Při kolaudaci kolik odečíst za špatnou práci?

Od: odpovědí: 12 změna:

Prosím , končí rekonstrukce kuchyň, WC a koupelny. Už vidím chyby-nedodržená výška podlah vůči předsíni, která to má ve finále dorovnat,silikon v rohu obkladu je okolo špinavý, umyvadlo je kvůli špatně zadělanému odpadu a vodě o 12 cm mimo a ve skřínce pod umyvadlem je ponorka z trubek , aby se odpad vešel, křivě žebřík na topení atd. Obklady jsem nechával v rohu strhnout...křivé

KOlik mám chtít odečíst z finální faktury? Dlažbu zkaženou platí oni?. Jak chyby ocenit?

Díky L.

12 odpovědí na otázku

 

 


8x

Jako že chcete slevu za to,že to zmastili? Ušetříte pár tisíc a budete se na to deset let dívat? Fakt? Nebylo by lepší zadržet poslední platbu,dokud to neopraví? A až to bude bez vad,zaplatit,případně zkusit penále za termín?

 


3x
avatar etana

Já bych je donutila to uvést do perfektního stavu, ne reklamace, ale nepřevzít zakázku, dokud to nebude. A s jasně daným termínem. Do té doby ani korunu.

 


0x
Řešil bych to hned, se stavebním dozorem, dále dle sjednané smlouvy.
Co jiného myslíte, že vám někdo poradí?

 


0x

opravit dokud je možnost a neplatit ani korunu

 


0x
avatar dabel
Poukázat reklamovat vady a do ty doby než je odstraní nic neplatit
Jak to zaplatíte už je neuvidíte *smich*

 


0x

Tak např. v Německu se tohle nechává předělat. Jednoduše "má to být tak, není to tak = vybourat a znova" Samozřejmě komplet na náklady zhotovitele včetně nového materiálu.

Jstli si to necháš blbě udělané s tím že to bude levnější je už na tobě.. Počítej že firme bude prskat, němčour má projekt a vše je jasně dané, tak se jim to hází na hlavu snadno. Tay se projekt dělá často dodatečně tak tě pošlou do háje že to je správně a nazdar..

Máme co dohánět, když v Německu existuje projekt na špinavý silikon, svislost topení a způsobu vedení odpadů ve skříňce pod umyvadlo ... Mně to přijde jako kosmetické chyby, které dokáže opravit normální chlap nebo třeba hodinový manžel za hodinu

V tomhle ano. Svislost a vyspádování je dané normou/ projektem atd. Nebo třeba sazebník pokut - policajt zahlásí "překročil jste rychost po odečtení tolerance mimo obec o 8 kmh, pokuta 10,- euro. Když to nezaplatíš tak to jde k soudu a máš to + soudní poplatky, když nezaplatíš ani to tak tě při zjištění seberou. A podobně se i tam staví - připravený projekt a jede se podle něj. Taky proto mají např. silnice takové jaké mají, po zimě nejsou okapy na trávníku apod. Samo že dokonalé to není ani tam, ale obecně spoustu věcí mají řádově lepší než my... Porovnej "opravu" D1 a opravu dálnice v D *smich*

 


0x

Předně to nesouvisí s kolaudací, ale s předáním díla. Pokud jim podepíšete předání, už z nich nic nedostanete, takže to chce odmítnout převzetí a jako odůvodnění vypsat ty vady. Pak je na nich, jak se k tomu postaví, mohou to předělat, nebo Vám mohou nabídnout slevu. Výši slevy by měli navrhnout sami a je na Vás, zda to přijmete.

Při kolaudaci se už nedá nic odečíst.Tomu předchází ,předání díla.Ale nechápu tady tolik dotazů o pokutách při kolaudaci.Prosím vás ,pokud budete pravidelně kontrolovat každý týden provedenou práci ,tak se nestane že při kolaudaci je něco špatně.Kářdý týden se sejít a zapsat do deníku co je špatné a okamžitě požadovat opravu.Ale to si firma musí doplatit sama .Pak se napíše,oprava je v pořádku.A následně při předání stavby neřešíte nějaký problém s pokutou.

 


0x
Tak to je maras. Me delali jen obklady a i tak to byly nervy. Clovek si rekne, necham to udelat zkusenym at to nejak vypada a nemusim se s tim nervovat, a ono to je snad jeste horsi a hlavne za to musim platit. V dnesni dobe to je des. Fuser vedle fusera. Ja bych sepsal zavady a nechal jim je odstranit. Nevim kolik vam zbyva doplatit, jinak druha varianta by byla sehnat jinaciho fusera a at udela naceneni predelavek a budete hned vedet s cim kalkulovat.

Fušer to slovo neznám, snad podnikatel

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]