Pojištění domácnosti

Od: Datum: 14.11.12 18:06 odpovědí: 6 změna: 15.11.12 05:35

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. S přítelem jsme v podnájmu. Pronajímateli za měsíc končí pojištění domácnosti. A chce na nás, aby jsme si ho zařídili my. Má na to nárok? A pak se chci ještě zeptat, když si vyřídíme pojištění domácnosti a pak třeba praskne potrubí nebo začne hořet kvůli elektroinstalaci, kdo to bude platit? My nebo pronajímatel. Bydlíme v panelovém domě, který stojí 30 let. Ve starým jádře a nikdo tu nic neopravoval. Máme strach hlavně kvůli tomu kdyby tu začalo hořet nebo něco podoného a celý panelák by vyhořel, na koho to padne. Pronajímatel ví, jak to tu vypadá, ale nehodlá s tím nic dělat. Trošku jsme ten byt zrekonstruovali, ale na elektroinstalace fakt nemáme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 18:11

zkusila jsem hledat a našla jsem toto - možná vám to pomůže se rozhodnout

http://poradci-sobe.cz/diskut…jisteni-domacnosti-v-podnajmu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 19:58
avatar

pronajímatel je povinen se starat o svůj majetek. Vy myslím platíte nájem a o tom to je. Nechtěli byste za měplatit třeba popelnice? Mě by to nevadilo. . . . . Pokud majitel nemá byt v pořádku a dojde k problému,je to jeho potíž. To je jak taxikáři u benzínky tankovat palivo.To bych nedělal.

doplněno 14.11.12 19:59:

samozřejmě pokud seobáváte krádeže resp. zcizení vašich věcí, pojistit se na toto můžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 21:03
avatar

Když jsem si před pár lety pronajímala byt přes realitku, předkládali mi potvrzení, že byt má majitel pojištěný. Byla jsem v několika pronájmech, a nikdy nikdo po mě nechtěl, abych ještě platila pojištění, vždy si to platili majitelé sami. Oni jsou pak také povinni odstranit veškeré závady. Já jsem třeba měla ve smlouvě, že jsem povinna zaplatit závady do 1000 Kč, to je běžná záležitost - jedná se samozřejmě o prasklé žárovky atd. Elektroinstalace je samozřejmě na majiteli. Pokud po vás chce pojištění, podle mého názoru to na vás zkouší a nemá na to nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 23:05

Pokud majitel bytu chce, abyste pojistili jeho domácnost, muselo by to být v nájemní smlouvě a to zřejmě není.Pokud praskne potrubí nebo začne hořet od elektroinstalace, je to problém majitele bytu, ať má nebo nemá pojištění. Sice nepíšete zda máte v bytě vlastní věci nebo máte byt pronajatý i s vybavením. Dal bych Vám jednu radu. Udělejte si pojištění domácnosti na částku, aby to pokrylo vaše vlastní věci a hlavně si udělejte pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. Jako příklad: vytopíte sousedy, pokud praskne stoupačka jde to z pojištění domu, praskne přívod k WC jde to za majitelem bytu a pokud přeteče umyvadlo jde škoda za Vámi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.12 23:14

Dobrý den,

§670 občanský zákoník :

Nájemce je povinen pečovat o to, aby na věci nevznikla škoda. Je povinen dát věc pojistit, jen jestliže to stanoví smlouva.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.12 05:35
avatar
Vubec by nebylo spatne si ujasnit rozdil mezi pojistenim domacnosti, pojistenim nemovitosti a pojistenim odpovednosti.Az si to ujasnite, mozna si uvedomite, ze pojisteni domacnosti a ev.pojisteni odpovednosti je opravdu spise Vase vec, narozdil od pojisteni nemovitosti.., to je zase vec majitele bytu ev.SVJ.
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.