Přes současné televizory jde přijímat v rámci DVB-T i rozhlasové vysílání. Takže tím, že máš televizor, tak máš možnost přijímat i rozhlas a tady musíš platit i rádio-poplatek.
V dnešní době, kdy je rádio-přijímač i v mobilu snad ani nejde nevlastnit rádiopřijímač.
Ano, můžete. Napíšete čestné prohlášení, že nevlastníte žádný přístroj, umožňující příjem rozhlasovéhovysílání, odešlete na České radiokomunikace a vyřízeno.
doplněno 27.08.19 21:47:
Čumím blázen. Snad jsem to napsal dost jasně!
doplněno 27.08.19 21:58:
@mikihans: Nic není v rozporu. Jasně jsem napsal: "že nevlastníte žádný přístroj, umožňující příjem rozhlasového vysílání". Co je na tom k nepochopení?
mot
a televize, na ktere se da naladit radio se do toho nepocita?
Napsal jsi to jasně, ale je to v rozporu. Protože každý dnešní funkční TV přijímač umí přijímat i rádiové vysílání. Tím pádem pokud mám TV, mám i rádio a tedy nemohu přestat platit poplatek za rádio.
Ano, ale vzhledem k tomu, že bude dál platit poplatek za TV, tak je jasné, že TV má a tedy má i přijímač rádia. Hodilo by se alespoň tazatele upozornit, že TV je zároveň přijímačem rádiového vysílání. Ne každému to totiž hned musí dojít. Je to asi jako někomu poradit, že do dieselu může natankovat benzín, ale nějak mu už neříct, že to na něj nepojede a pravděpodobně si zničí motor. Natankovat ho tam samozřejmě může, fyzicky to jde.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.