Nejste přihlášen/a.
Ahoj, před nějakou dobou jsem se tu ptal na nutnost projektu kvůli revizi. Byl u mě revizák, měřil, vše v pořádku, ale aby mi mohl revizi udělat, chce po mně skutečný stav elektroinstalace. Je tu někdo, kdo takový dokument má a nechal by mě do něj nahlédnout, nebo poradil, co vše musí obsahovat a jak byl měl vypadat?
Nevím jestli stačí, když to bude kresleno rukou, schéma rozvaděče (s typy a hodnotami jištění, použitými kabely) + umístění světel, zásuvek a vypínačů na půdorysu domu, nebo to musí mít nějakou "profesionálnější" formu. Případně zda se kreslí i elektroměr, nebo až to co je v domě? (Dům má jeden chránič a ten je ještě před elektroměrem).
Jak případně zakreslit příslušnost zásuvky/světla ke konkrénímu jističi? Je potřeba kreslit i trasy vedení kabeláže?
Nebo je to celé nutné zadat nějakému projektantovi? Podotýkám, že žádná dokumentace bohužel neexistuje.
Díky moc.
R. technik by měl revizi i tak provést, instalaci zhodnotit a napsat něco ve smyslu - el. zarizeni schopné, neschopné bezpečného rozvozu. Chybějící dokumentaci následně uvede do závad. Chybějící dokumentace Ale není důvod a vystavení záporné revize. Spousta domů dokumentaci nemá, přesto se bez omezení užívají. Pokud ji ale přesto potřebuješ, najdi si projektanta, jako laik schéma nedokážeš namalovat, neumí to ani spousta elektrikářů, prostě ji umět kreslit nemusí.
Chybějící nebo neexistující dokumentace elektroinstalace není důvodem pro nesplnění revize. Skutečný stav elektroinstalace má revizní technik prověřit měřením této elektroinstalace. Zda-li umístění zásuvek a zon vyhovuje platným normám opticky vidí.
Chybějící dokumentaci může následně zapsat do závad. Ovšem jedná se lehkou vadu, která v konečném důsledku nemá vliv na bezpečnost nebo fuknčnost elektroinstalace.
Revize se vydává na rozvody. Za bytový rozváděč nese zodpovědnost jeho výrobce, a jeho stav reflektuje přiložený výrobní štítek na jeho zadní straně, krytu nebo dveřích - na něj se revize správně nevystavuje.
Revizní zpráva elektroměrového rozváděče je důležitá zejména při připojení odběrného místa k distribuční sítí NN. Zde se ověřuje pravdivost výrobního štítku a správnost vůči připojovacím podmínkám distributora k umístění elektroměru.
Jak by měla vypadat dokumentace skutečného stavu si nedovedu představit. Pokud je nějaké prováděcí schéma a dokumentace má vše s ní korespondovat. A z ní vycházet. Pokud není tak to nevadí. Ověřit ten skutečný stav je práce toho revizního technika. To je i význám toho slova z latinského revisio neboli "opětovné prohlédnutí, ověření skutečnosti"
nejlépe nakresleno ACADu do půdorysu včetně tras, protože je to projekt na realizaci, takže pro řemeslíka kudy to má tahat.
A to od přípojky včetně elektroměru a halavního jističe a bodu rozdělení PEN na PE+N
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.