Čím natřít topení,syntetika x akryl

Od: odpovědí: 10 změna:

Ahoj,
prosím vás, čím natřít topení. Je mi celkem jedno jak to bude vypadat.. Jen jestli syntetiku nebo akryl, mám tady Swingcolor na radiatory a je to akryl, jeden týpek řekl,že prej je lepší syntetika(tu jsem chtěl dřív koupit od značky Radbal) nakonec mám tuhle. Nechci aby mi to pak smrdělo třeba týden :D Díky
Samozřejmě bílá barva

10 odpovědí na otázku

2x

Za mě syntetika posmrdì

ale drží déle

2x
Natiral jsem eternalem na radiatory, akrylatovym a po deseti letech je porad stejny, takze o syntetice bych prave kvuli smradu ani neuvazoval.

1x
akryl se hned ochmata, odre, syntetika smrdi, ale je "na furt". Mozna ten na radiatory je lepsi ale ja uz jsem na akrylove barvy po deseti letech zanevrel, vyhozene penize

0x

Očistit, pak základ a vrchní syntetiku. Nějaké dva v jednou neuznávám. Ze zkušenosti jedině základ a pak vrchní email. A vydrží to roky.

0x

Je nesmysl natírat v dnešní době doma cokoliv rozpouštědlovýmí barvami.Natírat litinové radiátory je jen vzhledová záležitost,Volil bych každopádně řídký nátěr disperzní,Aby se nevytvářela zbytečně silná vrstva a zhoršovala přestup tepla.Takže starou barvu odstranit a řídkou disperzí natřít.Plechové radiátory vyhodit a pořídit nové..

JABRAKA

0x

Z praktických důvodů je lepší radiátory barvit akrylátovými barvami. Dobře se čistí štětec vodou, když ukápne vedle, hned se setře vlhkou houbou a za třetí v létě nesmrdí jako syntetika.

Jednou jsem v létě v 30 st. vedrech natíral syntetikou staré paní a ta mi pak volala, že to šíleně smrdí, že se tam nedá být. Od té doby raději natírám radiátory vodou ředitelnými barvami. Kryvost je nepatrně horší . Přídržnost k podkladu je dostatečná.. Vždy natírám 2x .

Mám kompresor a stříkací pistoli, mám to striknout at je to rychlé? Je mi jedno jestli se ochmata nebo tak.
Jakou vhosnou barvu na strikani? Děkuji

Muzu pouzit tu 2v1? Jinak ji asi vyhodim :D chápu že neni úplně nejlepší.
Muzete, ale 2v1 neni moc presne oznaceni, hlavni je co rika vyrobce. A hlavne si ten povrch trochu pripravte.

Na každé barvě máte napsáno, jestli je vhodná ke stříkání a jakým ředidlem ředit. Stříkat článkový radiátor na stěně je dost nešikovné, pokud je deskový, půjde to rychle. Chce to vhodnou barvu aby to nestékalo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]