Nářadí Parkside z Lídlu. Kupujete si ho?

Od: ® odpovědí: 27 změna:

Sleduji nabídku tohoto nářadí v letácích Lídlu a pak se na něj dívám i v regálech. Mám doma pár těch to strojků a jsem s níma docela spokojený. Plotostřih, Příklepová vrtačka, Vyžínač(má sousedka),Úhlová bruska. Fungují a jsem s nima spokojený. Co nebylo dobrý a pořídil si to známý, jsou dva typy brusek na vrtáky, nůžky a nože. Dokonce jsem to našel prý nerozdělané ve Sběrném dvoře od nějaké starší paní. Vyhozené. Tak, co by na to?

27 odpovědí na otázku

5x

Na domácí radost asi dobré, ale mě stačila jedna zkušenost a od té doby nic v Lidlu elektrického nekupuji. Vyžaduji kvalitní nářadí s dlouhou výdrží, dostupnou sítí servisů. Tam Lidl s Parksidem zaostává.

Sorry jako, ale pokud chcete profi nářadí a servis, tak snad nikdy nepůjdete do lidlu koupit vyloženě hobby vercajk.

4x

Krom nabíječky na auto nemám nic. Bity na šroubovák jsou jako z bláta, ale chápu, že na takové to domácí žvýkání to stačí a službu udělá.

3x

Mám již druhou vrtačku,pak aku vrtačku,aku rozbrus,a k tomu ještě delta brusku ,horkovzdušku a el.sponkovačku.Drobnosti jako sadu bitů,klíče nepočítám.Jsem s tím spokojen.

"Mám již druhou vrtačku..."

Za jak dlouhou dobu? Proč máte už druhou? Já mám od jisté firmy "neprofesionální" vrtací kladivo. Rozhodně ho nešetřím (nejen postupná rekonstrukce činžovního domu). Po 11 letech provozu zcela bez problémů (i když sklíčidlo už by si výměnu asi zasloužilo, 5mm vrták už mírně hází). Od stejné firmy mám 16 let akušroubovák. Jediná "oprava" za tu dobu byla 2x výměna baterie. Z Lídlu tedy nemám nic elektrického, ale sada malých šroubováčků, které byly doslova na 1 použití a zahradnické nůžky, které si jednou čelistí dokázaly vystřihnout šponu z čelisti druhé ve mě v nářadí z Lídlu zrovna důvěru nevzbuzuje.

Zmařil jsem si ji vl.vinou asi měsíc přek koncem záruční doby.Vrtal jsem ocel asi 7mm tlustou vrtákem stupňovitýmna průměr 25mm,nadorazt bez odpočinku. vrták taky z lidlu vydržel ale vrtajda nikoliv.Do cca měsíce od podání reklamace jsem měl peníze doma a kopil si druhou.

Jak uvádíte ten výčet nářadí, tak mě zlobila právě ta sponkovačka u které nedržela pružina se sponkami. Šlo to zpět a vrátili peníze. Naproti tomu sada klíčů, kterou mám 10 let a použiji jen občas na pracovní " žvýkání" , je dobrá

3x

Tak je to prostě hobby nářadí na občasnou práci a myslím si, že něco do sebe taky má... Každý, zejména technický laik očekává, že za pár kaček pořídí technický zázrak! Zázraky se ale bohužel nedějí.

Na častou práci je opravdu třeba mít profi nářadí! Kdo sním dělá, tak už ví, že profi nářadí před 20,30 lety bylo zpravidla, obvykle (pro hnidopichy) spolehlivější... Ona ta honba za co nejvyšším výdělkem z prodeje a zároveň dosáhnout přijatelné ceny něco stojí... Prostě z nářadí je mnohdy jenom spotřebák... Peníze se musí točit...

2x

Jediné, co mi nefungovalo a vracel jsem, byla bruska na vrtáky. Jinak mám kotoučovou brusku, vibrační brusku, akuvrtačku, svářečku, nějaké drobnosti, všecko bez problémů.

2x

Mám od nich aku šroubovák, vrtací kladivo, hoblík, pásovou a exc. brusku, multibrusku a tavnou pistoli. Vracel jsem už jedno vrtací kladivo (nefungovalo sekání) a 12v aku šroubovák (házelo vřeteno). A naposledy křížový laser, který venku ve stínu byl videlný z 50 cm a dál ani ťuk. Věci typu klíče, šroubováky, svítilny atd. ani nepočítám. Dělám s tím na chatě a super. Pro hobby použití to stačí, na profi použití bych to nebral, protože upřímně nevěřím, že se to najednou nevysype. Velký plus je, že to většinou dodávaj v kufru s nějakým základním příslušenstvím (bity, vrtáky, nástavce). A druhý plus, že je na to tříletá záruka.

první, druhý, ...třetí popsaný problém. :( Asi bych nikdy do Parkside nešel. Kupuji 20 let jen Bosch (modré-profi nebo zelené-hobby), Makita a max spokojenost. Aku i na 230V, asi více jak 20 nářadí pro domácí práce (rodinný domek). Navíc při registrace prodložená záruka na 3 až 5 roků. Proto rád si připlatím. Prodejci v akcích značek nesnižují cenu, ale dávají hodnotné PLUS. Například u výkonné úhlové brusky za 2500 Kč, přidali za 700Kč kotouč na beton. Ale musí se hlídat a vybírat on-line shop.

2x

Pro každodenní práci to samosebou není. Běžný kuťák mého typu to použjie tak jednou za čtvrt roku a na to je to v pohodě. Jen mám trochu strach z akumulátorů, ale zatím všechny drží.

Co jsem si zjištoval-aku není problém ,celý XV20 Team 4Ah je za cca600kč kdežto repase aku či nové (namátkově na ELU vrtajdu-nesehnatelné a náhrada EZWA je za asi1500kč ,12V 2Ah na BD repas na 900, nová 1200)

1x

Pracuji s nářadím jen občas.Vrtací kladivo,aku nářadí,nabíječka AKU,pumpa,plotostřih s řetězovkou na tyši,atd.Celkem spokojenost.

JB

25.07.20 23:49

1x

Ne.

1x

Nářadí zásadně nekupuji v trafice, ani v potravinách. Nejsem profesionál, ale nejrůznější nářadí používám téměř denně a potřebuju, aby něco vydrželo. Poslední věc, kterou jsem koupil v Lídlu byla sada "hodinářských" šroubováků. Jeden vypadl z rukojeti při 1. použití, druhý se zkroutil do vrtule při pokusu o utažení šroubku v obrubě brýlí. Tak takové náředí fakt mít nemusím.

doplněno 26.07.20 09:26:

ra252 - Nesrovnávejte nářadí koupené před 30 lety v německu s dnešním nářadím dovezeným do ČR. Je to podobné, jako kdybych srovnával kvalitu své cca 40 let staré, dodnes bez větších problémů fungující tiskárny se současnou (značkovou) tiskárnou, která mi neopravitelně odešla 2 měsíce po záruce.

Skoro před 30 lety jsem koupil vrtačku. Příklepovku na 220V. V Německu v obchoďáku vedle potravin. Bosch černo-oranžová amatérská řada. V přepočtu tenkrát vyšla na 2000 Kčs, Narexka byla za 2500. Nadělala stovky děr, do našeho betonu vrtá nesrovnatelně rychleji, než "profesionální". Zatím se rozpadla pouze papírová krabice, jinak je pořád v kondici.

1x
Mám tu jejich performance vrtačku, aku flexu a aku a normální vrtací kladivo.
Používám to na montážních a od té doby co mi několikrát u zákazníka (kde pracovalo souběžně více lidí) zmizelo nářadí, tak značkové nekupuju.
Flexa a aku kladivo je silně návykové.
Nedovedu si už představit pracovat bez nich.
Navíc 5let záruka se taky hodí.
Pak mám jejich horní frézku a drážkovačku, ale ty nepracují tak často

Vloni jsem si půjčil od kámoše bateriové strojky od Partnera. Teleskopický plotostřih a řetězovou pilu. Od té doby jsem těm ,,baterkám,, nějak propadl. Tenkrát se měl šéf zeptal, jak brousím vrtáky. Tak říkám. Vezmu vrták, zapnu brusku a brousím. On si poručil koupit postupně ty brusky. Postupně si zničil několik vrtáků, nůžky a nůž. Ještě mám přímočarku s držákem na řezaný materiál.

0x

@keebleek - ještě doplním třeba k úhlové brusce a výběru - napíši si požadavky, příklad: napájení 230V, plynulý rozběh, brzděný kotouč při vypnutí, velikost kotouče např 125mm, váha co nejnižší, nasávání chladícího vzduchu z místo nižšího prachu, pouzdřená ložiska, regulace otáček (pro brusný papír nízké, řezání betonu střední, řezání kovu vysoké), ... Potom zkouknu pár diskusí/fóra odborná a dostupnost servis v Česku u výrobků nad 2000 Kč, možnost prodloužení záruky (bezplatné). Určitě ke značce NEPŘÍMO při výběr přihlédnu, což je dáno dostupností servisu.

Nevím ,ale s tím servisem to vidím takto:opravím sám=OK,nejde-li =vyhodím a novou. Nová vyjde levněji než oprava staré flexy!Párkát jsem byl svědkem kdy oprava stálo jen 50kč více než stejná rozbruska ale úplně nová!

S opravama je problém. Náhradní uhlíky dávají víceméně ke všemu a ostatní složitější věci jsou většinou natolik kombinované s plastem že jsou neopravitelné

Když Bosch, Makyta ... mají záruku 3 až 5 let, dostupný servis, proč neopravovat? Jak už jsem zde uvedl. Proč sám sobě opravovat? Zrovna u flexy velké za 3500 kč a malé za 1600 Kč Bosch nemám problém. Ale sekačka trávy Makyta ve 3 roku začala vybrovat, cestou jsem hodil do servisu v Brně, ověřili si prodlouženou registrovanou záruku a za týden opraveno. Zadara a čisté ruce.:)

0x

Mám ponornou pilu, horní frézku a ocasku - na 230 V. Na to moje kutění to stačí. Aku příklepovku mám ale od DeWalt - ta je v provozu častěji.

0x

Kupuji v lídlu nářadí a docela rád. Tři roky záruka a bezproblémové vrácení peněz Vám jen tak někdo nenabídne. Zamiloval jsem si 20V aku program. Na X nářadí jedno aku - parádní záležitost. Od Parkside mám roky delta brusku, bourací kladivo (už druhé, ale první se rozbilo ještě v záruce a udělalo spoustu práce), horní frézku (tady kvalita zpracování trochu pokulhává), prům. vysavač (dnes bych si připlatil a koupil se spínanou zásuvkou), AKU věci 20V: akuvrtačka (20V), vyžínač, křovinořez, vše v pohodě. A ještě od Florabest benzínovou sekačku se startérem (- motor BS) a drtič větví. A pak různé drobnosti a mixér. Jinak ale flexu mám už roky od Makity - skoro tu nejlevnější na 150 kotouče a pořád valí jak ďas - je to dříč a odbrousila teď na baráku polovinu plechové střechy. Na flexe, pokud ji člověk používá často, bych nešetřil. Makitu můžu jen doporučit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]