Sledování od souseda

Od: ® odpovědí: 16 změna:

Dobrý den

Když vyjdu večer za chalupu zadním vchodem si sednout na lavičku ,tak se asi za 1minutu rozvítí světlo u souseda v prvním patře.Mezi námi je žívý plot 3m.vysoký.Má tam nějaké zabezpečení chalupy,ale využívá na sledovačku-neustále jsem pod dohledem. Nevím co je to za systém a jak ho usvedčit ,že tam něco má.Obtězuje.Poradte prosím?Děkuji.

16 odpovědí na otázku

 

 


7x
avatar martincakl

To je celkem běžná záležitost..Máme souseda podobného..a bereme to s humorem, alespoň se zasmějeme.

Ale to že se u souseda rozsvítí žárovka, to trestné opravdu nebude...

 


5x

A zeptal jste se na to souseda? Není to jen světlo s čidlem na pohyb? Také máme takové světlo na chalupě vzadu na zahradě, naše reaguje jen na pohyb na našem pozemku.


Když nebyl doma ,tak jsem se mu díval co tam pod pergolou z dálky má a světlo na čidlo tam je ,ale vůbec mu nesvítí dole-zapne se světlo v prvním patře ze zadní strany-jestli to má propojené?Má na trámě na pergole ještě malý obdelníček10/5cm a vede od něj drátek,ale vypadá to jako malý solární panílek otočený na nás.

 


4x

Takhle nějak začíná paranoia.

To, že jsi paranoidní, neznamená, že po tobě nejdou... *smich*

 


3x
avatar babkazov

Přijde mi to jako nesmysl. Když na tajňačku chci někoho sledovat, nebudu si rožínat světlo za zády.

presne.. sledovat se da jedine potme

 


3x
avatar gotrekzagary

Podle mne to má soused jako bezpečnostní opatření... Čidlo zaznamená pohyb na určitém místě pozemku (v tomhle případě zřejmě zasahuje až k Vám) a automat rozsvítí světlo v prvním patře, aby to vypadalo, že je někdo doma.

Soused to tam má jako prevenci před vykradením, nikoliv proto, aby Vás sledoval.


Já si myslím,že to má prevenci před vykradením a taky to využívá na nás-dvě muchy jednou ranou.Nech si má ,ale nech neobtěžuje-je ticho ,tak dáme kočárek s miminkem ven a začne dělat randál-musí dobře vědět co se u nás děje na dvoře ,má na to dvě místa,kde nás vidí-wc okno+ zahradní domek ,tam se někdy schovává.

Souhlasím s předchozími komentáři.

1. při sledování souseda si nebudu rozžíbat světlo v patře

2. kdybych chtěl odradit zloděje na chalupe, tím že vzbudím dojem že v domě někdo je udělám to podobně

Skuste za sousedem zajítm jestli by si to zařízení neseřídil tak aby nereagovalo na váš pozemek... Případně se zeptat jak to funguje že by se Vám hodilo něco podobného. Proč hned hledat ve všem naschvály...


On to večer zapomene vypnout,tak se mu to tam rozsvítí-poslední dobou mu to nesvítí-asi něco tuší.Přes den on tam něco dělá hlučného a já vyjdu ven po špičkách vzadu na dvůr -on přestane dělat a vyběhne na zahradu a dělá že tam něco dělá-taková jeho trapárna.Má to tam propojené na více místech.Jak mně už dost sere,tak si s něho začínám dělat srandu.Chceš sledovat ta,běhej,stačí vyjít ven a ze dveří přes den zamávat rukou a běhá tam ,jak trefený jelen.

 


2x

Pokud nemáte jak dokázat, že je tam někde sledovací zařízení, nic s tím neuděláte. Situace by se změnila, kdyby se nahrávky vašeho pozemku objevily na veřejné síti. Pak už by se mohlo jednat o trestný čin. Na pouhé rozsvícení světla nic neuhrajete.

Ovšem není problém mu to vrátit stejným způsobem. Pochopitelně bez kamery a nahrávacího zařízení.

 

 


0x
avatar milancukrar

Nevím co tam má soused, Vy to taky nevíte, tak to vyfoťte a pak se uvidí, co to je.

 


0x

To víte - láska je láska ..

 


0x
Jen jestli souseda nesledujete vy...
Když v jeho nepřítomnosti zkoumáte co kde má :D

 


0x

Sleduj ho taky. Nebo ho chytni za flígr a domluv mu.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]