Zpevnit či zateplit

Od: Datum: 04.11.12 19:06 odpovědí: 3 změna: 04.11.12 19:54

Renovuji podlahu v kuchyni a chtěl bych někoho poprosit o názor. Kuchyň je z 80procent podsklepena a ma cca 12m2. Protože jsem chtěl podlahu i současně zateplit odkopal jsem všechny vrstvy podlahy (5cm rozpadajicihose pilinobetonu, 5cm skvary a 5cm škvárobetonu) až na betonový monolit (Železobetonová deska), vypadá neporušeně a bez prasklin. Trochu mně však překvapilo že je asi jen 5-7cm tlustý. Monolit je veprostřed nesen jednou kolejnicí výšky 12cm. tj. po odkopání kolej kouká asi pět centimetrů nad desku.

Otázka je co teď s tím. Původně jsem zamýšlel 5cm polystyrenu + teplovodní podlahovku a 5cm anhydridu. Ted se nabízí přidat ještě další polystyren. Nicméně podlaha trochu dost vibruje, napadlo mě vylepšit tuhost podlahy tím, že dorovnám beton alespoň k traverze a vystužím ho karisítěmi a železem. Co myslíte pomůže to vibracím stropu. Nebo si myslíte ,že když to vydrželo 40 let vydrží to i dál ...

Díky za vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.11.12 19:37
avatar

Nwn jak máte vysoké stropy a o kolik můžete jít výše,ale asi bych si to řešil jak píšete dobetonováním do výšky kolejnice na to pak polystyren pod podlahové topení a na to další vrstvu + finální (dlažba či "lino")vrstva.Tou část podsklepené podlahy bych ještě zespodu zateplil cca 5-10cm (vata či polystyren)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: briketa007*
Datum: 04.11.12 19:49

Stropy mám 260cm po odkopání, postupně takhle budu předělávat všechny místnosti, takže můžu jít s podlahou trochu nahoru.

Datum: 04.11.12 19:54
avatar

Pod podlahovku je nutno dát aspoň 15 cm polystyrenu.Ideální je,izolaci umístit na strop sklepa.Pak je nutné dalším polystyrenem vyrovnat výšku kolejnice a položit systémovou desku topení.-Protože je zřejmě beton dost nosný,už bych ho dále nevyztužoval.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.