Vnitřní nátěr trubek

Od: odpovědí: 10 změna:

Zdravím.Je to možná hloupá otázka,urezly mně dvě plotové trubky,původní majitel je mněl natřené nějakou stříbrnou barvou,nové mám zvenku natřené Hostagrundem a přemýšlím čím a jak bych je natřel zevnitř.Díky za odpověď.

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar jabraka

Pokud jsou použity plotové sloupky z ocelových trubek,musí na nich být čepičky ,by do nich voda nezatékala.Zkušení zahrádkáři nalejou do trubek trochu vyjetého oleje.

JABRAKA

 


2x
avatar ingjirimares

Plotové trubky se zevnitř nenatírají, stačí 2 vrstvy antikorozního emailu základ + vrchní v jednom, např. Alkyton, Hemerite a pod. , horní úzávěr trubky - plastová uzávěra. Pokud nezanedbáte údržbu - obnovu laku, tak trubky vydrží věčnost za předpokladu, že vám psi sloupky nebudou očůrávat a za předpokladu, že se v blízkosti nevyskytují bludné proudy.

 


1x
avatar clas

A co pouzit vosk na dutiny pro automobily...a je ta v baleni i aplikacni hadicka cca 30cmeshop-upepanka.cz/...

 


0x

A víš proc urezly zevnitř a ne zvenku?

Myslím, že nejvíc reznou a taky uhnijií tam kde lezou do betonu. Tam bychto asi řádně očistil, natřel a natáhl kousek smršťovací bužírky. Pochopitelně nahoře musí být řádně zavičkované.

Hádám, že ty dvě Vám uhnily až dole

Urezne vzdy dole protože se tam drží voda.Je treba na konci mit uzávěr jako kloboucek ne jen špunt. Dela se taky ze se do trubky nacpe papir a vrsek trubky se vyleje jemnym řidkym betonem a čepičku.

 


ty dvě co měním mám nové,zvenku jsem je natřel Hostagrundem a právě jsem si říkal že by to chtělo i něčím zevnitř

Proč né,rovnou z nerezu...

 


0x

Dobrý den. Kdysi dávno jsem stavěl cihlový pilíř / pro vrata/, který byl uvnitř vyztužen silnou ocelovou rourou. Aby uvnitř ta roura nerezavěla, poradil starý zkušený zedník zalít ji i zevnitř betonem. Tak se stalo, stojí to již 50 let a ani o milimetr se to nehnulo. Jak je známo ocel ve styku s betonem nerezaví.

ono je to trochu jinak,ocel bez přístupo vzduchu nerezaví..Když se sloupky vylijí řídkým betonem,nedostane se tam vzduch.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]