
Uzatvoriť ventily, odkrútiť zátku, očistiť spojenie (vrátane samotného filtra), máznuť trošku silikónovej vazelíny (indulony) a zakrútiť. Ak je tesnenie viditeľne poškodené, tak kúpte nové.
V prípade núdze sa dá použiť aj teflonová páska namotaná na závit s presahom do plochého spoja, či polyamidové vlákno. Ale pozor, spoj je za sitkom filtra, ak sa kus pásky utrhne, tak preletí časťou systému, ktorú má ten filter ochrániť. Ak je tam liatinový kotol, nič sa nestane. Ak tepelné čerpadlo s doskovým výmenníkom, tak sa asi tiež nič nestane, ale pri šťastí môže pripchať jednu z (mnohých) častí labyrintu výmenníku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]