Jak na zvlněné lino?

Od: Datum: 10.12.09 13:40 odpovědí: 6 změna: 27.10.16 08:03

Můžete mi prosím někdo poradit... položili jsme v panel.bytě nové lino na původní klas.panelákové. Nepřilepovali jsme ho, pouze kolem zdí pásku. Po půl roce se uprostřed místnosti zvlnilo. Můžete mi prosím někdo poradit jak to opravit, či čím a jak lino přilepit? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.09 13:46
avatar

Lino se vám tzv. rozšláplo. Bude nejlepší, pokud je to možné, odlepit jej u dvou sousedících stěn a jeho rozměry upravit oříznutím, aby měl kam ustoupit přebývající materiál ze středu místnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt*
Datum: 10.12.09 13:49

Klást lino na lino není nikdy ideální. Možná jste to tak řešili, z důvodu teplejší podlahy. Ale věřte, že je lépe staré lino odstranit, podlahu podle potřeby vystěrkovat, přebrousit a pak dát nové lino a máte to pěkně rovné. Píši jen svou zkušenost. Myslím, že se spravit nedá. PT

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ilona*
Datum: 10.12.09 16:28

Z duvodu tepelne pohody jsme udelali to same,polozili bez lepeni nove lino na stare,tez pouze zalistovali,je to jiz 6 let a je to v pohode.Zalezi asi tez velmi na kvalite,zejmena sile noveho lina.Zdravim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.09 18:30
avatar

Beruško,je způsob,jak to trochu napravit.Nejprve se podívejte,jak praví Strejc,na to,jestli se okraj lina neopírá o zeď.Musí být mezera aspoň 5 mm.Pak je možno vlnu na linu ohřát třeba horkovzdušnou pistolí na teplotu aspoň 120 stC a zatížit hladkou,těžkou deskou,až vychladne.Vlna by se měla srovnat.Ovšem menší teplota nepomůže,je potřeba překonat teplotu vratné deformace u PVC.

JABR

Ohodnoceno: 1x
 
Od: babca*
Datum: 27.10.16 08:03

Dobrý den přeji,

také jsme položili na staré lino, nové PVC (nelepili, jen položili), ovšem první lino je přilepené.

Udělaly se nám 2 vlny, doporučujete zahřát vlnu horkovzudšnou pistolí. Můj dotaz zní: tím, že je pod novým linem staré lino přilepené, je nějaká pravděpodobnost poškození, nebo zničení když nové lino zahřejeme? Nemáme zatím odvahu to risknout*slunce*.

Děkuji za odpověď Jiřina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.08.14 11:25
avatar

zeptejte se v prodejně,čímto přilepují (vesměs pouze ve spojích). Mě to lepili podlaháři ve spojích lina a drželo to jako čert. Jinde se lino nechalo bez lepení. Při opravě bubliny mi nabídli rozříznutí velmi ostrým nožíkem a přichycení přes dírku lepidlem na ty lina. To sem jim ale zamítl, a nechal lino předělat. Rozhodněte se sami. Podlaháři v prodejnách by Vám měli také umět poradit.

Chybou ale již v prvopočtku bylo zakoupit nové lino a prásknout ho na staré.To dnes podlaháři nedělají. a ta stará strhávají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.