Dělení mraženého masa

Od: odpovědí: 17 změna:

Zdravím, koupil jsem 2,5kg mraženého masa. Potřeboval bych z toho tak jedno kilo. Je nějaká cesta jak to rozdělit? Když to rozmrazím, dá se pak ten zbytek zase zmrazit? Děkuji.

17 odpovědí na otázku

8x

Jednou rozmrazené se zásadně znovu nezmrazuje - to pro příště. Rozmrazte všechno, zpracujte a dejte zmrazit hotové jídlo. V nouzi nejvyšší lze použít např. elektrickou pilku, ale docela si naděláte.

Ještě bych dodala pro příště: maso před zamražením dělím na kusy/kousky/plátky tak, jak přepokládám spotřebu. Jednotlivé části/vrstvy odděluji folií (mikrotenový sáček), jde to pak snadno odloupnout.

Jenže původní dotaz zněl, jak roznělit ZMRAZENÉ maso!

2x

Useknout kuchyňským sekáčkem. Nebo uříznout pilkou.

2x

Nechávám ho "povolit", tj. ještě není úplně rozmrzlé, ale velkým ostrým nožem se už z něho dá řezat,

2x

Jedno jsem dělil větší množství zmraženého hovězího masa pilkou na dřevo a z ,,pilin" jsem si udělal tatarák.

1x

Normálně jsem takto porcoval truhlářskou rámovou pilo se zubem odhadem 2-3mm.

1x

Mražené maso jde jednoduše dělit asi jen pilou. Často jsem to dělávál naší bývalé kantýnské - mražené kuře chctěla často rozpůlit, normálně jsem to řízl na pásové pile. Chápu, že ne každý má doma pásovku, ale stejně dobře to jde i třeba ocaskou.

JJ. Já takhle dělil guláš. Zmrzlé maso i s omáčkou. Bylo toho moc, takže rozpárat kelímek, přeříznout vejpůl, půlku do mikrovlnky, druhou v pytlíku zpátky do mrazáku.

To s tou pásovkou mi připomíná: Jak naučit psa mňoukat? Snadno - za dva dny. Po dvou dnech vyjmeme psa z mrazáku, zapneme cirkulárku a "mňaaaau"

0x

Když už mám flák zmrazaného masa v množství vyšším, než malém, tak to normálně dám na pár minut do MW (idálně do "polozmrazena") a pak si nožem, nejlépe pilovým, můžu odříznout menší části. A pak ty menší díly odděleně hned šup do mrazničky). Ujišťuji všechny, že jsem nikdy nezaznamenal nějaké změny v kvalitě a chuti.

Ono až tak nejde o chuť, jako o čas strávený v nejmenší místnosti bytu. Uvedeným způsobem si rezervujete místenku na několik dní.

delam to stejne.. nikdy zadny problem.. zbytek resim prevenci napr zatocit sackem nad kazdym mensim flakem masa a nebo kazde maso vlastni sacek kdyz uz je vetsi.. ale vylozene pulku prasete na mrazaku nemivam, abych podobny problem musel tak casto resit

To, že by se něco nemělo, ještě neznamená, že se to nesmí. Jestliže se to maso úplně nerozmrazí, ale jen "povolí", nevidím v tom až takový problém.

0x

Pokud už maso povoluje, mění se tam teplota a nastartovává se tam proces bakterií, které byly dosud zmrazené s masem. I když se maso úplně nerozmrzne, tyto pochody už tam jsou a opětovné zmrazení je docela risk. Je to jako byste zmrazil pokrm, třeba omáčku a pak jí ohřál a pak by zbyla a znovu jí po vychladnutí zmrazil. Taky nevhodné ze stejného důvodu.

0x
Nůž se zoubkama, a namáčet v horké vodě.

0x

Jde o to, jak je ten kus masa silný. Já jsem ho jednou vzala i s fólií sekerou ve dřevníku na špalek a jednou ranou rozdělila. Díky té fólii nebyly nikde ani ty "piliny"... Ale je fakt, že pokud by byl ten kus hodně vysoký, asi bych se podruhé do stejného místa netrefila. Ale stejně už je ma odpověď asi pozdě...:)

0x

Běžně rozděluji zmrzlé maso (pro psy) velkou fiskarskou, pak ho o špalek přelomím, a co nepotřebuji, dám zpátky do mrazáku

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]