1xPočet osob, byt

Od: odpovědí: 17 změna:
Dobrý den,
mám takovou zvláštní otázku, ale už mi to nedá spát.
Bydlím v bytě, kde jsem byla dříve v pronájmu se svým bývalým přítelem. Byt byl napsán na dvě osoby a vše v úplném pořádku.
Po nějaké době jsem se s přítelem rozešla a byt si koupila. Hlásila jsem jednu osobu v bytě, ale správci se to nezdálo, tak aby nedošlo k nějakému nedorozumění.. Byt jsem nechala na dvě osoby.
Samozřejmě jsem si po čase našla nového přítele a navštěvuje mi. Hodně u mě i spí, ale myslím si, že pokud je to můj byt a nahlášené jsou dvě osoby, neměl by s tím být žádný problém ne!?
Přesto nám správce dělá problémy, přestal mě i přítele zdravit, nikdy předtím k žádnému problému nedošlo. Vždy byl milý a smál se. Teď zabouchava před přítelem dveře a nepouští ho ani do bytovky. Nedejbože aby vyhodil něco do popelnice..
Myslím si, že není důležité hlásit jména dalších osob v bytě pokud jsem vlastníkem, nebo rozumíte tomuto chování?
Bojím se správce bytovky i potkat, nedejbože zase s přítelem.
Jinak jsme slušní, vychování, všechny zdravíme, ačkoli nás nikdo,neděláme hluk, chodíme po špičkách, protože sousedi jsou šílení. V životě jsem se s tak strasnyma lidma v bytovce nesetkala.
Velmi mě to trápí, jsem nekonfliktní člověk a už se mi v téhle atmosféře dobře nežije.
Děkuji za názory.
17 odpovědí na otázku

 

 


5x
avatar magdon

Počet osob v bytě je podstatný jen pro placení služeb, spojených s užíváním bytu (voda, společná elektrika, odvoz odpadu, úklid společných prostor, případně výtah...) Jména osob a jejich vzájemný vztah jsou bezpředmětné. A to dokonce nejen v bytě v osobním vlastnictví, ale i v případě nájmu. Ani soukromý majitel domu nemůže určovat, kdo a kolik osob u Vás může bydlet (samozřejmě v přijatelném počtu vzhledem k velikosti bytu).

 


4x
avatar idanova

Zdravím. Určitě se ve vašem domě konají povinné každoroční schůze. Radila bych, abyste na této schůzi (co by vlastník bytu) vystoupila a vyzvala správce, aby vám vysvětlil, co proti vám má, co děláte špatně. Že se ráda polepšíte, ale nevíte v čem. Zdůrazněte, že v bytě bydlíte sama, ale máte hlášené a platíte za 2 osoby, přesto, že váš přítel pouze dochází na návštevu, a zda to tak mají všichni. No a pak chování jeho i vaše rozeberte se všemi přítomnými. A měl by být klid. Ida

 


0x
avatar dabel

pokud je byt ve vašem osobnim vlastnictví řádně platíte všechny poplatky co máte může vám správce bytovky políbyt víte co ;)

neni možný že jen žárlí na vašeho přítele?

To je docela možné vytřít s ním schody a bude klid. Na ně se musí tvrdě.

 


0x
avatar lucie

Bydlím také v bytovce a asi budu taky šílený soused:-D hluk se hodně šíří a každý chce mít klid. Mám děti, ale štve mě, že sousedi v přízemí nechají toho svého běhat a myslí si, že to nejde slyšet...jde a hodně, takže se sousedům nedivte.

No jinak, pokud jste vlastníkem jednotky v SVJ , může být každému jedno kolik tam bydlí lidi (pokud tedy stanovy neurčují jinak) stejně tak může být každému jedno zda pronajímáte apod. SVJ má vliv pouze na společné části domu.

 


0x

A zase dokola? Kdo je majitel bytu Vy nebo on? Tak do něj. Ti mají největší starosti. Raději si zkontrojujte jak hospodaří a možná se budete divit asi jako já kdysi.

 


0x

Jo správci a domovníci jsou "elita". Někdy se tváří, jako kdyby jim patřil celý dům...

...ta funkce přináší hodně poviností za malou či žádnou odměnu, proto se nejde divit, že to lidé nechtějí dělat nebo se tváří"důležitě". Vztahují se na ně povinosti jako pro bytová družstva a můžou je ohrozit i žaloby ze strany nájemníku apod.

Milý Tomáši, Váš příspěvek je klasický výkřik do tmy. Někdy si práci té elity můžete vyzkoušet sám. Tím nebráním člověka uvedeného v tomto příspěvku. Jeho chování je, alespoň dle zde uvedených fakt silně za hranou.

Nepopírám, že je tato funkce zodpovědná. Ale pokud mě domovník kárá za to, že jsem udělal úklid v pátek místo v neděli nebo že jsem odhrabal napadný sníh v pondělí v půl osmé ráno a ne v šest, tak si o tom myslím své. Odložená krabice od televize na chodbě před mými dveřmi na vyhození, druhý den hned zazvoní, ať si to uklidím. A soused má staré skříňky na chodbě už 14 dní, to nikomu to nevadí. Ale nejvíce mě štve jejich povýšený přístup a arogance.

 


0x

Kašlete na ně.Bydlíme v bytě dva a služby platím jen za jednoho.Je to jen teror.Byt je Váš - píšete,že jste ho koupila - tak je taky nezdravte a na nějakého správce ( mimochodem je to správce určený nějakým sdružením nebo se jen tak on sám do té role zažral? ) se vykašlete.Hlášení jmen kdo je v mém bytě?- to už je snad sranda na přesdržku.Nechtěl by snad i občanku a výpis trestního rejstříku? Přítel nemá klíče od domu - aspoň od vstupních dveří? ,,Správce,,Vám peníze nedává a může mu být u pr*dele kdo u Vás je.Kašlete na něj a buďte hlavně v klidu.V případě potíží ihned volejte policii a když tam několikrát kvůli němu přijedou tak bude vyřešeno.

PS: byl jsem se podívat do starších smluv a nejsou tam uvedena jména ale počet osob bydlících v bytě.Je to kvůli výpočtu na úklid společných prostorů/případně výtah...

No to je vostrej majitel bytu, služby za něj platí sousedi, paráda.

etana: maželka je ležák v třetí skupině demence ,obě kyčle operovány a tak dost těžko našlape na chodbě nebo ve společných prostorách.Proč by měla platit něco co nepoužívá když je i doma na invalidním vozíku? Majitel bytu o tom ví a není problém.Jsem vyškrtnut i z úklidu domu.Ty návštěvy co chodí k jiiným a našlapou a přinesou svinstvo z venku taky u vás platí za úklid kdo? aˇVám poradí co Bydlíme v přízemí a stejně bych byl raději kdyby manželka byla zdravá,ale proč bych měl uklízet např. páté patro? Že si to někdo někdy odsouhlasil?- ha,ha,ha.

To Vy máte nejspíš problém se domluvit a jednat.Zkuste si udělat pro začátek tento test kafe.cz/... a podle výsledku navštivte psychiatr/psychologa/a ať poradí co se životem.

Po všech těch testech a různých školení na opatrovníka mám rozhodně víc zkušenoností než nějaká náná u PC.

To je na Vás eleno - dokazala byste se postarat o svého blízkého člověka až do smrti? Dle vašeho vyjadřování a hned odsusování těžko.

 

 


0x
avatar jardacountry

Ideální bydlení je rodinný barák uprostřed velké zahrady obestavěné nejméně tři metry vysokou zdí a hned za ní pás vysokých stromů nejlépe jehličnanů. A samozřejmě automatická vrata a výjezd hned do ulice a s nikým z okolí se vůbec nebavit a nebo jen v nejnutnějších případech.To samozřejmě má pár vyvolených. Pak to postupně sestupuje až k bytovkám, panelákům atd. Tam už nějaké bezkonfliktní soužití nemůžete 100% očekávat nikdy. Stopro je tam štve, že jste tam nahlášena sama a jste tam víceméně dva. Ale lidi tam štvou i jiné věci. Jediné vysvobození je bytovku prodat a jít do nějakého rodinného domku. Když už nic jiného tak nebudete muset chodit po špičkách a jestli jezdíte autem tak nemusíte ani nikoho moc potkávat. Sousední baráky pak postupně zathůjujete a bude vám dobře. Já jsem to tak udělal a jsem happy.


Bohužel já právě platím celou dobu za dvě osoby, i když jsem bydlela sama. Proto nerozumím chování správce.. Ale děkuji.

 


0x
avatar etana

Pravděpodobně máte SVJ, správce není majitel ani ředitel, tak si ho nevšímejte. Jak zde někdo podotknul, nejspíš na vašeho přítele žárlí. Služby platíte za sebe i přítele, víc vás zajímat nemusí, leda si na něj postěžujte, až budete mít schůzi SVJ. Vůbec se jeho chováním netrapte.

 


0x
avatar lidus

Kolik bydlí v bytě osob, může být všem jedno, úplně stačí, že platíte za služby. U obecního bytu se za služby platí, pokud máte návštěvu 3 měsíce.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]