Který plyn do zapalovače

Od: ® odpovědí: 9 změna:

Koupím zapalovač a krásně hoří. Ale když náplň dojde, naplním ho plynem ROYCE a zapalovač má malý plamínek i na max. Máte nějaký plyn vyzkoušený?

9 odpovědí na otázku

2x

Toto sa stalo aj mne. Mám za to, že sa do zapaľovača dostali pri plnení nečistoty - buď z ventilu alebo zo "spreju" - a upchali trysku.

0x
Je to hlavně naplněním, tlakem v zapalovači. Zkuste vícekrát naplnit...

S původní náplní pěkně hoří i s minimem náplně. ROYCE zatřesu, naplním, znovu zatřesu, znovu plním opakovaně do plna a pak blbě hoří celá náplň.

0x

Tlakem plynu to asi nebude, spíš se přicpává tryska. Některé zapalovače mají možnost dodatečné regulace trysky. Když sundáš kryt trysky, je tam ozubené kolečko navlečené do většího kolečka s páčkou, kterou se seřizuje ta tryska. Stačí kolečko vyvléct, vnitřním kolečkem pootočit ve směru hodinových ručiček a opět nasadit.

0x
Používám pouze tento plyn, který je v průhledné nádobce.
Který plyn do zapalovače

Dík, vyzkouším ho.

27.07.20 18:52
Za málo

0x

Kolega (+) plnil zapalovače PB s lahve přes redukci a nikdy neměl problém se zapálením natožpak s hořením.

0x

Hezký den. Používám Xikar Premium Butane (Gas Butane) s nálepkou "nejčistší butanový plyn s téměř nulovým podílem nečistot"..."Používáním tohoto čistého plynu dosáhnete prodloužení životnosti vašeho zapalovače"...pak také občas David Ross jak píše Pavlos. Oba jsem mnohokrát plnil do nejlevnějších plnitelných zapalovačů jakožto i do drahých dýmkových a nikdy žádný problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]