Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,
mám možnost koupit v dobré loaklitě pozemek určený ÚP pro rodinnou rekreaci. Slyšel jsem, že je to dnes dobrá volba - jediné co o tom ale vím je to, že na pozemku pro rodinnou rekreaci nelze mít trvalé bydliště. Rád bych se Vás proto zeptal, co vše se smí a nesmí, ohledně tohoto typu pozemku? Rád bych na něm postavil malý, přízemní, nízkoenergetický domeček, případně dřevostavbu. Jak je to s typem stavby? A dále, když budu v domě byldet natrvalo "neoficiálně", může z toho být nějaký problém? Budu moc rád za každou poznámku, ať už na nějakou z výše uvedených otázek, či cokoliv jiného.
Mockrát děkuji a přejí krásný den!
Dobrý den,
1) rozhodující je územní plán dané lokality. Ten je většinou ke stažení/nahlédnutí přímo na stránkách dané obce/města. Určitě si to ověřte a nedejte na informace od prodávajícího. Budete mít jasno, zda je to pozemek v zastavitelném území a především jaké stavby na něm mohou být umístěny. Podmínky k dané kategorii si již lehce vyhledáte na googlu.
2) Pokud je to pro rodinnou rekreaci, budou tam nějaká omezení co se m2 týče a podobně. Nevěšte však hlavu a obraťte se na SÚ, ten Vám řekne přesné podmínky (sklon střechy a další, které z územního plánu nevyčtete), většinou je možné zařadit i "obdobné" stavby, zjednodušeně řečeno. Nesmíte však chtít postavit něco v úplném rozporu s danou kategorií a lokalitou. Další možností je podat žádost o změnu územního plánu. Zde je problém, že se územní plán mění, myslím, jednou za pět let.
3) Pokud Vám SÚ umožní stavbu, kterou popisujete, bude podléhat kolaudačnímu řízení, tudíž i přidělení čísla popisného, a v tu chvíli by nemělo nic bránit zřízení trvalého bydliště.
4) Problémy s neoficiálním bydlením - bydlím ve zkolaudovaném domě, přesto mám trvalé bydliště jinde (mohl bych ho mít i na městském úřadě) a ničemu to nevadí. Neměl byste bydlet v nezkolaudovaném domě, ale to by někdo musel vědět a udat Vás.
Výše uvedené jsou mé osobní zkušenosti, pokud mají ostatní diskutující podrobnější informace, či nějaká upřesnění, rád si je přečtu a rozšířím si tak obzory v této oblasti.
Pavelll
Pavel - máte pravdu, jen upřesním. Pokud dům nebude mít nad 150 m2, nebude se kolaudovat, proběhne jen "Souhlas s užíváním nemovitosti".Zde není možnost tr. bydliště.
Na stavbu určenou k rekreaci se popisná čísla nevydávají ( u nás), pouze orientační. Po dlouholetém trvalém užívání takových staveb náš OÚ umožnil přeměnit orientační čísla na čísla popisná a zřídit uživatelům tr. pobyt.
Nesouhlasím. Nepíši nikde, že rozměr domu je vázán na tr. bydliště. Vy jste kolaudoval menší dům = nestavěl jste na ohlášku, ale na stavební povolení. Třeba jste potřeboval udělit nějakou vyjímku, kterou nelze udělit na ohlášku, pouze na stavební povolení. Třeba nedodržení odstupu od hranice pozemku, cesty a podobně. Z nějakého důvodu jste musel mít st. povolení a pak následuje pouze kolaudace.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.