Umakartove jádro

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Zdravím a prosim o radu,jak a čím udělat kulatý otvor do umakartoveho jádra v paneláku.D ěkuji moc.

5 odpovědí na otázku

 

 


4x

No tak to záleží na tom, jak velký kruhový otvor máte na mysli. A taky jak přesný. Za základ bych považoval vrták a vrtačku. Větší otvory vykružovákem. Nezapomeňte, že mezi dvěma vrstvami umakartu je zpravidla nic, v lepším případě pěnový polystyren. Vrtat je vhodné opatrně, při vrtání druhé vrstvy hrozí výroba "průstřelu". Tedy z líce krásná kulatá díra, z rubu kráter jak po střele dum-dum. Lépe předvrtat malým vrtákem a pak převrtat z obou stran na výsledný průměr. Při použití vykružováku opět vrtat umakart z obou stran.


doplněno 07.11.19 19:07:

@diesel: Má se to tak: Když potřebuju elementární pevnost, narážím na "nic". Když potřebuju "nic", klade polystyren odpor. Většinou vrtám a mám co dělat, abych to na těch 30 mm ničeho ubrzdil *smich*.

To zpravidla nic je zpravidla polystyren nic je tam tak v jednom promile!

ale to nemění nic na radě jak na to!takže bodík pro Ampera.Stejně tak p.Satam

 


2x

Vyvrtat. Pokud jde o větší otvor, existují na to speciální frézy (nejsou jen na umakart) do vrtačky.


doplněno 07.11.19 18:15:

Zde příslušné vrtáky.

 


1x
avatar figurek

potřebujete vrtačku a nástroj, kterému se říká pilová vrtací korunka. Vypadá jako malá konzerva se zubatým okrajem, na spodní straně z ní vyčuhuje vřeteno pro upnutí do vrtačky. V hobby marketech dostanete celou sadu. Tyhle korunky nejsou sice zrovna moc kvalitní, ale nejsou drahé a do umakartu s nimi díru vyvrtáte.

 


0x
avatar jabraka

Umakartové panely jsou poměrně dobře opracovatelné.Stačí menším vrtáčkem podle narýsovaného tvaru navrtat otvory těsně jeden vedle druhého a pak jen doprostřed klepnout.Uvnitř stěny je polystyren,ten se lehce vyřízne nožem.Jde to i ostrým dlátkem.Ovšem v určitých místech jádra je dubová lať,tam se bez speciálního nářadí neobejdete.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]