Jaká výška 1 m krychlového kamene?

Od: ® odpovědí: 14 změna:

Dobrý den.

Potřeboval bych orientačně vědět, jaká bude asi vrstva po ušlapání - drceného kameniva s ostrými hranami - jak se s ním sypou v zimě chodníky - na ploše 7m x 1,5m. Jednalo by se o 1m krychlový. V tomto obdélníku budou kameny rozhrnuty a urovnány železnými hráběmi a lehce ušlapány asi pěti dospělými lidmi - každý tak kolem 80kg, kteří budou chodit po ploše najednou asi 1/2 hodiny. Zdůvodu zhutnění.

Děkuji za případný odhad.

14 odpovědí na otázku

 

 


2x

Taky trochu záleží na podkladu a frakci,někde mezi 7 - 10 cm. Nevím jestli chůze lidí má nějaký hutnící efekt ,možná kdyby všichni organizovaně poskakovali na nějaké desce...


Podklad je beton. Kamínky jsou maximálně 1/2 cm. Spíše menší - mám jich ještě kolem domu u chodníku spousty a žádný není větší. Hutnící efekt tedy neřešme. Zajímalo by mě, jak vysoko ty kamínky asi budou, když se rovnoměrně rozhrabou.


Spíše mi jde o to, jak se toto orientačně počítá. Ta výška.

Na té ploše to udělá asi 9cm,pokud tedy jsem neudělal chybu.

 


2x
Nemohu si pomoct, ale připomíná mi to slovní úlohu z matematiky.
Nepracujete náhodou pro Cermat?
Můj odhad je 9.39cm, ještě záleží jestli budete podávat pomocníkům 12° nebo 10° pivo. Pak by mohlo hutnění probíhat celým tělem v závislosti na okolní teplotě. Ale to už je jen spekulace. Ještě závisí použité frakci kameniva. (Tj. 0/2 0/8 4/8) z vašeho popisu není přesně určen typ.

 


0x
avatar jenyk
Lidí tam může chodit třeba dvacet, klidně celý den. Ovšem nezhutní skoro nic.
Netřeba žádný odhad, neb matematika základní školy praví, že na tuhle plochu udělá kubík štěrku vrstvu necelých 10 cm.

 


0x
Domnívám se, že po dobře provedeném zhutnění by výška vrstvy takto drobného kameniva mohla být cca 7,5-8 cm. Počítejte s nutností zhutnit i podklad.
U nás v půjčovně stojí 80kg nebo 100kg hutnící deska na den asi pětistovku. Mají myslím i jiné typy.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]